Söz Kıyafeti Tesettür

Ruh eşinizi nihayet buldunuz ve söz hazırlıkları başladı. Evliliğe giden o heyecanlı ve telaşlı hazırlıklar rüyalarınıza giriyor. Söz konusu kıyafet oldu mu kadınlar her zaman kararsızdır, konu bir de söz kıyafeti olunca vay halimize. Hangi renk olmalı, nasıl kombinlenmeli, aksesuarları nasıl olmalı, modeli nasıl olmalı, damat adayının takımı nasıl olmalı gibi bir çok soru günler geceler boyunca aklımızdan çıkmaz. Sihirli bir değnek olsa da herşeyi hemen hallediverse.

Böylesi günlerde iyi bir hazırlık, bir kadının en büyük kurtarıcısıdır. Söz kıyafeti alınırken de son güne bırakılmamalı , haftalar öncesinden tüm parçaları ile birlikte hazır olmalıdır. Söz kıyafeti alırken bilmeniz gereken ayrıntılara dikkat ederseniz bu iş çok keyifli olabilir.

Söz kıyafeti seçerken öncelikle söz merasiminin yapılacağı ortam göz önünde blundurulur. Aile içinde yapılacak bir söz merasimi için sade, şık, dekoltesi abartı olmayan kıyafetler seçilmelidir. Tesettür söz kıyafeti pastel renklerden seçilmeli, bu tonlarda bir eşarp ile kombinlenmelidir. Damat adayının takım elbisesi de söz kıyafetiniz ile uyumlu renklere sahip olmalıdır.

1610032_4900

Söz merasimi dış ortamda havuz kenarı, bahçe vb. bir ortamda yapılacaksa hava şartları göz önünde bulundurularak uçuş uçuş elbiseler yerine daha dar kesim elbiseler veya etek buluz takımlar seçilmelidir. Balo salonlarında yapılacak merasimlerde de daha gösterişli söz kıyafetleri seçilmelidir. Taşlı, daha canlı renklerde, zengin aksesuarlı, trend renklerden ve kumaşlardan oluşan abiye kıyafetler seçilmelidir. Şifon elbiseler, dore takılar, feminen bir makyaj sizi çok güzel gösterecektir.

yeni-sezon-abiye

Örf ve adetlerine bağlı çiftler bu özel günde, yöresel tesettür söz kıyafeti de seçebilirler. En özel gününüzde kendinizi içinde en rahat hissettiğiniz ve kendinize en çok yakıştırdığınız kıyafeti seçmelisiniz.

11376218_1664257073818040_1210418475_n

Söz kıyafeti seçilirken ten rengi de çok önemlidir. Açık tenli iseniz mavi, pembe, eflatun gibi pastel renkleri seçebilir, koyu tenli iseniz bordo, koyu mavi, beyaz, yeşil gibi güçlü renkleri seçebilirsiniz. Kıyafetlerinizi yaldızlı işlemeler ile detaylandırarak daha gösterişli bir tarz yakalayabilirsiniz.

En güzel günlerinizden biri olan söz merasiminde objektiflere gülümsemeli ve o anı ölümsüzleştirmelisiniz. Unutmayın fotoğraflarınız tüm sevdiklerinize ve çocuklarınıza bırakabileceğiniz en değerli hatıralarınız. O gün ne kadar şık ve mutlu olduğunuzu fotoğraflara bakan herkes görebilmeli. Ne kadar iyi hazırlanırsanız o kadar keyifli geçecek bir söz merasimi sizleri bekliyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!