Sevgilinizin Karakterine Göre Evlilik Yıl Dönümü Hediyesi Seçimi

Hayatın sıradanlaştığı bir günde kalbinize dokunan sıcacık bir duygunun esiri oldunuz ve adına âşık oldum dediniz. O günden itibaren sevgilinize hem hayatınızın hem de kalbinizin büyük bir kısmını ayırdınız. Günden güne daha çok sevdiniz, daha çok bağlandınız ve onu çok daha iyi tanıdınız. Doğru zaman geldi çattı ve evlenmeye karar verdiniz. Birçok para harcadınız, telaşa kapıldınız, koşturdunuz, tatlı yorgunluğun ardından gelen muhteşem bir düğün ile bir yastıkta kocamaya karar verdiniz. Artık evlisiniz. Ama hala iş bitmedi. Sevdiğinize, ömrünüzü paylaşmaya baş koyduğunuz kişiye verdiğiniz önem hiç azalmamalı. Ona yine tatlı sürprizler yapmak ve kalbini sıcak tutmak gerekecek. Her gün çifte kumru misali olun demiyoruz ama böyle olmanız ve ekstra çaba ile özel kılmanız gereken günler olacak. Evet tahmin ettiğiniz gibi o en özel günlerin başında evlilik yıl dönümü geliyor.

gelin-damat-pasta1

Koca bir yıl hızlı geçer ve içinde birçok özel günü barındırır. Doğum günleri, sevgililer günü derken en önemlisi olan evlilik yıl dönümü unutmaya gelmez. Artık evlisiniz! Bir de daha yeni evliyseniz yıl dönümünüzü unutma gibi bir şansınız yok. Aslında her iki taraf için bu durum geçerli olsa da erkekler biraz daha fazla kulak kabartsın. Malum Evlilik yıl dönümünü en çok unutan taraf genelde onlar oluyorlar. Yalnız iş sadece hatırlamakla da bitmiyor. Özel bir konsept de yapsanız, harika bir akşam yemeği de organize etseniz o gece bitmeden yıl dönümü hediyesini vermeniz gerekiyor. Merak etmeyin bununla ilgili bir yasa yok ama evliliğin soyut yasalarından biri olduğunu söylemekte de bir sakınca yok. Araştırmalara göre birbirlerine devamlı sürprizler yapan, hediyeleşen çiftler evliliklerin de çok daha mutlular. O halde siz de bu özel günü mutlaka değerlendirin bizden söylemesi.

romantik-aksam-yemegi-12-size-3

Pekala, evlilik yıl dönümünü hatırladınız. Eşinize onun çok mutlu olacağı bir hediye almak niyetindesiniz. Fakat ne alacağınız konusunda oldukça kararsızsınız. O halde biz size yardımcı olalım. Öncelikle kafanızdaki klasik hediyeleri unutun ve eşinizin kişiliğine yoğunlaşın. Eşiniz nelerden hoşlanır? Hobileri neler? Boş zamanlarında vaktini en çok ne yaparak geçirir? Birlikte alışverişe çıktığınıza vitrin camlarından içeri en çok nelere dikkatlice bakar? Bu soruların cevabını vererek doğru hediyeye ulaşmanız mümkün. Ucuz veya pahalı olması bu noktada çok önemli değil. İmzalı bir futbol topuna sevinen bir erkek ile şirin bir ayıcığa adeta âşık olan kadınlara rastlamışsınızdır. Önemli olan ona hitap eden bir hediye seçmek. Önce erkeklerden başlayalım. Futbol aşığı bir erkeğe alabileceğiniz hediye, tuttuğu takımın imzalı bir tişörtü, takım renklerini veya amblemini içeren bir kol saati veya tuttuğu takımın maçına iki bilet satın alabilirsiniz. Giyinmeyi ve özellikle şık olmayı seven erkekler için şık kol düğmeleri, gömlek, ayakkabı ve deri cüzdan gibi aksesuar veya giyim eşyaları iyi bir tercih olacaktır. Kimi erkekler ise tam bir teknoloji çılgınlarıdır. Çok fonksiyonlu bir cep telefonun son modeli, oyun severler için playstation, İpad, laptop… vb. teknolojik aletlere yönelebilirsiniz. Eşiniz balık tutmayı seviyorsa olta seti ve gereçlerini hediye etmeniz oldukça yerinde olacaktır. Emin olun takım çantası aldığınız için bile mutlu olacak erkekler bulabilirsiniz. Kadınlara gelince seçenek alanınız oldukça artıyor. Güzelliğine önem veren ve hazırlanırken sizi saatlerce bekleten kadınlar için kaliteli bir markanın ürünlerinden oluşan bir makyaj seti veya onun zevkine uygun bir parfüm doğru tercih olabilir. Kadınların çoğu takıları çok sever. Ne yazık ki bunlar pahalı takılar olabiliyor. Ama her sene bu tarz pahalı hediyeler alacak haliniz yok elbette. Bunun yerine aşkınızı vurgulayan ucuz ama özel tasarlanmış takılar çok daha yüksek maneviyata sahip olacaktır. Hediyeler sadece kadına ve erkeğe has değildir elbette. Belgesel severler için National Geographic’in onlarca belgesel setinin mevcut olduğunu hatırlatırız. Kitap kurtları için de aynı şekilde ilgi alanlarına yönelik kitaplar satın alabilirsiniz. Bilim kurgu seven bir eşiniz varsa piyasadaki bestseller bilimkurgu kitaplarından oluşan bir set hazırlayabilirsiniz.

Görüldüğü üzere evlilik yıl dönümü hediyeleri için önünüzde birçok seçenek var. Her yıl kutlayacağınız bu özel günde yıllar sonra hala alabilecek bir şeyler olsun istiyorsanız pahalı, ucuz demeden sadece karşınızdaki kişiye uygun olacağını ve onu mutlu edeceğini düşündüğünüz hediyeler seçmelisiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!