Tarot Falı Nasıl Bakılır

Tarot falı nasıl bakılır? Merak edenler için kısa ve kolay bir açılım olan ilişki açılımı üzerinden tarot falı konusunu inceleyelim.

tarot-1

Tarot falı bakmak oldukça hassas bir kehanet metodudur. Tarot açılımı yapmadan gerek ruhsal gerek fiziksel olarak kendimizi iyi hissettirecek ritüellerimizi gerçekleştirmeniz gerekir. Sessiz ve huzurlu bir ortam, hafif bir müzik ve beyaz bir mum işinize yarayacaktır. Tarot destesini karıştırıp siyah ipek kumaşın üzerine bırakın.

Burada öncelikle tarot falı için deste seçimi konusuna değinmek gerek. Bugün piyasadaki tarot falı destelerine her yıl bir yenisi eklenmekte. Çünkü tarot okuyucusu, okuyacağı taraton tipine göre farklı deste kullanımına yönelir. İlk etapta Mayalar’a, Mısırlılar’a, Keltler’e ait desteleri veya Crowley destelerini deneyebilirsiniz. Bir desteyi öğrenip ustalaşmanız diğer desteleri kolayca anlamanızı sağlayacak. Kendinizi sadece nesnelerin arasına bırakın. Eğer yeni aldığınız deste size uygun gelmedi ise ısrar etmeyin ve bir başkası ile değiştirin.

Tarot falı bakan okuyucu ile danışan arasında ne derece samimi iletişim var ise o derece güçlü bir okuma gerçekleşir. Hemen baştan uyaralım, Tarot falıbakmak yorucudur ve enerjinizi bitirebilir.

Şimdi falımıza dönelim. İyice karıştırdığınız desteyi üç parçaya bölün ve sol baştan başlayarak tekrar toplanın. Niyetinize odaklanarak sol elinizle ikiye bölün ve tekrar üst üste toplayın. Kumaşın üzerine yayılan kartlardan niyetinizi düşünerek yedi tanesini seçin. Gerisini toplayıp bir kenara koyun. Seçtiğiniz ilk kartı ortaya yerleştirdikten sonra, sağ üstten başlayarak sağ kısma iki, üç ve dördüncü kartı dizin. Sol alttan başlayarak sol kısma ise beş, altı ve yedinci kartları yerleştirin. Birinci kart ilişkinin hali hazırdaki durumunu simgeler. Sağ kısma dizilen iki, üç ve dördüncü kartlar soruyu soran kişiyi, sol kısımdaki beş, altı ve yedinci kartlar ise sevgilinizi sembolize eder.

unnamed41

İşe birinci kartın anlamını yorumlayarak başlayın. İlişkinin mevcut şartları ve içinde bulunduğu durumu algılayın. Eğer bir problem var ise, bu kart problemin yarattığı atmosfer konusunda sizi bilgilendirecek. Karşı karşıya gelen kartları sırayla ve birlikte açarak yorumlamaya devam edin. İkinci ve yedinci kartı açın. Bu iki kart sırasıyla izin ve sevgilinizin birbirinize bakış açısını, hislerini ve düşüncelerini gösterir. Üçüncü ve altıncı kart ilişkiniz veya yaşadığınız durum hakkında endişelerinizi, beklentilerinizi, hayallerinizi gösterir. Şimdi dört ve beşinci kartları açalım. Bu kartlar ilişkinizin gidişatı ile ilgili sergileyeceğiniz tutum ile ilgili tavsiyeleri içerir. İlişkide veya mevcut sorun karşısında takınmanız gereken tavır ve nasıl bir yol izlemeniz gerektiği konusunda size yol göstericidir.

Tarot ile açılım yaparken tarota cevabı evet ya da hayır olan sorular sorulmaması gerekir. Çünkü tarot kartlarının bize sağladığı şey bir yol haritası ve yönümüzü bulmamızda yardımcı olmaktan ötesi değildir. Tarot ile olaylar karşısında alacağınız tedbirleri ve izleyeceğiniz yolları belirleyebiliriz. Tarot falıile kaderinizin baştan yazılmadığını aklınızdan çıkartmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!