Sırt Çantasıyla Dünyayı Gezmek İsteyenler İçin Balayı Önerileri

Belki evlilik hazırlıklarına başlamadan, balayı planları yapmaya başladınız. Maceracı ruha sahip bir çiftseniz, sıradan bir balayı tatili sizin için yeterli olmayacaktır. Sıra dışı bir balayı geçirmek istiyorsunuz, peki balayını sırt çantanızla dünyayı gezerek geçirmeye ne dersiniz?

Meşakkatli bir sürecin sonunda, nihayet dünya evine girdiniz. Yakın çevreniz balayı önerileri ile size çeşitli alternatifler sundular. Siz ise; onların balayı önerileri verirken, hiç akıllarına gelmeyen bir balayı planı yaptınız. Balayında çantanız, yanınızda en sevdiğiniz, dünyayı gezmeye karar verdiniz. Evet ilk başta uçuk bir fikir gibi görünebilir ama gezgin ruhlu bir çift için hiç de hayal değil.

girls

Balayı önerileri çoğu zaman lüks bir otelde, bir haftalık bir tatilden ötesine geçmez. Ben balayımı daha sıra dışı bir şekilde geçirmek istiyorum, balayı önerileri benim için önemli değil diyorsanız, dünyayı gezmek fikrini alternatifleriniz arasına koyabilirsiniz. İlk söylememiz gereken normal bir balayı süresinden, daha uzun bir zamana ihtiyacınızın olduğudur. Bu süre kendi yaşam şartlarınıza göre;1 ayda olabilir, 1 yılda olabilir. Eğer dünyayı keşfetmek istiyorsanız, yanınızda gerekli olan kadar eşya bulundurmalısınız. Yanınıza mayonuzu da almalısınız, yağmurluğunuzu da. Her şeye hazırlıklı olurken aynı zamanda çantanızı da hafif tutmaya özen göstermelisiniz. Çantanızda bir kaç tişört, şort, uzun kollu tişörtler, jeanler, çabuk kuruyan havlular, ince şallar, kişisel bakım ürünleri mutlaka bulunması gerekenler arasında.

Başkalarının balayı önerileri sizin için önemli olmadı ve çantanızı alıp dünyayı gezmeye karar verdiniz. Böyle bir dünya seyahatini yapmak için, önce rotanızı belirlemelisiniz. Bunun için önünüze dünya haritasını açıp, gitmek istediğiniz ülke ve şehirleri belirleyin. Sonra en uygun sıralamayı yapıp, seyahatinize nereden başlayacağınıza karar verin. Bu karar aşaması, seyahat için ayırdığınız süre ve parasal durumuza göre farklılık gösterebilir. Tüm bunları gözden geçirip, balayı seyahatinizi organize edebilirsiniz.

Dünya turunuz ile ilgili planlamayı yaptıktan sonra, biraz da araştırma yapmanız gerekecek. Gittiğiniz şehirlerdeki görülmesi gereken yerleri, biraz araştırarak bulabilirsiniz. Daha önce benzer bir tura çıkmış kişilerin deneyimleri de sizin için bir kılavuz olabilir. Yada tüm bu önerileri bir kenara bırakıp, hiç bir hazırlık yapmadan sadece tek yönlü bir uçak bileti alarak seyahatinize başlayabilir, maceralarla dolu, spontane bir dünya turuna çıkabilirsiniz.

Birçok insan sırtına çantasını alıp dünyayı gezmek ister, hele bir de yanında en sevdiği insan varsa, dünyayı keşfe çıkmak paha biçilemez. Farklı toplumlar, kültürler, dinler, coğrafyalar hakkında bilgi sahibi olmanın ötesinde, bizzat tanıklık etme şansınız vardır, eğer sırtınıza çantanızı alıp, dünyayı keşfe çıkmışsanız.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!