Sonbahar Düğünlerine Özel Düğün Pastası Modelleri

O mutlu, heyecanlı gün geldi çattı. İşte size ve romantik sonbahar düğünlerine özel düğün pastası modelleri önerilerimiz…

Sonbahar tüm hızıyla kapımızı çalarken düğün hazırlıklarını tamamlamanın zamanı da geldi çattı! Düğün planlamak oldukça zor ve detaylı. Bunca detay arasında unutulmaması gereken en önemli ayrıntılardan bir tanesi de düğün pastası seçimi. Düğün pastası, düğünde hem tadı hem de görüntüsüyle konuklarınıza sizi ve zevkinizi yansıtan en önemli unsurlardan biri.  Biz de son sürat devam eden düğün hazırlıklarınıza yardımcı olabilmek için sonbahar düğünlerine yakışacak birbirinden şık düğün pastalarını araştırdık. Konuklarınızın geri çeviremeyeceği, hem görüntüsüyle hem de lezzetiyle herkesi mutlu edecek romantik sonbahar düğünlerine özel nefis pastaların listesini hazırladık . Sizin yapmanız gereken bu güzel pasta önerilerinden sizi en çok yansıtanı seçmek.

ib_api_p_1442365

Sonbahar doğada en güzel renklerin bir araya geldiği çok romantik bir mevsim. Düğün pastası bir düğünün olmazsa olmazı ve konuklar tarafından en çok beklenen anlarından biridir. Bu nedenle düğün pastasının sizi, düğününüzü ve düğününüzün yapıldığı zamanı yansıtması oldukça önemlidir. Sonbahar düğünü yapmayı seçtikten sonra pasta seçiminizi de sonbaharın renklerine ve ruhuna uygun seçerseniz düğün konseptinizi bir bütün olarak tamamlamış olursunuz. Mevsimin ruhuna uygun hazırlatacağınız pastanızı hem konuklarınızın hem de sizin çok beğeneceğinize eminiz.

Sizin için listelediğimiz düğün pastası önerilerinden düğün konseptine en uygun olanını seçin ve pasta kesim seremonisi sırasında pastanızın gösterişiyle düğün mekanının havasını değiştirin. İşte size özel romantik sonbahar düğünlerine özel düğün pastası modelleri önerilerimiz…

Güz Gülleri ile Renkli Pastalar Yaratın

Sonbahar denince herkesin aklına sarı ve turuncu renkleri gelmez mi? Güz gülleriyle ihtişamlı bir düğün pastası yaratmaya ne dersiniz? Beyaz katlar arasına serpiştirilmiş turuncu ve sarı güller hem sonbaharın renklerini yansıtacak hem de pastanızda zarif bir görüntü yaratacaktır. Turuncu ile tezat oluşturabilecek mor, lila veya gri gibi renklerdeki kurdeleler üzerine işlenen ışıltılı taşlar ise gösterişli bir düğün pastası için hoş bir detay olabilir. Kurdelenizi kadife kumaştan seçmeniz ise sonbahar ruhuna katkıda bulunacak ve şık bir görüntü yaratacaktır. Yine turuncu güllerin arasına yerleştirilmiş mor çiçekler de pastanıza hareket katarak nefis bir görüntü yakalamanızı sağlayacaktır. Pastanızın üzeri için son dokunuşu da kurumuş gül yaprakları ile yapabilirsiniz. Bu son dokunuş da pastanızı oldukça hoş gösterecektir.

Balkabağı ile Sonbahar Ruhuna Yakışır Pastalar

Sonbahar denince akla gelen sebzelerden biri de balkabağı. Hem renkleri hem tadı hem de görüntüleri ile oldukça ikonik sebzelerden biri olan balkabağı, pasta süslemenizde kullanmanız içinde oldukça güzel bir alternatif olabilir. Sonbahar düğünlerine fazlasıyla yakışacak bal kabaklı düğün pastaları ile konuklarınıza küçük bir sürpriz yapabilirsiniz. Tahta sepetlerin içine doldurulmuş bal kabaklarıyla dolu bir düğün pastası ne de hoş olur. Hatta sepetlerden birine isimlerinizin baş harflerini kazıtabilirsiniz. Düğün fotoğraflarına baktıkça o günü hatırlayıp ne kadar doğru bir seçim yaptığınızı düşüneceğinize eminiz. Balkabakları hem rengi, hem görünüşü ile tam bir sonbahar düğün pastası yapmanızı sağlayacaktır.

ib_api_p_1887230

Sonbahar Ruhunu Doğayla Yansıtan Pastalar

Ağaç parçalarından yapılmış enfes bir düğün pastası yaratabileceğinizi biliyor muydunuz? Üstelik hiç düşünmediğiniz kadar şık ve alımlı bir hava yaratmanız mümkün. Sonbahar yapraklarıyla süslenmiş kütüklerle mevsimin harika atmosferini yansıtabilirsiniz mesela. Sonbaharın kahverengi kızıl yaprakları pastanıza romantik bir hava katacaktır.

