Aile kuracağınız günler hayatınızın en önemli günleridir. Söz merasimi için de kusursuz söz elbiseleri arasından şık bir tercih yapmak isteyeceksiniz.

Yeni bir aile kurmak için atılan tüm adımlar çok özeldir. Bu adımların ilki olan söz merasiminde en güzel söz elbiseleri arasından seçim yapmak ise çok zor gelebilir. Söz merasimi, nişan ya da düğün gününüzün sadece size özel olduğunu ve hayatınızın en önemli günü olduğunu aklınızdan çıkarmadan seçiminizi yapmalısınız. Öncelikle nasıl bir tarz istediğinize karar vermelisiniz. Genellikle tercih edilen sade elbiseler ya da döpiyesler arasından mı bir tercih yapacaksınız yoksa daha geleneksel bir söz merasimi yaşamak için yöresel bir kıyafet mi tercih edeceksiniz? Aile kültürümüzün örf ve adetlerine uygun unutulmaz bir merasim yaşamak istiyorsanız seçiminizi yöresel söz elbiseleri arasından yapabilirsiniz. Sizin için seçtiğimiz en şık yöresel söz elbiselerini inceleyebilirsiniz.

Anadolu’da ve Konya yöresinde yaygın olan entari günlük kullanımda hem içlik, hem şalvar giymeyi gerektirdiği için günlük kullanımda sık tercih edilmeyen bir giysidir. Özel günlerde tercih edilen bu giysiyi gelin adayları günlük olarak da kullanırlardı. Tek parçadan oluşan genelde uzun kollu ve bol kesim olan entariler bindallı ile benzer bir tasarıma sahiptirler. Ancak bindallı kadar gösterişli olmadıkları için söz elbiseleri arasında sizin için sade ama geleneksel bir tercih olabilir.

Osmanlı’nın saray sakinleri ve ileri gelenleri tarafından ağır kumaşlar ile dikilen. Altın ya da gümüş işlemelerle zenginleştirilerek yapılan gösterişli kaftanlar, Bursa ve İstanbul civarlarında daha sade modelleri ile halk tarafından da yaygın olarak kullanılırdı. Halk tarafından özel günlerde söz, nişan, düğün merasimlerinde tercih edilen kaftanlar son dönemde Osmanlı saray hayatına artan ilgi ile yeniden gündemdeler. Osmanlı’dan yadigar bu göz alıcı kıyafetler geleneksel söz elbiseleri arasında şüphesiz en göz alıcı olanlardır.

Latest-kaftan-designs-style

Geleneksel bir söz merasimi istiyorsunuz ama yöresel kıyafetler giymeye pek alışkın değilsiniz. Eğer böyle bir durum içerisindeyseniz saray dizileri sayesinde gündemden düşmeyen Osmanlı kıyafetlerinin modern çizgilerle buluştuğu tasarımlardan birini söz elbiseleri arasında rahatlıkla bulabileceksiniz. Daha hafif kumaşlardan üretilen, işlemeleri geleneksel kaftanlar kadar gösterişli olmayan modern kaftan modelleri tam olarak aradığınız şey olabilir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!