Sonbaharda Gelin Olacaklar İçin İpuçları

kapak

Şu sıralar düğünü için geri sayıma başlayan gelinler için küçük bir ipucu listesi hazırladık. Siz de o gelinlerden biriyseniz ve gelinliğin içinde büyüleyici görünmek istiyorsanız sonbahara özel, cilt bakımından son hazırlıklara kadar her konuda rehber olacak yazımıza göz atmayı unutmayın!

1

Cildinizi Koruyun!

Yaz bronzluğunun hafiflemeye başladığından beri cildinizle olan kavganızın hiç durmadan sürdüğünü biliyoruz. Evet, güneşin yıpratıcı etkisi en çok sonbaharda ortaya çıkıyor ve cildiniz ne yazık ki kalınlaşıyor. İşte tüm bu etkilerin getirdiği makyaj sıkıntılarıyla uğraşmak istiyorsanız gelin olmadan önce cildinizle yeniden barışmak için kollarınızı sıvamanız gerekiyor. Mesela düğün günü yüzünüzün ışıldaması için her şeyden önce cilt tipinize uygun güçlü bir peeling yaptırmanızda fayda var. Yalnız peeling etkisinin birkaç gün yüzünüzde kalacağını unutmayın. Bu yüzden düğün günü makyajınızın kusursuz görünmesini istiyorsanız peeling seansınızı olabildiğince erkenden yaptırmalısınız. Düğün gününe kadar sık sık nemlendirici kullanarak ise kısa sürede matlaşan cildinizden kurtulabilirsiniz. Ve bu süreç içerisinde parlak bir cilt için bol bol su içmeyi de unutmayın!

Işıldayan Saçlar İçin Bakım Tüyoları!

Özellikle sonbahar gelinlerinin başının en çok dertte olduğu konulardan biri de matlaşmış sönük saçlar. Siz de o gelinlerdenseniz korkmayın! Çünkü her şeyin bir çaresi olduğu gibi sonbaharda saçınıza hak ettiği özeni göstermenin de pek çok yolu var. Her şeyden önce deniz-kum-güneş üçlüsünün saçınızda bıraktığı olumsuz etkilerden kurtulmak için küçük bir kırık alma operasyonuyla işe başlayabilirsiniz. Kırıklarınızla hemen vedalaşın ve sağlıklı saçlar için ilk adımınızı atın. Tabii ki uzun modellerin gelin saçı için ne kadar mühim olduğunu biliyoruz. Ancak kuaförünüzün gözünü biraz korkutup saçlarınızı gerçekten uçlarından kestirebilirsiniz. Birkaç yoğun saç bakımından sonra da sonbahar için gelin saçı bakımınız tamamlanmış olacak. Son olarak bu süreçte saçınız için fırça yerine geniş dişli bir tarak kullanmaya özen gösterin ki sonbahar kırıklarıyla uğraşmak zorunda kalmayın.

Formunuzu Korumak Sandığınızdan Daha Kolay!

Sırada sonbahar gelinlerinin en çok zorlandığı konu var! Tabii ki yazın aldığınız kilolardan bahsediyoruz. Sonbahar gelinleri en sık karşılaştığı sorunlardan olan yaz kilolarıyla başa çıkmak aslında çok da zor değil. Birkaç ufak tüyo ile fazlalıklardan kurtulabilirsiniz. Örneğin hazırlık sürecindeki tüm koşuşturmaların sizin için bir spor olduğunu unutmayın. Düğün alışverişi sırasında olabildiğince yürümeyi tercih edin mesela. Akşam yemeklerindeki porsiyonları da biraz azalttığınız anda, yazın aldığınız tatil kilolarından kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!