Sonbahar Düğünlerine Özel Gelin Makyajı Seçenekleri

kapak

Yazın son günlerini geride bırakırken sonbahar gelinleri için günler hiç olmadığı kadar hızlı akmaya başladı. Gelinlik hazır, düğün mekanı ise çoktan seçildi ancak hala pek çok eksik var! Siz de o gelinlerden biriyseniz ve eksik bir şeyler kalacak diye endişeleniyorsanız tam da sizin için işinizi kolaylaştıracak bir yazıyla karışınızdayız. Siz son sürat devam eden hazırlıklarla uğraşırken sonbahar düğünü için harika bir makyaj yaptırmak için yapmanız gereken tek şey, birkaç dakikanızı ayırıp önerilerimize kulak vermek!

makyaj-1

Sonbahar Renklerinden ilham Alın!

Sonbaharda gelin olamaya hazırlanıyorsanız makyaj konusunda oldukça şanslısınız diyebiliriz. Hele bir de yazın bronzluğunu hala taşıyorsanız bir adım daha öndesiniz demektir. Çünkü hem mevsimin atmosferi hem de yazdan kalma cilt renginiz sayesinde emrinize amade bir renk paleti sizi bekliyor. Evet, ruj ve göz makyajı konusunda renklerle oynamakta özgürsünüz. Ancak cildinizin olabildiğince doğal ve ışıl ışıl görünmesi için fondöteninizin de cildinizle uyumlu olması gerekiyor. Allık konusunda ise kesinlikle sınırları aşmayın ve sonbahar renklerinin olmazsa olmazı toprak tonlarını kullanın.

makyaj-2

Derin Bakışlar İçin Smokey Eye

Sonbahar gelin makyajı için her ne kadar tüm renkleri kullanabileceğinizi söylesek de bizim tercihimiz 2013’ün gelin makyajı trendi smokey eye’dan yana. Sonbaharın havasına yakışan çarpıcı bakışlar için dumanlı göz makyajı harika bir seçenek üstelik. Özellikle sıkı sıkı toplanmış şık bir topuzla iddialı bir güzellik yakalayabilirsiniz. Smokey eye makyajını uygulatırken dikkat etmeniz gereken tek nokta ise göz renginize uygun doğru tonları bulmak. Örneğin gözleriniz renkliyse koyu maviler ya da yeşillerle siyah-gri tonları birbirine karıştırabilirsiniz.

makyaj-3

Dudaklarınız İçin Koyu Tonları Kullanın!

2013 yılının gelinlerinde görmeye alışkın olduğumuz koyu renk rujlar, en çok sonbahar gelinlerinin makyajlarına yakışıyor diyebiliriz. Siz de gelin olmanın ışıltısını yaşamak istiyorsanız kırmızı ve koyu pembe tonlarındaki rujları tercih edebilirsiniz mesela. Bu konuda da size rehber olacak şey yine cilt renginiz olacak! Esmer bir cilt rengine sahipseniz ya da bu yaz yeterince bronzlaştıysanız koyu kırmızı ya da bordo tonlarındaki rujların size çok yakışacağına eminiz. Ya da cildinizin yeterince bronz olduğunu düşünmüyorsanız yine küçük allık oyunlarıyla cildinizi bir ton koyulaştırıp koyu pembe tonlardaki rujlarla ışıltınıza ışıltı katabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!