Söz Elbisesi Nasıl Olmalıdır?

Söz, nişan, kına, düğün gelenekleri her ne kadar bazı değişim ve dönüşümlere uğrasa da hala geçerliliklerini sürdürüyorlar. Her bir tören ayrı bir hazırlık süreci demek. Giyilecek kıyafetlerden, takılacak takılara, sunulacak ikramlardan, verilecek hediyelere kadar tüm bu seremonilerin bir usulü var. Söz kesme, birlikteliğin ilk adımı olarak kabul edilir. Genellikle de kız isteme töreninden hemen sonra, evde aile içinde yapılır. Daha sonra yine ailecek yenecek yemek için hep birlikte şık bir restorana gitme gibi organizasyonlarla da tamamlanabiliyor söz kesme töreni. Her adımda olduğu gibi söz töreninde de en büyük hazırlık, gelin adayının hazırlığı oluyor. Özellikle o gecede giyilecek elbise için araştırmalar aylar öncesinden başlıyor. Nişan ve düğüne göre genellikle daha sade bir tören olan söz kesme töreninde, kıyafet olarak da sade bir kıyafet seçmek gerekir. Dekolteden uzak, abartısız ama bir kadar da şık bir elbise bu gün için ideal olandır. Söz kıyafetleri için bazı alternatiflere göz atalım…

1- Dizin hemen altında biten, yakası hareketli bu yeşil elbise, söz kıyafeti olmak için ideal. Evde yapılacak bir törende, hatta arkasından dışarıda gerçekleştirilecek bir yemek organizasyonunda, bu şık elbiseyi rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Modeli, kumaşı ve detayları itibariyle söz kıyafeti olmak için gayet uygun.

1-

2-  Şık bir kıyafet ararken ilk akla gelen siyah renktir. Çünkü siyah, genellikle herkese yakışır ve başka bir rengini görüp de sevmediğiniz elbisenin siyah renkte olanına bir anda vurulabilirsiniz. Bu iki farklı siyah elbise söz elbisesi olarak rahatlıkla tercih edebileceğiniz şıklık ve rahatlıkta. Söz kıyafetinizi seçerken bu kıyafetle kahveleri servis edeceğiniz detayını da unutmayın. O yüzden rahat hareket edebilmek oldukça önemli.

2-

3- İki iddialı rengin, siyah ve kırmızının kombinlendiği bu elbise, sizi olduğunuzdan daha ince gösterecek. Renklerin birbiriyle uyumu ve elbisenin vücuda tam oturması onu şık yapan önemli detaylar. Söz elbisesi seçerken vücudu saran elbiseler seçebilirsiniz.

3-

4- Eğer biraz daha kalabalık bir topluluk içinde gerçekleşecekse söz töreniniz, kıyafetinizi abiye seçebilirsiniz. Roba ve omuz detayları işli bu modelin herhangi bir rengi, söz elbisesi olarak tercih edilebilir.

4-

5- Eğer söz töreniniz kız isteme merasiminden bağımsız olarak evin dışında bir mekanda gerçekleşecekse uzun ya da asimetrik kesime sahip bu tarz bir elbise de söz elbisesi olarak tercih edilebilir. Evde gerçekleşecek bir tören için straplez bir söz elbisesi rahat hareket edememenize sebep olacaktır.

5-

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!