Sonbahar ve Kış Gelinleri için Gelin Makyajı Trendleri

Muhteşem gün geliyor ve hazırlıklar tüm hızıyla sürüyor. Tüm bu telaşın  arasında unutmamak gereken bir şey var. Gelin makyajı şakaya gelmez, makyaj için günler öncesinden bir uzmana danışarak yüz ve göz tipiniz, saçınız, ten renginiz ve gelinliğinize uygun gelin makyajı konusunda küçük bir prova mutlaka yaptırmalısınız. Özellikle sonbahar ya da kış gelini olacaksanız makyaj konusuna daha çok dikkat etmeniz gerekiyor. Sonbahar ve kış mevsiminde cildimiz bir değişime uğruyor ve bununla beraber daha soluk daha yorgun görünebiliyor. Sonbahar ve kış mevsimi geliniyseniz, dikkat etmeniz gerekenler ve gelin makyajı trendleri neler? İşte tüm bunların cevapları…

 

1- Porselen Makyaj – Sonbahar ve Kış Gelin Makyajı Trendleri

Şüphesiz gelin makyajı için en çok tercih edilen stil porselen gelin makyajıdır. Evet kusursuz bir görünüme kavuşuyorsunuz, haklısınız fakat bu makyajın da bir kuralı var. Makyaj öncesi cildiniz için taş pudra ve fondötenler kullanıldığı için mat bir görünüme sahip olabilirsiniz, üstelik sonbahar ve kış mevsiminde yapılan bir düğün için hiç de istenen bir görüntü değil. Eğer tercihiniz porselen gelin makyajından yana olduysa, allık ve rujunuzun mutlaka renkli olması gerekir. Bu size hem pürüzsüz hem de muhteşem bir görüntü katacaktır.

porselen2

2- Smokey Eye Makyajı – Sonbahar ve Kış Gelin Makyajı Trendleri

Son yılların en popüler göz makyajı ‘Smokey Eye’ diğer adıyla dumanlı makyaj, çoktan gelinlerin de gözdesi haline geldi. Sonbahar ve kış gelin makyajı için de en uygun makyajlardan biri aslında. Smokey Eye, gelinliğinizin modeline ve saç renginize uygun renkler kullanılarak sizi kusursuz bir görüntüye ulaştıracaktır. Üstelik gözlere sisli ve gizemli bir hava kattığı için sonbahar ve kışın soğukluğuna inat, sıcak ve çekici bakışlar atabilirsiniz.

3- Romantik Gelin Makyajı –  Sonbahar ve Kış Gelin Makyajı  Trendleri

Sonbahar ve kış düğünlerine en yakışan mekanlar otel balo salonları ve tarihi mekanlar. Sonbahar ve kış düğünleri için en uygun gelinlik de zarif ve şık olanlar, hal böyle olunca mekan ve gelinliğe en uygun olan da romantik bir makyaj. Siyah ve yeşilli gözler, bronz ve pembeli allıklar ve en önemlisi çarpıcı olmanın sırrı kırmızı ruj… Sonbahar ve kış makyajı için 2013 yılının en çok tercih edilen makyajı olan, romantik gelin makyajının modası hiç geçmeyecek gibi görünüyor. Çarpıcı bir görünüme sahip olmak istiyorsanız kesinlikle denemelisiniz.

romantikk-2

4- Şeftali Tonlu Gelin Makyajları – Sonbahar ve Kış Gelin Makyajı  Trendleri

Sonbahar ya da kış geliniyseniz, en uygun makyajlardan biri de şeftali tonlarında yapılanlar. Modası geçmeyen şeftali tonları, sonbahar ve kışın ciltte bıraktığı solukluğun yerini kusursuz bir görünüme bırakıyor. Şeftali tonlarında yapılan makyajın da püf noktaları var. Şeftali tonları cilde doğal bir görünüm kazandırdığından, göz makyajınızın kesinlikle çarpıcı ve ışıltılı olması gerekiyor ve rujunuzun da allığınıza uygun şeftali tonlarında olması lazım. Gece boyu makyajınızda hata olsun istemiyorsanız, rujunuzu mutlaka yanınıza alarak ara sıra dudaklarınızı tazelemelisiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!