Tamtur Yüzük Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Pırlanta denilince akla ilk olarak tektaş gelir ama tamturun eşlik etmediği bir tektaş da düşünülemez. Evlilik teklifini aldınız, hazırlıklar başladı. Peki tamtur yüzüğünüzün modelini seçtiniz mi?

Tamtur yüzük, özellikle son yılların vazgeçilmez mücevheri. Sıralı pırlanta taşların bir araya getirilmesi ile oluşturulan ışıl ışıl tamtur yüzükler, farklı modelleriyle göz kamaştırıyor. Bu eşsiz güzelliği, kendine değer veren her kadın parmağında görmek istiyor.

??????????????????

Pırlanta ile kaplanan bir yüzüğe sahip olmak çok cazip gelse de kullanamadığınız bir yüzüğün sizin olması çok da keyifli değil.

Göz kamaştırıcı bir aksesuar olmasının yanı sıra maddi değeriyle de cazip gelen bu yüzükler için profesyonel bir yardım almanız bu keyifli alışverişinize keyif katacak. İste size, sizin için kullanışlı olacak bir tamtur yüzük seçmenin ipuçları:

– Öncelikle her pırlanta mücevher alışverişi gibi tamtur seçimine de taşlarınızı belirleyerek başlayabilirsiniz. Pırlantanın artık herkes tarafından malum 4C’sini (Clear-Berraklık, Cut-Kesim, Carat-Karat, Color-Renk) göz önünde tutup seçiminizi yaparak bütçenizi ayarlayabilirsiniz.

-Parmaklarınızın yapısı ince ise çok büyük taşları tercih etmekten uzak durun. Unutmayın, kullandığınız yüzüklerin parmağınızı güzelleştirmesi gerekiyor, orantısız bir görünüme dönüştürmesi değil.

– Taşlarınızı seçip bütçenizi oluşturduktan sonraki aşama, yüzüğünüzün montürüne karar verme aşaması. Tamturunuzun tektaşınızla olan uyumu bu noktada çok kritik. Çapraz bir tektaş modelini, düz bir tamtur modeliyle kombinlemeye çalışmayın. Yüzüklerin birbirine çarpması yüzüklerinize zarar verebileceği gibi kullanımını da zorlaştıracaktır.

– Montürü seçerken dikkat edilecek bir diğer püf noktası da taşı tutan tırnakların konumu. Parmağınızı 360 derece saracak bu değerli taşların tutunmasını sağlayan tırnakları da mutlaka hesaplayın. Yüzük parmağınıza takacağınız yüzüğün serçe ve orta parmaklarınıza yapacağı baskının sizi rahatsız etmemesi gerekiyor.

– Mutlu günlerinizde size eşlik edecek bu değerli takıyı seçerken dikkat edeceğiniz son konu, montürün yapılacağı altının rengi. Sarı, rose ve beyaz renk alternatifleri bulunan altının tamtur yüzükte kullanımı genellikle beyaz oluyor. Sarı renkli altından yapılmış bir tektaşınız varsa seçiminizi yine sarıdan yana kullanabilirsiniz.

Kolayca takip edebileceğiniz bu beş madde ile size en kullanışlı tamtur yüzüğü, onlarca çeşit arasından seçmeniz mümkün. Bu seçim aşamalarını tamamladıysanız artık yüzüğünüzü almaya hazırsınız. Klasik, neo-klasik ya da modern modelleri kendi tarzınızla bütünleştirebilirsiniz. Ancak şunu sakın aklınızdan çıkarmayın; sizi en çok memnun edecek model, sizin yaşantınıza uyum gösterebilen model olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!