Söz Tepsisi Modelleri

Evliliğe atılan ilk adım olan bu özel günün öncesinde söz tepsisi modellerini araştırmanızda fayda var.

Bir iş nasıl başlarsa öyle devam eder deyip, her şeyin kusursuz ve eksiksiz olmasını istiyorsanız, söz tepsisi gibi önemli bir ayrıntıyı kesinlikle göz ardı etmemelisiniz. Böyle bir günde sade ve gösterişsiz bir model tercih edebileceğiniz gibi, kişiliğinizi ve duygularınızı yansıtan, size uygun olabilecek daha farklı modelleri de inceleyebilirsiniz.

Günümüzde birbirinden farklı pek çok söz tepsisi modelini çeyiz mağazalarında bulabileceğiniz gibi, bunun için yalnızca internet üzerinden satış yapan bazı özel butikleri de araştırabilirsiniz. Mağazalarda bulabileceğiniz tepsiler, butik mağazalara göre daha standart ve klasik özellikler taşıdığından, kişiye özel sipariş ile daha orijinal, farklı ve tasarım işler yapan yerlere de bakmanızda fayda olduğunu düşünüyoruz.

Öncelikle seçeceğiniz tepsinin malzemesini belirlemek işinizi oldukça kolaylaştıracaktır. Bunun için seçiminizi ahşap ya da gümüş tepsilerden yana kullanabilirsiniz. Seçiminiz ahşap tepsiden yana olacaksa, söz elbisenizle ya da müstakbel eşinizin kravatı ve mendili ile uyumlu renklere sahip bir tepsi bulma şansınız daha fazla olacaktır. Tabii ahşabın yanı sıra klasik gümüş tepsinin zarifliğini ve şıklığını da göz ardı etmemelisiniz. Ayrıca ister gümüş, ister ahşap olsun, şu günlerde kalp şeklinde tasarlanmış olan tepsiler oldukça popüler.

22573992_310869699

Seçeceğiniz söz tepsisinin giysinizle olan uyumunun yanı sıra, söz için hazırlanan mekanın ambiyansı, mevcut dekoru ve mekanın süslemesinde kullanılan diğer aksesuarlarla da uyum içinde olması oldukça önemlidir. Rengi belirledikten sonra tepsinin üstüne dekoratif, ince bir dantel örtü yerleştirmeyi de düşünebilir, eğer gümüş bir tepsi kullanacaksanız kristal taş ve boncuklarla ya da incilerle süsleyebilirsiniz. Ayrıca ortasında ayna yerleştirilmiş olan tepsiler de oldukça zarif görünmekle birlikte, üzerinde yapacağınız birkaç ufak değişiklikle tepsiyi ilerde evinizde şık bir duvar aynası olarak da rahatlıkla kullanabilirsiniz.

aynali_gumus_nisan_tepsisi

En az söz tepsisi kadar önemli olan bir başka konu ise tepsinin üzerine konulması gereken makas ve yüzük kutusu gibi objelerdir. Bu objeler tepsi ile birlikte tasarlanıp satışa sunulduğundan bu noktada işiniz oldukça kolay. Tepsinin türüne göre gümüş ya da altın renginde makas düşünebilir, yüzükler için ise kalp şeklinde olan kutulardan kullanabilirsiniz. Ayrıca makas ve yüzük kutusu dışında tepsinin üzerine yine dekoratif amaçlı olarak, kuş biblosu, rengarenk kalpler, boncuklar, çiçekler, sizin ve müstakbel eşinizin baş harfleri gibi farklı objeler de konulabilmektedir.

yeniinci2

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!