Sonbahar Damatlık Modelleri

Damatlığınızı seçerken dikkat etmeniz gereken birçok nokta bulunuyor. Bu noktaların en önemlisi ise düğününüzü yapacağınız mevsim. Sonbahar damatları için damatlık önerilerimizin başında her zaman olduğu gibi asla tarzlarının dışına çıkmamaları gerektiği geliyor. Tarzınız dışında bir damatlık giymek kendinizi rahat hissetmemenize neden olacaktır. Damatlık aynı zamanda çorabından ayakkabısına bir bütün olarak ele alınmalıdır. Sonbaharda evleniyorsanız, sonbahar damatlık önerilerimize göz atmanızda fayda var.

Bir sonbahar damadına en çok yakışan seçim şüphesiz ki smokindir. Hava eğer biraz soğuksa bundan faydalanarak o şık yeleğinizi de giyebilirsiniz. Günümüzde yelekler artık astarsız olarak tasarlanıyor ve ceketinizin düğmelerini açtığınızda yelek görülebiliyor. Smokin ceketi dışında frak, jaketatay, bonjur ve redingot da kullanılabilir. Oldukça rahat olan smokinler genelde işini sağlama almak isteyen sonbahar damatlarının tercihi oluyor. Hazır mı alacaksınız yoksa diktirecek misiniz buna karar vermeniz gerekiyor. Kiralama ihtimaliniz olduğunu da unutmayın. Her parçasını kendi isteğinize göre derleyebileceğiniz bir smokin de giyebilirsiniz. Smokini rugan bir ayakkabı ve ipek çorapla tamamlayabilirsiniz. Papyonu sakın unutmayın! Her ne kadar papyon smokinden ayrı düşünülemese de, smokin güzel bir kravat iğnesi ile tutturulmuş kravatla da oldukça şık duracaktır. Eğer tarihi temalı veya bir saray düğünü yapıyorsanız smokin ilk tercihiniz olmalı.

Müstakbel gelinin giyeceği gelinliğin kumaşı, işlemesi, renk tonu aynı zamanda sizin kullanacağınız aksesuarlara da yön verecek detaylar. Uyumsuz bir görüntü oluşturmak istemiyorsanız bu konulara çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sonbaharda düğünler daha çok kapalı ortamlarda yapılıyor. Mekâna ve mevsime uygun renk değişimleri yapabilirsiniz. Çok sıra dışı olmak istemiyorsanız gömlek veya aksesuarlarınızın renklerini sonbahara uyarlayabilirsiniz. Bu sene eflatun oldukça moda… Renkli bir aksesuar kullanmaktan çekinmeyin.

Yılların geçtikçe değişim gösteren patron ölçüleri damatlıklarda da oldukça etkili. Önceleri bol kumaş gösteriş ve zenginlik sembolüyken günümüzde tercih edilmiyor. Çünkü artık dar İtalyan kesimler var. Geçtiğimiz sezon da oldukça göze çarpan dar kesim İtalyan modeller sonbaharda da oldukça öne çıkıyor. Modern ve şık bir görüntü için dar kesim takımları rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Smokin veya İtalyan kesimleri tercih etmiyorsanız, daha rahat bir tarzınız varsa, detayları es geçmeden spor bir damatlığa da yönelebilirsiniz. Yakanıza takacağınız renkli bir broşla hem mevsime anlam katabilir hem de spor görünümünüzü şık ve uyumlu bir hale getirebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!