Temanızın Romantik Düğün Renkleri

Romantik düğün renkleri sayesinde hakim kılınan göz alıcı tema, davetlilerden övgü dolu yorumlar almanıza olanak tanır.

Düğün renkleri, düğün temanız demektir. Romantik olması ise düğün adına kaçınılmaz bir tercihtir. Mevsimlere göre, mekanlara göre, tarzınıza göre ve hayalinizdeki düğüne göre seçtiğiniz renklerin hakim olduğu bir düğün istemek sizin en doğal hakkınız.

Düğün gecenizi planlarken seçeceğiniz dekoratif ürünler ve aksesuarlar ise bir hayli önemli. Masalardaki tasarım, sandalyelerin rengi ve kurdeleler gibi daha birçok nokta önem taşıyor. Bu hususlarda ise dikkat etmeniz gereken belirli ölçütler bulunuyor. Renklerin uyumu, mekanın aydınlatması ve dekoratif ürünlerin birbirleriyle olan göz kamaştırıcı ahengi bu ölçütlere örnek verilebilir. Tüm bunlara dikkat etmeden önce ise tercihlerinizi ve nasıl bir düğün istediğinizi göz önünde bulundurmanız gerekir. Bunun ardından ise uygun düğün teması için karar kılmanız çok daha uygun.

Uzun ve zorlu serüvende karar vereceğiniz her detayın renkleri birbiriyle uyumlu olmalı. Bütün bu detaylar hem düğününüzün gizemini korumalı hem de biraz bilgi vermeli. Önceleri düğün denildiği anda akıllara anında beyaz geliyordu. Ama artık beyaz sadece gelinin rengi. Yapmanız gereken şey, konsept seçmek ve hayallerinizi renklerle süslemek; ardından ise rüyalardan çıkmış gibi bir atmosferde evlenmek. Unutulmaz detaylar düğünler için vazgeçilmezdir. Karşınıza çıkacak her detayı ve öneriyi ne kadar fark yaratacağını düşünerek tercih etmelisiniz. Renklerle anılarınızı boyamak sizin elinizde.

Zevkinize ve Ortama En Uygun Seçenekler

Öncelikle düğünün gerçekleşeceği mekanı göz önünde bulundurmanız gerekir. Kapalı bir ortamda mı yoksa açık alanda mı bir düğün planlıyorsunuz bunu kararlaştırın. Ardından ise mekana göre renk seçeneklerine göz atabilirsiniz. Sarı renkle ampuller ile aydınlatılan bir salonda kullanacağınız sarı tondaki renkler ortamı boğabilir. Bunun yerine ortama koyu renklerde yerleştireceğiniz aksesuarlar ile daha farklı bir hava katmanız mümkün. Özellikle kırmızı ve borda gibi renkler sayesinde göz alıcı bir düğün tasarımına erişebilirsiniz. Ayrıca bu noktada tercih yaparken masaların şeklini ve alanın büyüklüğünü de hesaba katın. Eğer küçük bir salonda düğün yapıyorsanız ortama ferahlık katacak renkleri tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Sevdiğiniz düğün renkleri kombinasyonlarında kararlı olmanız gerekiyor. Fikir sahibi olmak için bol bol dergi karıştırabilir veya sanat galerilerini gezebilirsiniz. Renklerin tonunu doğru tutturmak da çok önemli. Bu konuda düğün danışmanınızla birlikte karar verebilir veya renk şemasını numaralandırarak düğün renkleri kartelanızı seçebilirsiniz. Böylece düğününüzde seçtiğiniz renkler harici tonlarla karşılaşmaktan kurtulabilirsiniz. Kendinizi belli bir renk sayısında sınırlamanıza da gerek yok, tonu uyumlu olduktan sonra dilediğiniz kadar renkle düğününüzü süsleyebilirsiniz. Önemli olan atmosferi romantizmden uzaklaştırmayacak ve tüm dikkati kendi üzerine çekmeyecek renk kombinasyonları yaratabilmek. Mavi, mor, kızıl, turuncu ve gri renkler son yıllarda oldukça tercih edilen romantik düğün renkleri arasında.

Düğünün çok daha romantik bir atmosfere sahip olması için kızıl renklerde bir tasarımın kullanılması daha yerinde bir karar olabilir. Ayrıca mor ve turuncu tonları da ferah bir hava yakalamanıza olanak tanıyor. Bu hususta kızıl ya da koyu kırmızı gibi renkler ile eşsiz ve göz alıcı bir ortam da oluşturmanız mümkün. Bir nevi seçeceğiniz renklerde özgür hareket edebilirsiniz. Fakat ton uyumuna bir hayli dikkat etmeniz gerekiyor. Kırmızının yanına dahil edeceğiniz uyumsuz bir renk, romantik bir havanın hakim kılınmasını engelleyebilir. Nitekim göz kamaştırıcı olması adına seçeceğiniz farklı renkler de göz yorucu olacağından davetliler tarafından övgü dolu yorumlar almanızın önünü kapayabilir. En nihayetinde renklerin uyumlu olması ise tüm bu sorunlardan sizleri korur.

