Sizin Safir Taşı Renginiz Hangisi?

 

Safir taşı, elmastan sonra bilindik en sert taştır. Çizilmesi bir hayli zordur. Yüksek ısılara karşı dayanıklı yapısını oluşturan demir, titanyum, alüminyum ve krom madenlerinin içerdiği oranlara göre rengi değişir. Işık altında görebileceğiniz, içinde barındırdığı üç ışınlı ve altı uçlu tek yıldız sayesinde yıldız taşı adı da verilmektedir.

En kalitelileri Hindistan’da çıkarılır. Çok pahalı bir taş olduğundan takı olarak sahip olmak için epey bir miktarı gözden çıkartmak gerekir. Özellikle yüzük, kolye ve küpelerde göz alıcı bir cazibesi vardır. Özellikle krallar, padişahlar ve üst düzey yöneticilerin tercihi olan safir taşını bugün pek çok takı çeşidinde güzelliğin odağı olarak kullanılmış şekliyle görebilirsiniz.

safir-yuzuk-kupe-kolye-eros-pirlanta

Safir taşı aynı zamanda çeşitli faydaları ile anılır. Düzenli bir düşünce yapısı sağlayan safir taşı , aynı zamanda sağlığınızı yenileyen bir taş olarak da bilinir ve kullanılır. Salgı bezlerini harekete geçirir, kalbi ve böbrekleri güçlendirir. Psikoloji üzerinde olumlu etkileri vardır.

Pembe, mor, yeşil, sarı, turuncu gibi farklı renkleri olan safir taşının şeffaf olanı elmas yerine de kullanılır. Dilerseniz safir taşlarının renklerine göre hayatımıza değer katacak birkaç özelliğinden yararlanarak daha kaliteli bir ruh ve fiziksel yapıya kavuşabilirsiniz. Ayrıca aşağıda yer alan özelliklere göre kendi safir taşı renginizi de seçebilirsiniz.

Mavi safir taşı; korku, nefret, intikam, endişe, kuruntu, telaş ve olumsuz zihin dalgalanmalarını ortadan kaldırıp iç huzur, sevinç, sevgi, dostluk, memnuniyet duygularını yerleştirir. Başkaları ile kuracağınız iletişimi güçlendirir. Kendinizi daha iyi ifade etmenize katkı sağlar. Göz ve deri hastalıkları, romatizma ve siyatik üzerinde koruyucu ve iyileştirici etkileri vardır.

Siyah safir taşı; kendinize olan güveni arttırmada yardımcıdır. Bedeninizi hastalıklardan ve fiziksel zararlardan koruma özelliğine sahiptir.

Pembe safir taşı; problem çözme meziyetlerinizi arttırır. Özgüveninizi yerine getirir. Düşüncelerinize aşk, dostluk ve sevgi aşılar.

Sarı safir taşı; bilgelik kazandırır ve aklın gücünü artırır. Zenginlik, bolluk, bereket, başarı, mutluluk size vaat ettiği güzelliklerden bir kaçıdır.

Beyaz safir taşı; aklı ve algılama gücünü harekete geçirir. Odaklanma probleminizi giderir ve konuya kendinizi vermenizi sağlar. İnsanı zarafete, dürüstlüğe ve güzel ahlaka teşvik eder.

Mor-eflatun safir taşı; maneviyatı ve ruhsallığı artırır. Meditasyon ile ilgileniyorsanız meditasyon haline geçmenize yardımcı olacağını bilmek işinize yarayacaktır.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!