Söz Kıyafeti Seçerken Nelere Dikkat Etmeli

Evliliğe giden yolda ilk adımın söz töreni olduğunu kabul edersek böylesine özel bir günde gelin adaylarının her zamankinden daha şık daha asil olmak istemelerine şaşmamak gerekir. Söz günü belirlendikten sonra akla düşen onlarca elbise modeli arasında kalmak ise her genç kızın kaderi. Ne kadar zor olduğunu biliyoruz çünkü bu kez durum biraz farklı. Çünkü söz törenleri nişanlar kadar şaşaalı değil. Bu yüzden söz kıyafetinizi seçerken daha titiz davranmanız gerekiyor. Evlilik hazırlıklarının bu kadar başındayken biraz tecrübeye ihtiyacınız olduğunu biliyoruz. O nedenle biraz da söz kıyafeti seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği üzerinde duralım istedik. Söz töreni için hem asil hem de büyüleyici görünmek için söz kıyafeti seçerken nelere dikkat etmeli ve hangi modellerden uzak durmalı merak ediyorsanız, işte sorularınızın cevabı…

Evde Yapılacak Samimi Bir Tören İçin

Söz kıyafeti seçerken dikkat etmeniz gerekenlerin başında söz töreninin yapılacağı mekan geliyor. Evde yapılacak bir sözle açık bir mekanda yapılacak bir sözün kıyafet seçimi aynı olmayacağından önceliklerinizi buna göre belirlemeniz gerekiyor. İlk olarak söz günü için evde yapılacak küçük ve samimi bir toplantıya karar verildiyse kıyafetinizi seçerken gösterişten uzak fakat şık kıyafetleri ayırmaya dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın. Taşlardan ve pullardan uzak sade bir kıyafetle de çok şık görünebilirsiniz. Yeter ki vücut tipiniz için doğru modeli bulun. Beyaz gibi ana renkler her zaman kurtarıcıdır. Söz kıyafetinizi seçerken de asaletin ve masumiyetin rengi beyazı tercih edebilirsiniz. Sezonun trendi danteli de beyazla buluşturursanız istediğiniz görüntüyü yakalayabilirsiniz.

Havuz Başı Ya Da Kapalı Mekan Tercih Edenlere

Söz töreni için tek alternatif tabii ki ev değil. Restoranlar ve havuz başı da söz törenleri için son yıllarda oldukça rağbet görüyor. Fakat söz töreni hiçbir zaman nişanla yarışmadığından mekan neresi olursa olsun söz kıyafetinizi seçerken gösterişli modellerden uzak durmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Bu konuda dünyanın adından sıklıkla bahsettiği Cambridge Düşesi Kate Middelton’dan ilham alabilirsiniz. Birbirinden zarif kıyafetleriyle göz dolduran ünlü prensesin tercih ettiği modeller söz kıyafetinizi seçerken size yol gösterebilir.

25ce9e8f-7b50-42d4-bef9-2818508ac853

Bugünün Diğerlerinden Farklı Olduğunu Unutmayın!

Söz töreniniz için mekan neresi olursa olsun nişandan daha küçük bir grup ağırlanacağından tüm gözler üzerinizde olacak. Bu yüzden söz kıyafetinizi seçerken rahat hareket edebileceğiniz modelleri tercih etmeye dikkat etmeniz gerekiyor. Küçük kazalarla rüyanızı kabusa çevirmek istemiyorsanız derin yırtmaçlar ve iddialı dekoltelerden uzak durmanızda fayda var. Söz kıyafetinizi seçerken dikkat etmeniz gereken detaylar küçük olabilir ama yaratacağı etki sandığınızdan daha büyük.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!