Yaratıcılığı Konuşturma Zamanı: Temaya Göre Nişan Fotoğrafları

Hayallerinizi gerçeke dönüştürmenin vakti geldi! Son dönemlerin en popüler fotoğraf çekimlerinden olan temaya göre nişan fotoğrafları ile en özel gününüzü unutulmaz kılabilirsiniz.

Uzun zamandır hayalinizi kurduğunuz o özel gün sonunda geldi. Eş adayınızdan evlenme teklifini aldınız ve sıra işe resmiyet kazandırmaya, yani nişan kısmına geldi. Hazırlıklar tam gaz devam ederken, işin görsel kısmını da ihmal etmemeniz gerekiyor. Tüm nişan töreni planlarını adım adım planlarken, nişan fotoğraflarınız nasıl olacak hiç düşündünüz mü? Gerçekten unutulmaz karelere imza atmak istiyorsanız  belirleyeceğiniz temaya göre nişan fotoğrafları çektirmeniz şart.

Nişan fotoğraflarınızda nasıl temalara yer vereceğinizi bilmiyorsanız, önerilerimizi dikkate alabilirsiniz.

Yaratıcı Nişan Fotoğrafları

Evlilik öyle bir süreç ki, teklif ile başlayıp balayından dönene kadar ve hatta belki cicim aylarını da kapsayan zamanda, sizi dur durak bilmeyen bir plan, program ve organizasyon halinin içine sokar. En ince ayrıntısına kadar her şey mükemmel olsun istersiniz ve bunun için de sürekli bir kurgu peşindesinizdir.

Sizi en az düğününüz kadar heyecanlandıran bir diğer organizasyon şüphesiz nişan töreniniz olacaktır. Nişan kıyafeti, mekan ayarlama, davetliler derken neredeyse bir düğün provası niteliğinde geçer nişan törenleri. Tıpkı düğününüzde olduğu gibi nişanınızı da en güzel fotoğraf kareleriyle ölümsüz hale getirmek istersiniz. Yalnızca yüzükleriniz takılırken, kurdele kesilirken ya da büyüklerin elini öperken çekilmiş fotoğraflar bugünün anlam ve önemi için yeterli olamayacaktır. Nişan fotoğraflarında da düğün fotoğraflarında olduğu kadar yaratıcı olmakta fayda var. Bunun için birçok farklı alternatif düşünebilirsiniz. Baş başa çektirebileceğiniz yaratıcı nişan fotoğraflarında belki de düğün fotoğraflarınızdan daha da özgür olabilirsiniz. Çünkü sizi kısıtlayan gelinlik ve damatlık gibi dertlerden uzaksınız. Nişan fotoğraflarınız için birkaç farklı tema üzerinden ilerleyerek kendinize uygun farklı bir kompozisyon oluşturabilirsiniz.

Romantik Nişan Fotoğrafları

İlişkinizin en büyülü anlarından bir tanesi düğünse, bir diğeri de hiç şüphesiz nişanlandığınız gündür. Bu şahane günde büyüyü bozmamak ve gerçekten etkileyici kareler ile anı ölümsüzleştirmek istiyorsanız o halde nişan fotoğrafı için tema seçerken, tercihinizi romantik nişan fotoğraflarından yana kullanabilirsiniz. Şimdi gözlerinizi kapatın ve hayal edin; sevdiğinizle el ele, göz göze, aşkla baktığınız o anların fotoğraflanması sizce de kulağa hoş gelmiyor mu? Eğer cevabınız ‘evet’ ise nişan fotoğrafları için tema seçerken birbirinden romantik ve aşk dolu fotoğraflara imzanızı atın. Birbirinize sımsıkı sarıldığınız ve yüzünüzde en sıcak gülümsenin olduğu anların fotoğrafları, nişan gününüzü ölümsüzleştirecek kareler olacaktır. Fotoğraf çekiminde rahat edebilmeniz ve kafanızda mekanla ilgili sorular oluşmaması açısından seçimi başkalarına bırakmayın. Mekanı siz belirleyin! İster doğayla baş başa, ister nişanınızın gerçekleştiği mekanda… Tercihiniz ne olursa olsun, unutulmaz kareler ile baş döndürücü hatıralara sahip olacağınız garanti.

Tematik Nişan Fotoğrafları

Nişan fotoğraflarınızın nasıl olması gerektiğine bir türlü karar veremiyor, her baktığınız fotoğrafta kafanız iyice karışıyorsa,o halde bu sorundan kurtulmanın en kolay yolu tematik nişan fotoğrafları belirlemek olacaktır. Önce nasıl bir nişan fotoğrafı istediğinizi hayal edin. Kabarık nişan elbiseniz içerisinde peri kızını andıran karelerle ölümsüzleştirdiğiniz nişan fotoğrafları mı, yoksa zarif elbisenizi,  sade detaylarla tamamladığınız adeta bir kuğu gibi göründüğünüz fotoğraflar mı istiyorsunuz? Buna karar verdikten sonra dilerseniz bir ya da birden çok tema belirleyerek birbirinden güzel nişan fotoğrafları çektirebilirsiniz.

Bir film karesini anımsatan fotoğraflarda önemli olan bu karelerin birer hikaye çağrıştırması. Belirlediğiniz temaya uygun fotoğraflar çektirirken bol bol aksesuar kullanabilir, hareket halinde olun ve enstantane yakalayabilirsiniz! Sizden önce nişanlanmış ve tematik nişan fotoğrafları eşliğinde bu özel anını ölümsüzleştirmiş kişilerden de ilham almayı ihmal etmeyin.