Sonbahar Meyveleri ile Taze Pastalar

Sonbahar düğünlerine en çok yakışan pasta modellerinin kesinlikle meyveli olanlar olduğunu söyleyebiliriz. Mevsim meyveleriyle donatılmış düğün pastaları, hem görüntüleriyle hem de malzemeleriyle iştahları açacak nitelikte. Yabani meyvelerle doldurulmuş beyaz çikolatalı enfes bir pasta konuklarınızı fazlasıyla memnun edebilir mesela. Nar hem bereketi simgelemesi hem de rengi ve görünüşü ile pastanızın üzerinde çok güzel bir görüntü sergileyecektir. Narı diğer mevsim meyveleri ile birleştirebileceğiniz gibi sade bir pastanın en tepesine kondurulan büyük bir nar hem simgesel olarak hem de görünüş olarak oldukça etkileyici olacaktır.

ib_api_p_1027900

Kişiye Özel Küçük Tatlı Cupcakeler

Eğer gelenekselin biraz dışına çıkıp farklı bir pasta yaptırmak isterseniz size önerimiz küçük tatlı cupcakeler olacaktır. Bu küçük pastalar hem göze hitap edecek hem de tüm konuklarınız için özel olarak hazırlandığı için konuklarınızı çok mutlu edecektir. İstediğiniz tat, renk ve şekilde yaptırabilceğiniz cupcakelerden oluşturacağınız pasta kulesi görsel olarak çok farklı ve özel bir düğün pastası olarak konuklarınız ve sizin için unutulmaz olacaktır. Cupcakelerden hazırlanan pastalar sizi pasta kesiminden de kurtaracaktır. Ancak yine de pasta kesim seremonisinden vazgeçemiyorsanız minik bir pastayı ritüeli tamamlamak için kullanıp sunum sırasında misafirlerinize leziz cupcakeleri servis edebilirsiniz.

Tabii ki cupcake pasta önerimiz davetli sayısı daha az olan misafirlerimiz için. Sizin davetli sayınız fazla ise ve yapamayacaksanız bu çok güzel pasta fikrini evlenmeyi planlayan arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

ib_api_p_1145609

Simgelerle Süslü Hikayeli Pastalar

Bu pasta önerimiz sadece sonbahar mevsiminde değil tüm aylarda düğün yapacak olan çiftler için oldukça uygun. Son zamanlarda da çok popüler olan hikayeli pastalarla, pastanın üzerinde ilişkinizin küçük bir özetini sergileyebilirsiniz. Pastanın çeşitli yerlerine çiftlerin sevdikleri şeyleri, küçük figürler halinde yerleştirerek hem eğlenceli hem de mesajı olan bir düğün pastanız olabilir. Sade bir görüntü istiyorsanız, sade hazırlanmış bir pastanın en tepesine sizin ve müstakbel eşinizin şeker hamurundan yapılan figürlerinden de koydurtabilirsiniz. Bu figürler el ele normal bir duruş ile olabileceği gibi gelin figürü pastanın en tepesinde pasta üzerinde ona tırmanmaya çalışan bir damat gibi komik pasta figürleri de olabilir. Böyle eğlenceli figürler konuklarınızın yüzünde bir gülümseme yaratacak ve ne kadar eğlenceli bir çift olduğunuzu herkese göstermenize yardımcı olacaktır.  Bu tarz pastalar hem özgün olacak hem de konuklarınıza aşkınızı eğlenceli bir şekilde anlatacaktır. Bu tür pastaları sonbahar mevsimine uyarlamak için pasta bazında kırmızı, sarı, turuncu gibi sonbahar renklerini kullanabilirsiniz. Baktıkça gülümsemenize sebep olacak bu pastalar için özel bir pastane  bulmanız neredeyse şart. Sonucun istediğiniz gibi olması için biraz araştırma yapmanız da gerekebilir. Ama sonuçta bu araştırmalara değecek çok orijinal ve güzel bir pastanız olacağına eminiz.

Büyük Kurdelerle İhtişamlı Pastalar

Sadece sonbaharda değil diğer tüm mevsimlerde pastalarınızı renkli ve büyük kurdelelerle süsleyerek farklı ve elegan bir görüntü yakalayabilirsiniz. Sonbahara özel olarak kurdeleleri koyu renklerden seçerek sonbaharın ruhunu da yakalamış olursunuz. Büyük kurdeleler için gri, bordo gibi soğuk renkleri tercih edebilirsiniz. Sonbahara çok yakışan bu renkli kurdeleler ile bezenmiş düğün pastanız çok şık gözükecektir. Kurdelelere çok yakışan bir şey de inciler. Pastanın elegan havasını tamamlamak için incilerden de yararlanabilirsiniz. Pastanızın üzerine serpiştirilen inciler oldukça hoş bir hava yaratacaktır. Kurdeleleri pastaları farklılaştırabilecek bir başka dokunuş ise puantiyeler. Pastanın üzerinde yapılan puantiyeler hem orijinal bir görüntü yaratacak hem de pastayı daha da güzelleştirecektir.

ib_api_p_2031965

Sizler için önerdiğimiz düğün pastaları bu şekilde. Bizce sonbahar renkleri  ve romantik havası için düğünler için en güzel mevsimlerden. Siz de bu mevsimde düğün yapmayı planlıyorsanız önerilerimizden hangilerini seçerdiniz?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!