Sonbaharda Gelin Çiçeği Nasıl Olmalı?

Sonbaharda evleniyorsanız düğününüzdeki her detay mevsimin ruhuna ve sonbaharın muhteşem renklerine uygun olmalı. Gelin çiçeği de bunlardan sadece biri. “Sonbaharda gelin çiçeği nasıl olmalı, en güzel sonbahar gelin çiçekleri hangileridir” gibi sorularınızın yanıtlarını ise sizin için hazırladığımız bu yazıda bulabilirsiniz. İşte sonbaharda ideal gelin çiçeği için öneriler:

Sonbahar çiçeklerinin güzelliği gelin çiçeğiniz için karar vermenizi zorlaştırabilir. Sonbaharda doğanın en güzel, en görkemli renkleri çiçeklerde kendini gösterir.

Orkide, biraz pahalı olmakla birlikte sonbahar düğünlerinde gelin çiçeği olarak sıklıkla tercih edilen zarif bir çiçektir. Buketinizde, makyajınıza ve aksesuarlarınıza uyacak şekilde istediğiniz renk orkide kullanabilirsiniz.

Sonbaharın en güzel rengi kahverenginin en göz alıcı tonu, çok nadir bulunan ve epey pahalı olan “çikolata kozmosu” adlı çiçekte görülür. Meksika kökenli olan bu çiçeği gelin çiçeği olarak kullanmaya karar verirseniz çok özel bir gelin buketine sahip olacağınızı bilmelisiniz. Size tavsiyemiz, göz alıcı rengini öne çıkarmak için daha açık ve pastel tonlardaki başka çiçeklerin olduğu bir buketin ortasında kullanmanızdır.

Ortancalar sonbaharda en güzel dönemlerinde olur. Pastel tonlarda pek çok farklı rengi bulunan ortanca, gelin çiçeğinizi asil ve elegan bir havaya büründürecektir. Tavsiyemiz, tek bir renge saplanmadan, farklı renklerde ortancaları bir arada kullanmanız.

Gelin buketinizde orijinal ve alışılagelmişin dışında bir seçim yapmak istiyorsanız, kalla zambağını düşünebilirsiniz. İnce uzun formu ve güzel turuncu rengiyle sizi dikkat çekici bir gelin yapacağı kesin.

Sonbahar gelin çiçeği için bir diğer önerimiz ise gerbera. Gerbera papatyası olarak da bilinen bu sade çiçekler sonbaharın tazelik hissini düğününüze taşıyacaktır.

Yıldızpatı olarak da bilinen aster çiçeği, yıldızı andıran formuyla oldukça iddialı ama bir o kadar da sade bir çiçektir. Lila, pembe ve beyaz renkli yıldızpatlarının bir arada harmanlandığı bir buket size doğal, sade ve zarif bir hava katacaktır.

Burada bir araya getirdiğimiz sonbahar çiçeklerini gelin çiçeğinizde tek başlarına kullanabileceğiniz gibi, farklı çiçekleri bir araya getirerek muhteşem renk cümbüşleri yaratabileceğinizi, rengarenk buketinizde sonbaharın tüm tonlarını buluşturabileceğinizi unutmayın!

Gelin çiçeğine mümkün olduğu kadar erken karar vererek düğün mekanı dekorasyonunda kullanılacak renklerin ve masa çiçeklerinin de gelin çiçeği ile bir bütünlük oluşturacak şekilde seçilmesi de atlanmaması gereken önemli bir nokta.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!