Sonbaharda Balayı Seçimi

Yazın sıcak günlerini geride bıraktık. Sonbaharın insanı ferahlatan, hafif rüzgarlı ne çok sıcak ne çok soğuk günlerindeyiz. Pek çok çift evlenmek için bu ayları tercih eder. Siz de bir sonbahar düğünü yapıyorsanız; şimdiden hatırlatalım, işin ucunda bir de sonbahar balayı var. Klasik deniz – güneş balayı Eylül içerisinde pek çok tatil beldesinde hala mümkünken Ekim ve Kasım’da biraz daha farklı formatlara yönelmenizde fayda var. Türkiye içinde yapacağınız bir sonbaharda balayı seçimi için birbirinden farklı sonbaharda balayı önerilerimizi sizin için bir araya getirdik.

Sonbaharda Balayı Seçimi 1 Antalya

Balayı seçiminizi deniz – güneş ikilisinden yana kullanacaksanız, Antalya, Alanya ve civarı Eylül hatta Ekim ayında böyle bir balayı için en ideal bölgelerdir. Türkiye’nin güney kıyılarında özgürce yüzmek, yılın son güneşinin tadını çıkarmak, tarihi yerleri gezmek ve baş başa romantik vakitler geçirmek. Bir çift balayından daha ne ister ki 🙂

Sonbaharda Balayı Seçimi 2 Bodrum

Bodrum da özellikle Eylül ayı içerisinde denizin ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz bir balayı mekanı. Hava şartları buna izin vermese de Bodrum’un romantik atmosferinde baş başa çok keyifli vakitler geçirebilirsiniz. Ayrıca Bodrum yarımadasının çevresindeki tarihi yerlere de isterseniz balayınıza renk katacak günübirlik kültür gezileri yapabilirsiniz.

Sonbaharda Balayı Seçimi 3 Kapadokya

Kapadokya, Ürgüp, Göreme bölgesi ülkemizin, hatta dünyanın en ilginç Coğrafyalarından biri. “Güzel atlar ülkesi” anlamına gelen Kapadokya, doğa harikası peri bacaları, büyüleyici balon turu, Kızılırmak’ın büyüleyici rengi ve daha birçok güzelliği ile sonbahar balayı için güzel bir alternatif olacaktır. Denize girip güneşlenemezsiniz ama havuzu olan bir otel seçerseniz hem harika bir kültür turu yapmış olur, hem de dilediğinizce yüzersiniz.

Sonbaharda Balayı Seçimi 4 -Mardin

Türkiye’nin medeniyetler mozaiği, adeta bir açık hava müzesi olan Mardin’i, yaz mevsiminde kavurucu sıcak nedeni ile ziyaret etmesi pek kolay olmayabiliyor. Balayı seçiminizi kültürel bir geziden yana kullanmak istiyorsanız sonbahar Mardin ziyareti için en doğru zaman.

Sonbaharda Balayı Seçimi 5- Karadeniz Bölgesi

Yine değişik bir balayı önerisi. Doğayı, yeşili, toprağı seven bir çiftseniz sonbaharda yeşilin en parlak tonlarını görebileceğiniz Karadeniz Bölgesi’nde bir – iki şehri birden görebileceğiniz bir tur, ya da tek bir şehirde romantik bir otelde konaklayacağınız bir balayı organize edebilirsiniz. Karadeniz’in uçsuz bucaksız ormanları ve masmavi denizi balayı fotoğraflarınız için mükemmel fonlar oluşturacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!