Sıcak Yaz Aylarına Uygun Doğal Renkler

Mevsimlerin renk seçiminde çok büyük önemi var. Yazları genel olarak kır düğünleri tercih ediliyor. Bu gibi konseptlere ağır ve koyu renkler asla yakışmayacaktır. Bahar çiçeklerinin renklerinden oluşan bir grubu rahatlıkla kullanabilirsiniz. Örneğin sarı, yeşil ve kahverengi gibi renkler harika bir kır düğünü konsepti oluşturmanızı sağlayacaktır. Balo salonu veya kış düğünleri içinse daha ağırbaşlı renkleri tercih edebilirsiniz. Örneğin kendinize gün batımı renkleriyle bir tema oluşturabilirsiniz veya mavi tonlarında harika süslemeler sayesinde düğününüze romantik izler serpiştirebilirisiniz.

Yaz aylarında genellikle açık tonları tercih etmeniz yerinde bir karar olacaktır. Özellikle doğa renkleri olan yeşil ya da kahverengi gibi renkler ile kır düğünlerinde eşsiz bir hava yakalamanız mümkün. Ayrıca bunlara ek olarak sarı ve pembe tonlarında kullanacağınız çiçek, örtü gibi aksesuarlar da düğününüz için ideal bir karar konumunda. Ayrıca yeşil ve açık gri gibi renklerle de ferah ve göz alıcı şıklıkla bir düğün tasarlayabilirsiniz.

Yaz aylarına oranla daha soğuk bir günde düğününüz olacak ise havaya uygun renklerde karar kılmalısınız. Özellikle soğuk havayı ısıtacak kızıl, kırmızı, koyu turuncu ve bu tonlarda renkler seçmeniz gerekiyor. Böylelikle hali hazırda soğuk olan dışarısının yanı sıra iç mekanda çok daha sıcak bir atmosfer elde edebilirsiniz.

Süslemeyi gözünüzle görmeden karar verdiğiniz için biraz zorlanabilirsiniz. Kendinize ve seçimlerinize güvenmeniz gerekiyor. Aksi halde tek bir renge odaklanırsanız boğucu bir ortam oluşmasına neden olabilirsiniz. Çekinmeden sevdiğiniz tonlarda gezinmekte özgür olduğunuzu da unutmamanız gerekiyor. Zevkinize uygun tasarlanmış bir düğün ile beraber romantik ve renkli bir rüya sizi bekliyor. Zevklerinizden ve tarzlarınızdan çok uzaklaşmayın. Kendinizi başkasının düğününde gibi hissetmenize neden olabilir.

Kendi Zevkinizi Her Daim Önde Tutun

Gerçekleşecek olan düğünün sizin düğününüz olduğunu ve bu nedenle her türlü kararda kendi zevkinizi göz önünde bulundurmanız gerektiğini unutmayın. Çiçek seçiminde, masa örtülerinde, sandalyelerde ve mum gibi nice aksesuarda kendi zevkinizi ön plana çıkartmaktan çekinmeyin. Sizin için oldukça özel bir gecede etrafınızdaki kişilerin de fikirlerine danışabilirsiniz fakat en nihayetinde vereceğiniz kararın arkasında durmanız gerekiyor. Bunun için de öncelikle hoşunuza giden tercihler yapmalısınız. Kendi zevkinize göre renkler belirlerken elbette uyuma dikkat etmelisiniz. İki sevdiğiniz renk eğer uyumsuz ise bunu tercih etmemeniz sizin yararınıza olacaktır.

Süsleme konusunda her daim etrafınızdakiler ile fikir alışverişi yapmayı da ihmal etmeyin. Her ne kadar kendi zevkinizi göz önünde bulundurmanız gerekse de başka bir kişi görmediğiniz noktayı aydınlatarak daha yerinde bir karar almanızı da sağlayabilir. Bu sayede çok daha göz alıcı bir düğün düzenlemeniz ve sonucunda davetlilerden övgü dolu yorumlar almanız mümkün.

Tüm bu hususlara dikkat ederken her daim hayalinizdeki düğünü de planınıza dahil edebileceğinizi aklınızda tutmanız yararınıza olacaktır. Gün batımı renklerinde ya da pembe çiçekler ile donatılmış masalımsı bir düğün yapmanız dahi mümkün. Bu noktada düğün teması için özenle seçimler yaparak ve renk ahengini de yakalayarak eşsiz bir gece planlayabilirsiniz. Renk seçimi yaparken hakim kılınan tonlara uygun kullanacağınız mumların da düğününüzü eşsiz bir geceye dönüştüreceğini unutmayın. Mumlar genellikle kapalı alanlarda yapılan düğünlerde tercih ediliyor olsa da artık günümüzde renkli mumlar kır düğünlerinde dahi görülmeye başlandı. Eğer açık havada düğün yapmayı planlıyorsanız renkli ve parıltılı mumlar ile eşsiz bir düğün teması yakalayabilirsiniz.

Daha fazlası için yorum bırakarak fikirlerinizi belirtebilir ve diğer yorumlardan yararlanabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!