Eğlenceli Nişan Fotoğrafları

Klasik nişan fotoğrafları hiç bana göre değil, ben eğlenceli, bir o kadar da yaratıcı nişan kareleri istiyorum derseniz o halde biraz ‘çılgın’ olmanın kimseye zararı olduğunu düşünmüyor ve sizi sonuna kadar destekliyoruz. Kim demiş nişan fotoğrafları ciddi olacak diye? Biraz çılgın bir çiftseniz bunu nişan fotoğraflarınıza da yansıtın. Fotoğraflarınız yıllar sonra bile yüzünüzde gülümsemeler yaratsın. Ellerinize pankartlar alın, dışarı çıkın ve eğlenin. En güzel fotoğraf kareleri siz gerçekten eğlendiğiniz de ortaya çıkacaktır, bundan emin olun.

Doğal Nişan Fotoğrafları

En doğal halleriniz, nişan fotoğraflarınızın teması olsun. Kırda, plajda, şehrin sokaklarında ya da siz nerede isterseniz… En çok ne yapmaktan hoşlanıyorsanız onu yapın. Gerisini fotoğrafçıya bırakın. Sizi doğal halinizle görüntülemesi için onu unutun ve güzel bir gün geçirmeye bakın.

Bohem Nişan Fotoğrafları

Son dönemlerin belki de en popüler temaları arasında yer alan bohem stil, hem düğünlerin hem de nişanların vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. “Bohem stil nedir” diye sorarsanız, 60’lı yılların sonlarında, 70’li yıllarında başında ortaya çıkan bu stil, özgür ve gezgin ruhlu, rahat hayatı bir yaşam stili haline getirmiş insanların görünümü olarak tanımlayabiliriz. Floral desenlerin, püsküllerin, örgü ve dantellerin ön plana çıktığı  bu stili nişan konsepti olarak belirlerseniz, nişan elbisenizi püskül detaylı, dantel parçalardan seçebilir, saçlarınızı sezonun modası örgülerden yana kullanabilirsiniz. Fotoğraf çekimi için ise doğa ile baş başa kalabileceğiniz, bol yeşillikli bir alan seçip, saçlarınızı da canlı çiçeklerden yapılmış taç ile tamamladığınızda, bohem ruhunu sonuna kadar yaşayacağınız bir tema seçmiş olacaksınız.

Bahara Uygun Nişan Fotoğrafları

Eğer bahar ayında nişanlanacaksanız, nişan fotoğraflarınızda renklerin gücünden faydalanabilirsiniz. Her yıl yılın rengini belirleyen Pantone, bu konuda size ilk yardım edecek detay olacak. Pantone tarafından belirlenen, 2017’nin rengi ne derseniz, hemen söyleyelim;  bu sene her yerde yeşil göreceğiz! Eğer bir bahar nişanı yapacaksınız da yeşil rengin ön olanda olduğu bir tema belirleyebilir,  mavi, turuncu, fuşya, sarı, mor gibi renklerden de tamamlayıcı tonlar olarak destek  alabilirsiniz.

Festival Ruhlu Nişan Fotoğrafları

Nişan fotoğraflarınız için alışılmışın dışında, alternatif nişan fotoğrafları teması arıyorsanız o halde seçiminizi festival ruhlu nişan fotoğraflarından yana kullanmalısınız. Nişanını gündüz yapmayı planlayanlardansanız, festival görünümlü bu nişan teması oldukça renkli ve eğlenceli karelerin ortaya çıkmasını sağlayacak. Üstelik bir bahçeniz varsa fotoğraf çekimi için mekan arayışına bile girmek zorunda kalmayacağınız bu temada limonata standları, oyun köşeleri, macun arabaları, minik sandviçler, eğlenceli maskeler gibi detaylara yer vererek çok renkli anlar ve anılar yaratabilirsiniz.

Gökkuşağı Nişan Fotoğrafları

Nişanınıza sayılı günler kala hala bir tema seçememiş ya da bir türlü kafanızda planı netleştiremiyor olabilirsiniz. Ancak böyle durumlarda üzülmek yerine, daha alternatif nişan fotoğrafları fikirlerine doğru yönelebilirisiniz. Hangi rengi, nasıl kullanayım, neyi ön plana çıkarayım diye karar veremiyorsanız o halde kararsızlıklarınızdan oluşan bir tema yaratın! Yani anlayacağınız üzere bu tema tüm kararsızlar için geliyor. Eğer nişan fotoğraflarınızda hangi rengin ön planda olması gerektiğine karar veremiyor, kıyafet ve aksesuarlar arasında bir türlü uyumu sağlayamıyorsanız o halde çözümü gökkuşağı temalı nişan fotoğraflarıyla bulabilirsiniz. Kırmızı, yeşil, mavi, sarı, mor, turuncu… Renk renk aksesuarlar, masa örtüleri, rengarenk pasta eşliğinde Alice Harikalar Diyarında’yı aratmayacak cinsten nişan fotoğraflarına sahip olabilirsiniz. Biraz karışmış olan kafanızı, renkleri karıştırarak, gökkuşağının tüm tonlarını önünüze serip, fotoğraflarınızda renk cümbüşü yaratabilirsiniz.

Siz nişan gününüzde nasıl bir tema hayal ediyorsunuz? Fikirlerinizi paylaşmayı unutmayın.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!