Söz Tepsisi Nereden Alınır?

Arama motorlarına “söz tepsisi modelleri” yazıp, bu yazıyı okuyorsanız hayatınız boyunca sizin için unutulmaz olacak yolculuğa başlamışssınız demektir. Öncelikle yolculuğunuzun hayırlı olmasını diliyoruz.

Söz vermek… Günlük hayatımızda ne kadar çok kullanırız. “Söz mü?”, “Sözünü tutmadı.”, “Söz verdi.”, “Sözüm söz!” diye uzar gider bu liste. Siz en özelini yaşamak üzeresiniz, sevdiğiniz insanla bir ömür boyu birlikte olmak için söz vermek üzere…

Söz merasimi; Türk kültüründe önemli bir yer tutar, takılan yüzükler ve verdiğiniz söz ile birbirinize bağlılığınızı herkesin önünde tekrarladığınız için yolculuğunuzun mihenk taşı denilebilecek durağıdır. İlişki artık aileler tarafından da resmi olarak kabul edilir. Söz merasiminin olmazsa olmazı söz yüzüğünün, söz tepsisi içinde gelinin kız kardeşi ya da bir yakını tarafından sunulması, yüzüğü takacak olan kişinin de söz tepsisini tutana para vermesi adettendir.

nisan tepsisi (7)

Peki bir söz merasiminde söz tepsisi nasıl olmalıdır, nerelerden alınır? Söz tepsinizi, dilerseniz kendi zevkinize göre hazırlayabilirsiniz ya da bu işi profesyonelce yapan firmalardan da yardım alabilirsiniz. El emeği göz nuru olsun, hatırası olsun, e biraz da uygun olsun diyorsanız, buyrun kolları sıvamaya… İnternet üzerinden bir araştırma yaparak, yapabileceğiniz modeller hakkında bilgi edinebilirsiniz. Öncelikle güzel bir tepsi seçmelisiniz. Madame Coco gibi dekoratif ürünler satan mağazalarda, buna uyarlanabilecek tepsiler bulabilirsiniz. Zevkinize göre bir tepsi alıp, kumaşla kaplayabilir, boyalarla boyayabilirsiniz. Söz tepsinize romantik bir hava katmak istiyorsanız tepsinizi çiçeklerle, incilerle donatabilirsiniz. Söz tepsim gösterişli olsun diyorsanız süslemenizde swarovski taşlar kullanabilirsiniz. Gerekli ürünleri, söz, nişan, kına ve düğün alışverişlerinin vazgeçilmez adresi olan Eminönü’nde fazlasıyla bulabilirsiniz. Bunun için Eminönü’ndeki hanları da ziyaret etmeyi unutmayınız.

Buraları gezerken gördüğünüz hazır modeller ve çeşitler karşısında, söz tepsinizi kendiniz hazırlama fikrinden vazgeçebilirsiniz. Eğer söz merasiminize çok da vakit kalmadıysa bulacağınız hazır modeller sizin için kurtarıcı olacaktır.

Eskiden revaçta olan, şifon tüllerle süslenmiş metal dekoratif tepsilerin yerini alan, kadifelerle kaplanmış, çiçeklerle bezenmiş, aynalı modeller çok daha sade ve şık görüntüleriyle, sonrasında evinizde dekoratif olarak kullanmaya da olanak sağlar.

Eminönü’ne nasıl gidelim diyor olabilirsiniz, şimdilerde el emeği ürünleri tasarlayan, satan dükkanların bir çoğunun instagram üzerinden de satışı bulunmakta. İsterseniz var olan söz tepsisi modelleri arasından bir seçim yapabilir ya da tasarımcıyla görüşür istekleriniz doğrultusunda bir ürün siparişi de verebilirsiziniz. Aşağıdaki linklerden, birbirinden güzel söz tepsisi modelleri bulabileceğiniz adreslere göz atabilirsiniz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!