Stil Sahibi Damatların Aksesuar Seçimi Yaparken Bilmesi Gerekenler

Damatların Aksesuar Seçimi ; Bir gelin için düğün törenlerinin üstesinden gelmek ne kadar kolaysa damat adayları için bu durum o kadar karmaşıktır. Damatlığın resmiyeti bile başlı başına bir baskıdır onlar için çünkü. Eğer siz de o damatlardan biriyseniz düğün gününü size özel anlara dönüştürme işi aslında sandığınız kadar zor değil. Örneğin gelin adayı kadar özenli olmaya başlarsanız bu seremoni sizin için de unutulmaz anlara dönüşebilir. Belki de damatlık sandığınız kadar korkutucu değildir zaten. Mesela işe aksesuarlardan başlayarak damatlığın resmiyetine kişiliğinizi katabilirsiniz. Ancak aksesuar seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken birkaç detay var. Neler mi? İşte cevabı…

Kol Düğmeleri ile Damatlık Uyumuna Özen Gösterin

damat-aksesuar-kapak

Damat adaylarının kullanabileceği aksesuarlara bir göz atarsak kadınlara oranla daha küçük bir liste bizi bekliyor diyebiliriz. Bu listenin kahramanı kol düğmeleri ise damatlığın ayrılmaz parçasıdır. Bu yüzden stil sahibi bir damat olduğunuzu göstermek istiyorsanız karakterinize uygun bir kol düğmesi seçmenin vakti gelmiş demektir. Bu konuda dikkat etmeniz gereken en önemli şey damatlık modelinize uygun bir model seçmek olmalı. Hatta sadece damatlıkla uyumlu olmasının dışında takacağınız saatin çizgisine ve rengine de uyan bir kol düğmesi tercih etmeniz oldukça mühim.

kol dugmesi

Kemer ve Ayakkabı Rengin İçin Doğru Renkleri Tercih Edin

Damat adayları için ayakkabının ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Hiç belli etmeseler de günlük hayatlarında bile ayakkabı seçimlerinde ne kadar özenli olduklarının farkındayız çünkü. Bu yüzden ayakkabı konusunda en doğru modele ulaşacağınızı biliyoruz. Ancak eğer kuşak yerine kemer kullanmayı düşünüyorsanız ayakkabı renginiz ile kemerinizin uyumlu olmasına da dikkat etmelisiniz.

ayakkabi

Papyon mu? Pantolon Askıları mı? Yoksa Her İkisi Birden mi?

Eğer sitilinizi konuşturup sıra dışı bir damatlıkla herkesi şaşırtmak istiyorsanız renkli papyonlar ve pantolon askıları tam da size göre demektir. Ancak bu konuda da dikkat etmeniz gereken noktalar var. Çılgın görüneyim derken renk karmaşasına yenik düşmek istemiyorsanız yine renkli detayların uyumlu olmasına özen gösterin.

papyon

Saat Seçmenin İncelikleri

Damat adaylarının saat seçimi yapmakta ne kadar başarılı olacaklarından hiç şüphemiz yok. Ancak bir kez daha hatırlatmakta fayda var. Düğün günü takacağınız saatin en büyük silahınız olduğunu unutmayın. Sonuçta bu sizin en değerli aksesuarınız. Bu yüzden saat modelinizin kullanacağınız tüm aksesuarlarla uyumlu olmasının yanı sıra kaliteli ve özgün olması gerektiğini unutmayın.

saat

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!