Tarot Falı Yedi Kart

Yedi kart tarot falı açılımı, bir duruma ya da kişiye yönelik karar verme sürecinde tercih edilen fal şekli olup yedi kartın yorumlanması ile bakılır.

Tarot falı açılımlarında klasikleşmiş ve en çok kullanılan açılımlardan biri olan yedi kart açılımı, temel olarak karar verme aşamasına gelmiş durumlar hakkında, yorum almak için kullanılan yöntemlerden bir tanesi. Bu doğrultuda, yedi kart açılımları normal açılım ve aşk açılımı olarak iki farklı şekilde yorum imkanı sunar.

Yedi kart açılımında cevap aranan sorular, “ Bu durum karşısında ne yapmalıyım ( nasıl davranmalıyım), bu olayla/kişiyle ilgili hangi yönde karar vermeliyim?” şeklinde sorulurken, açılım sırasında, kartlara göre bu sorulara ilişkin geçmiş ve gelecek öngörülerinin yorumlanması söz konusudur. Tarot falı için soruyu belirlemeniz sonrasında, tarot falı yedi kart açılımı için, 78 karttan oluşan tarot kartı destesinden 7 adet kartı seçerek tarot falına başlayabilirsiniz. Yedi kart açılımı dizilişinde ilk kart sağ alt köşeye, 2 kart onun üstüne konur. Sonraki kartlar, yukardan başlanarak dördüncü karttan itibaren ters U şeklini alacak şekilde sol aşağıya doğru dizilir.

tarot-cards

Tarot falı yedi kart açılımında, yorumlanan kartların her biri, sorulan soruya yönelik farklı aşamaları ve tepkileri içerir. Bu noktada, ilk kart, sorduğunuz soruya ilişkin geçmiş durum ve kişileri ve bu faktörlerin nasıl etkilere sahip olduğunu temsil eder. İkinci kart, şu anda içerisinde bulunduğunuz durumu işaret ederken, üçüncü kart karar verilmek istenen duruma ilişkin gizli kalmış etkileri ortaya koyan bir kart olarak yorumlanır. Dördüncü kart, yorumlanacak soruyla ilgili mevcut engelleri, beşinci kart ise karara ilişkin durumla ilgili etrafınızdaki insanları ifade eder. Altıncı karta gelindiğinde, karar vermek istediğiniz durumla ilgili neler yapmanız gerektiği yorumlanırken, yedinci ve son kart ise muhtemel sonuçları ifade eder.

Yedi kart açılım tarot şekli, daha çok, kısa yoruma ihtiyaç duyulan konular için tercih edilen bir fal olarak karşımıza çıkar. Yedi kart açılımında, sorulan sorunun kısa, net ve tek bir soruyu içeriyor olması, yorumun da nitelikli olması açısından öne taşırken, bu tarot açılımı ile uygulanan yedi kart aşk açılımı ile ilişki ve evliliklere yönelik durumlar da yorumlanabilmektedir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!