Sırt Çantasıyla Gidilebilecek Özgür Balayı Seçenekleri

Sırt çantasıyla gidebileceğiniz özgür balayı seçenekleri demek backpacker olarak yola çıkacağınız balayı seçenekleri demektir. Üzerindeki ilgi son yıllarda oldukça artan özgür balayı seyahatleri, teknolojinin de ilerlemesiyle daha çok tercih edilir oldu. Yurt içi tatil beldelerinin, süper lüks otel odalarının veya Avrupa’nın gözde şehirlerinden birinde romantik bir balayının sunduklarından çok daha fazlasını sunuyor. Özgür balayı seçenekleri görülecek muazzam güzellikteki yerlerin yanında hayat boyu unutamayacağınız bir tecrübe de getiriyor. Sırt çantasıyla gidebileceğiniz bir balayı birbirinize daha sıkı tutunup, daha çok bağlanmanızı sağlayacaktır. Maceraperest ve özgür ruhlu çiftlerin mutlaka tercih etmesi gereken özgür balayı, sırt çantalarıyla gidebilecekleri, fark yaratan bir balayı olmalıdır. Fakat önceden iyi düşünmeniz ve ortak kararlar almanız gerekiyor. Bütçe olarak da çoğu seyahatten daha ekonomik olan bu seçenek için bir rota çizerek işe başlayabilir ve ulaşım rezervasyonlarınızı da erkenden yaptırabilirsiniz.

honeymoon_image

Sırt çantanızla özgürce balayına gidebileceğiniz destinasyonları sizin için sıraladık. Balayı planlarken dikkat edilmesi gerekenler sırt çantasıyla gidebileceğiniz balayları için de geçerli. Kontrol etmekte fayda var.

1- Kapadokya

Yeryüzünde görebileceğiniz en muazzam görüntülere sahip Kapadokya, özgür çiftlerin en çok tercih ettiği balayı destinasyonlarından. 60 milyon yıl önce püsküren lavların yarattığı bir güzellik… Peri Bacaları’nın romantik gölgesinde unutulmaz dakikalar yaşayacaksınız. Uygun fiyatla konaklayabileceğiniz otel seçenekleri bulunuyor. Bir balon turu da özgür bir balayı için oldukça romantik bir tercih olacaktır.

kapadokya

2- Hindistan

Sırt çantasıyla gidilebilecek özgür balayının en ekonomik şekilde yapılabileceği yer Hindistan’dır. Ulaşım, konaklama ve yiyecek diğer ülkelerden oldukça az maliyettedir. Farklı bir kültürde, sıra dışı bir macera yaşamak isterseniz Hindistan’ı tercih edebilirsiniz. Onlarca farklı renkteki biberleri yerken dikkatli olmakta fayda var. Oldukça ucuz bir fiyata size yardımcı olacak rehberler bulabilirsiniz. Konaklamanın uygun fiyata gelmesi için de şehir dışına çıkmanız gerekmez. Şehir merkezinde konaklamak mümkün.

taj-mahal-india

 

3- Portekiz

Diğer Avrupa ülkeleri ile karşılaştırıldığında en özgür ve ucuz balayını Portekiz’de yapabilirsiniz. Büyük plajlarında yapılan festivallere katılabilir, bütün güzel şehirlere metro ile ulaşabilirsiniz. Yaz aylarında balayına gidecekseniz Portekiz’de bulunan Porto To Algarve plajı ihtiyacınız olan her şeyi barındırıyor. Deniz ürünlerinin en güzellerini ve ulaşımın en ucuzunu Porto’da bulabilir, denize ve güneşe de doyabilirsiniz.

lisbon-portugal

4- Sri Lanka

Bulunduğunuz zamanın dışına çıkmak için sırt çantalarınızı takıp Sri Lanka’ya doğru yola koyulabilirsiniz. Harika görsellikteki ülkede maceralara doyamayacaksınız. Colombo’da fil yetimhanesini ziyaret edebilirsiniz. Sıcakkanlı halk size her konuda yardım etmeye hazır. Buda Heykelleri de görülmeye değer. Konaklama için de oldukça uygun fiyata harika seçenekler bulunuyor.

Beaches in Sri Lanka

5- Yunanistan

Dünyanın en eski kültürünün bulunduğu topraklarda sırt çantanız ile balayı yaparak harika fırsatlarla karşılaşacaksınız. Meteora, Kalambaka gibi karasal güzellikleri görebilecek aynı zamanda feribotla ulaşacağınız inci gibi adalarında harika tecrübeler yaşayacak ve unutulmaz bir balayı geçireceksiniz. Yunanistan hem ucuz, hem tarihi ve kültürel yönden zengin hem de oldukça romantik.

turkiye-rusya-krizi-yunanistan-a-turizmde-alt-7957304_x_o

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!