Tercih Edilmemesi Gereken Düğün Giriş Müzikleri

Düğününüzün havasını bozup olumsuz yönde tesir etmesini istemiyorsanız, tercih edilmemesi gereken düğün giriş müzikleri hakkındaki yazımıza göz atın.

Tercih edilmemesi gereken dugun giris muzikleri  hakkında bilgi sahibi olmanız, en doğru müzik tercihi yapmanız için size yardım edecek ve hayallerinizdeki etkiyi yaratmanızı sağlayacak. Bu nedenle tavsiyelerimizi dikkate almanız size mutluluk olarak geri döner, şimdiden uyaralım. Bunun gibi seçeneğin çok olduğu durumlarda, öncelikle ne yapmamamız gerektiğini öğrenmek size zaman kazandıracaktır. Uyarıları dikkate alıp yanlış seçenekleri elediğinizde, doğru seçimlere daha kolay ulaşırsınız.

ib_api_p_1836315

“Nasıl başlarsa öyle gider” lafını duymuşsunuzdur. Düğününüz için de iyi bir başlangıç, her şeyin daha kolay ilerlemesini sağlar. En heyecanlı anınızda, sizi havaya sokan ve güç veren bir müzikle attığınız adımlar daha sağlam olacak.

Aylardır hazırlandığınız düğüne giriş yaparken herkesin duygulanmasını ve hayranlık dolu bakışlarla sizi seyretmelerini istediğinizi biliyoruz. Evlenmeye hazırlanan herkes, davetlilerin gelinliğin şıklığı, gelin ve damadın ne kadar iyi göründüğünü düşünmesini ister. Bu ortamın yaratılması ve duyguların tetiklenmesi için en önemli faktör yine müzik. İyi bir düğün giriş müziği, davetlileri girişinize hazırlar ve sizi gördükleri anın daha görkemli olmasını sağlar.

Düğün mekanına gelen davetliler bir an önce gelin ve damadı görmek için heyecanlanırken sizin için de bu durum bir o kadar heyecanlı. Herkesin sizi ilk gördüğü anın büyüsü, hem hatıralarınıza hem de çekilen video kayıtlarına yansır. O anın mükemmel olması için düğün giriş zamanını, giriş şeklini ve müziğini önceden iyi organize etmelisiniz.

Düğünle ilgili tüm yazılarımızda beirttiğimiz gibi, iyi sonuç almak istiyorsanız ön hazırlık yapmanız şart. Eşinizle birlikte düğün mekanına hangi anda gireceğinizi, nasıl yürüyeceğinizi, size eşlik edecek müzikle defalarca zihninizde canlandırın. Bunun için fırsat bulamayan çiftler, düğünden hemen önce seçtikleri müziklerle giriş yapmak zorundalar. Onları bu konuda yönlendiren görevliler, doğal olarak düğün girişinin planlanması konusunda da çifti yönetir. Bu ana hiç hazırlanmadıkları için, heyecandan elini kolunu nereye koyacağını şaşıran çitlerin düğün girişlerine siz de şahit olmuşsunuzdur. Önemli olan davetlilerin heyecan duyması olduğunu unutmayın.

ib_api_p_1081776

Yaptığınız organizasyonun can alıcı noktalarından olan düğün giriş müzikleri, sizin yaşadığınız heyecanı misafirlere yaşattığı sürece unutulmaz bir anın parçası olacaktır. Bu nedenle bin bir emekle seçtiğiniz düğün giriş müzikleri, sizin sahne almaya hazırlandığınız son saniyeleri en anlamlı kılacak detayları içermeli.

Düğün giriş müzikleri aynı zamanda gelin ve damadın sahne almaya hazır olduklarının uyarısını taşır. Bu nedenle seçtiğiniz parçanın dikkat çekici, ayırt edici ve ihtişamlı olması gerekir. Birden düğün mekanındaki havanın değişmesinden gelin ve damadın hazır olduğunu anlayan davetli, daha iyi görebilmek için hazırlanmaya başlar. Bu sırada müzik yükselir ve gözler gelin ile damadın giriş yapacağı noktaya dikilir. Müzikle gittikçe artan heyecan nedeniyle, gelin ve damadı gören davetliler coşkuyla karşılar. Alkışlar arasında giriş yapan gelin ve damada ışık şovları da eşlik eder ve etkiyi artırır.

