Stresli Ama Bir O Kadar Da Keyifli Bir Alışveriş Turu: Nişan Bohçası

Düğüne az kaldı. Kız isteme merasimi gerçekleşti. Şimdi sırada o çok eğlenceli nişan töreni var. Alyanslar parmaklara göre özel seçildi ve alındı. Şimdi sırada nişan bohçası hazırlığı var.

ab738763dd

Yörelere göre değişiklik gösterse de nişan bohçası geleneği, halen birçok çift tarafından uygulanan ve sevilen bir adetimiz. Çok eski ve eğlenceli geleneklerimizden biri olan nişan bohçası geleneği, kimileri için stres yaratan bir adetken, kimileri ise de keyifle yapılan bir aktivitedir. Nişan günü verilmek üzere hazırlanan gelin ve damat bohçaları yeni ev hazırlığı yapan evlilik adayı çiftlere yeni yuvalarında bazı eksikliklerinin giderilmesi amacıyla hazırlanır. Genellikle kişisel bakım ve ev ürünlerini kapsayan bohçalar, gelin ve damat adaylarının istekleri doğrultusunda da hazırlanabilir. Düğün hazırlığı döneminin stresli olabilecek dönemlerinden biri olan bohça hazırlama dönemi aslında yapılacak alışveriş dolayısıyla keyifli bir hale dönüştürülebilir. Tek tek alışveriş yapmak yerine bir mağazadan birçok ürün temin edilebilir. Bu sayede zaman ve enerji kaybı en aza indirilerek endişe hali azaltılabilir. Bu yazımızda da evlilik adaylarına zorlu günlerinde başvurabilecekleri bir rehber yaratmayı amaçlıyoruz.

6c946f6135ed47089bbcfecb3342bfce

Gelin Bohçası

Gelin adayına başvurarak, onun istekleri doğrultusunda bohça hazırlanabilir. Alternatif olarak da, alışverişe gelin adayının yakın bir dostu veya kardeşi ile çıkılabilir. Bu sayede nişan bohçası daha anlamlı olacaktır. Satın alınacak bu ürünler tercihen bohça veya sandığa da konulabilir. Ayrıca bohça veye sandık süslenebilir, güzel kokması için içlerine kokular yerleştirilebilir.

Bohçada olması gerekenleri madde madde sıralayacak olursak:

-Gecelik ve sabahlık takımı

-Makyaj Kutusu

-Çorap

-Terlik

-İç Çamaşırları

-Elbise

-Tarak ve Ayna Seti

-Bornoz Takımı

-Ayakkabı

-Çorap

-Makyaj Takımı

-Çanta

-Havlu seti

-Bilezik, kolye, küpe içeren takı seti

-Parfüm & Deodorant

-Cilt Bakım Seti

-Epilasyon Seti

Damat Bohçası

Bu konuda da damat adayına sorularak ilerlenmesi daha makul olabilir. Nitekim tercih edeceği veya etmeyeceği ürünler almak yerine isteğe uygun hareket etmek daha önemlidir. Damat bohçası da bir bavul içerisinde nişan günü getirilebilir. Bu da tercihe bağlıdır. Gelin bohçasına göre daha sade bir şekilde damada hediye edilir.

Damat bohçasında olması gerekenler:

-Pijama takımı

-Tıraş seti

-İç çamaşırı seti

-Havlu

-Seccade

-Terlik

-Çorap

-Gömlek

-Mendil

-Kemer

-Kravat

-Parfüm ve deodorant

-Saat

-Ayakkabı

Nişan bohçalarının içerisine bu ürünlere ek olarak gelin ve damat adayının ailelerine de küçük hediyeler alınabilir. Yazının başında belirttiğimiz gibi, tek tek ürün alınabileceği gibi büyük bir mağazadan bütün bohça ürünlerini temin edebilirsiniz. Zira belli başlı mağazalar toplu halde ürün satmakta olup, indirim de uygulayabilmekteler. Nişan bohçası alışverişi için en ideal yerler şüphesiz Eminönü ve Kapalıçarşı… Nitekim farklı çeşit ürünlerin bulunduğu ve her bütçeye uygun bu yerler bohçanızı oluşturmanız için birçok imkan yaratıyor. Yine bir başka alternatif yerler ise Mahmutpaşa veya Fatih… Bu bölgede de her bütçeye göre bohça hazırlamak mümkün. Nişan bohçası geleneği başta gergin ve stres dolu bir dönemmiş gibi gelse de, bir zaman sonra çiftlere ileride hatırlayacakları tatlı anılar olarak kalıyor. Bu yüzden madde madde ilerleyerek, kimseyi kırmadan, alışveriş yapılacak gelin veya damat adayıyla istişare ederek veya onların yakın bir dostuyla alışverişe giderek alışverişi tamamlamak en uygun seçenek gibi gözüküyor.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!