Sonbahar Düğünleri İçin Düğün Menüsü Seçimi

 

sonbahar-kapak

Havaların soğumasıyla beraber düğün menülerindeki hafif tatları da kaldırmanın vakti geldi! Yaza veda ettiğimiz ve serin günlerin geri geldiği bu aylarda, konuklarınız için tadı damaklarda kalacak bir sunum oluşturmak için kolları sıvadık ve sonbahar rüzgarlarına lezzet katacak bir düğün menüsü hazırladık!

sonbahar-1

Karşılamada Karamelli Elmalar Var! – Sonbahar Düğünleri İçin Düğün Menüsü Seçimi

Sıcak havanın yerini serin meltemlere bırakmasıyla beraber şekerli yiyeceklere olan ihtiyacımız da arttı. Hal böyle olunca biz de düğün menülerinin başlangıcına renk renk, bonibonlu fındıklı ve karamelli elma şekerleri eklemeye karar verdik. Mevsimin havasını yansıtacak karamelli elmaları, düğün mekanı kapısına kurduğunuz bir büfeyle sunabilirsiniz örneğin. Hatta büfenizi fındık, şekerleme ve Hindistan cevizi dolu kaplarla doldurun, misafirleriniz damak tatlarına göre karamelli elmalarını kendileri şekillendirsinler.

sonbahar-2

Kırmızı Et Sonbahar Menülerinin Başrolünde! – Sonbahar Düğünleri İçin Düğün Menüsü Seçimi

Soğuk kış günlerine hazırlık yapmak ve mevsimin getirdiği yorgunluğun üstesinden gelebilmek için kırmızı et grubuna ihtiyacımız olduğuna göre düğün menüsünün başlangıcına carpaccio ekleyebilirsiniz.  Üstelik marine edilmiş carpacciolar ile bir adım sonrasında gelecek şık bir kırmızı et tabağı için ipucu verebilirsiniz.

sonbahar-3

İştah Açan Bir Ana Yemek Sunumu – Sonbahar Düğünleri İçin Düğün Menüsü Seçimi

Sonbaharın havasından mıdır, suyundan mıdır bilinmez, romantik bir havayı kapımıza getiriyor. Durum böyle olunca da sonbahar düğünlerinde romantik dokunuşlara olan ihtiyacımız artıyor. Haliyle sonbahar düğün menüleri de romantizmden nasibini fazlasıyla alıyor ve nefis tatlar şık sunumlarla buluşuyor. Örneğin sonbahar için kusursuz bir düğün menüsü hazırlamak istiyorsanız ana yemek seçeneğinizde küçük oyunlar yaratarak konuklarınız için küçük bir mutfak sanatı şovu hazırlatabilirsiniz.

sonbahar-4

Nefis İkramlar, Mutlu Damaklar – Sonbahar Düğünleri İçin Düğün Menüsü Seçimi

Sonbahar düğününüz için menü hazırlığı yaparken enfes ikramlıkları eklemeyi de unutmayın. Mesela havanın getirdiği yorgunluk için misafirlerinize küçük bir jest yapıp minik şişeler içerisine hazırlanmış Osmanlı şerbetleri ikram edebilirsiniz. Hatta belki de şerbet şişelerini nikah şekeri olarak bile sunabilirsiniz. Dans ettikten sonra kaybolan enerjiyi yerine getirmek ise kestane şekerlerinin işi. Çikolata kaplı kestane şekerlerini şirin sunumlara dönüştürerek konuklarınız için eğlenceli bir ikram hazırlayabilirsiniz. Konuklarınızın uzun süre bu detaylardan bahsedeceğine eminiz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!