Tek düze melodilerin yer aldığı müzikleri, ilişkiniz ya da sizin için özel bir anlam taşısa bile giriş müziği olarak kullanmayın. Siz sahneye çıktığınızda, konuşmalar sona ersin ve tüm gözler üzerinizde olabilsin. Sizi sabırsızlıkla beklemeye geçmiş ve karşılamaya hazır bir davetli grubunun olması, iyi bir giriş yapmanın olmazsa olmazı.

ib_api_p_1853539

Düğün salonlarında girişinize konfeti ve ışık gösterileri de eklendiği için girişinizin görkemli olması daha kolay sağlanır. Fakat kır düğünü, kumsal düğünü ya da çok geniş bir açık alanda yapılan düğünlerde girişler daha zayıf kalabilir ve bu duruma karşı önlem almak gerekir. Seçeceğiniz parçanın durağan ve sakin tınılara sahip olmasına bu tür düğünlerde özellikle kaçınmak gerekir. Aksi halde, içeri girişinizin geç fark edilmesine ve o anın büyüsünün bozulmasına sebep olur.

ib_api_p_1646108

Eğer bir koreografi hazırladıysanız, seçmiş olduğunuz düğün giriş parçanız bunun bir parçası olmak zorunda. Aksi halde birbirinden kopuk bir görüntü ortaya çıkmasına neden olacak ve organizasyonun bütünlüğüne zarar verecektir. Yani salona giriş yaptıktan sonra bambaşka bir havaya geçmenizdense uyumlu bir müzikle hazırladığınız hareketleri sergilemelisiniz.

Düğünün konsept bütünlüğü giriş müziğinde de kendini göstermeli. Örneğin bir Karadeniz düğünü planladıysanız, içeriye Trakya ezgileri ile girmek şık durmayacağı gibi sizin ve misafirlerinizin de duygu yoğunluğunun dağılmasına neden olacaktır.

Belki de evlilik kararı alana kadar arabesk türünde bir şarkı, ilişkinizin tüm iniş çıkışlarında size eşlik etti. Siz de şimdi el ele tutuşup bu şarkıyla düğününüze giriş yapmak isteyebilirsiniz. Sizin açınızdan bakıldığında makul bir fikir olarak görünse de düğünün itibarı açısından bu fikri hemen unutmalısınız. Arabesk türünden şarkılar da düğün giriş müzikleri için yerinde bir tercih olmaz. Genel itibariyle hüzün veren duygular üzerine bestelenen bu tür şarkılar, düğünün coşkulu havası ile uyumlu olmayacaktır.

ib_api_p_1486005

Bu uyarımız sadece arabesk müzik için değil. Böylesine mutlu günde hüzün veren herhangi bir parça ile sahne almak, gelin ve damat için özel anlam ifade eden parça olsa bile beklenen etkinin tersine durumlar ortaya çıkarabilir. Sizden başka kimseyi duygulandırmadığı gibi, sadece şaşkın bakışlar ile karşılaşabilirsiniz.

Durağan giriş müziklerinden kaçarken, tempolu müziklerin ayarını iyi tutturmak gerekir. Sonuç olarak bu bir düğün töreni ve büyülü bir an için dikkat çekmeye çalışacaksınız. Yani işin içinde biraz romantizm de olmalı. Hem dikkat çekip heyecanlandıran hem duygulandıran aşk şarkılarına yönelin. Sadece heyecan ve coşku içeren şarkı arayışına girerseniz, kendinizi köprü açılışlarında kullanılan müziklerle düğüne giriş yaparken bulabilirsiniz.

ib_api_p_698333

Düğün için seçtiğiniz mekan da düğün giriş müziğiniz ile uyumlu olmalı. Eğer düğününüz tarihi atmosfere sahip bir mekanda olacaksa, seçilecek modern tarzda bir parçanın ortamın büyüsünü bir anda bozabileceğini unutmayın. Yani aslında, yine düğün konseptinin bütünlüğüne dikkat etmeniz gerekir. Düğün davetiyesinden başlayan düğün konseptiniz, düğün mekanı ve dekorasyonuyla devam ettiği için davetliler buna uygun bir giriş müziği duymayı beklerler. Bunu sadece bir detay olarak görüp konsepte uymayan bir müzikle giriş yapmanız, yaratmak istediğiniz tüm etkiyi bozar.

Bunun yanında düğününüze katılanları etkilemek için öncelikle genel profili göz önünde bulundurmalısınız. Enerjik konuklara sahip olduğunuz bir düğünde klasik müzik seçimi, ailenin yaşça ileri gelenlerinin çoğunlukla yer aldığı bir organizasyonda ise hip-hop tarzı müzik tercihi sizi mutlu etse de, konuklar üzerinde istenilen etkiyi yaratmaz.

Ön hazırlığını iyi yaparak, düğün konseptinizi ve davetlilerinizin kim olduğunu dikkate alarak giriş müziğinizi seçin ve düğün girişinizi planlayın. Her anını önceden organize ettiğiniz, her ihtimali düşündüğünüz bir düğün, sadece sizin için değil herkes için özel bir anlam ifade eder. O ana kadar düğünle ilgili gözünüzde büyüttüğünüz ve sizi endişelendiren her şey kolaylıkla akıp gider. Çoğu gelin ve damat, düğünlerinin başlamasıyla bitmesinin bir olduğunu ve hiç farkına varmadıklarını söyler. Sizin için mutluluk ve heyecan içinde akıp giden düğününüz, davetliler için de güzel anılar arasında yer alır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!