Tesettür Düz Gelinlik Modelleri

Zaman içerisinde yeni model ve tasarımlar ortaya çıksa da yıllardır sürekli değişen ve gelişen gelinlik modellerinde en çok tercih edilen düz gelinlik modelleri oluyor. Bireysel tercihlere, tasarım ve desenlerindeki farklılıklara rağmen tesettür düz gelinlik modelleri her zaman yerini koruyor.

Gelinler, evlilik hayatına ilk adımın atıldığı düğün merasimlerinde her zaman dikkatleri üzerlerine çekmek ve elbette damatlar gibi günün yıldızı olmak isterler. Evlilik, her ikisi için de en önemli ve özel bir gündür. Bunun için masumiyetin, saflığın ve temizliğin sembolü olan beyaz renkli gelinlik içerisinde göz kamaştırmak her gelin adayının rüyalarını süsler. Kendilerine en uygun modeldeki gelinliği bulmak için günlerce ve hatta haftalarca kafa yorarlar. Sarf edilen tüm bu emek ve zamanın asıl amacı en mutlu günlerinde güzel görünmek, hatıralarda ve fotoğraflarda bu güzellikle anılmak istemeleridir. Gelinlik modelleri arasında tasarımcının veya üreticinin ismi farklı olsa da sıklıkla karşımıza aynı modeller çıkar. Karşımıza çıkan bu gelinlik modelleri arasında kabarık gelinlik modelleri, dantelli veya taş işlemeli gelinlik modelleri, straplez gelinlik, tam veya yarım balık gelinlik modelleri, omuz kesimine göre tek omuzlu veya geniş omuzlu gelinlik modelleri, boylarına göre kısa veya uzun gelinlik, yaka kesimine göre kayık yaka veya A kesim gelinlik, kabarıklıklarına göre de prenses gelinlik modelleri gibi birçok farklı model ve özel tasarım gelinlik modelleri veya yeni kapalı gelinlik modelleri yer almaktadır. Bu kadar çok model ve tasarımın yer aldığı gelinlik mağazalarında seçim yapmak çok zor gibi görünse de aslında her gelinin rüyalarını süsleyen bir gelinlik modeli vardır ve bunu buluncaya kadar aramaya devam eder.

Öne Çıkan Gelinlik Modelleri

Kadınların özel günlerinde belki de doğru modeli bulmak için aylarca araştırdığı gelinliklerde, son zamanlarda tesettürlü düz gelinlik modelleri oldukça rağbet görmeye başladı. Üzerinde hiçbir desen bulunmayan bu modellerde, bütün modernlik ve gösteriş gelinliğin tasarımı ile ortaya çıkıyor. Tasarımcının ve gelin adayının hayal gücünden yola çıkılarak küçük dokunuşlarla bu düz gelinlik modelleri eşsiz bir parçaya dönüşüyor. Prensesler gibi olmak için artık o kadar çok para harcamaya gerek olmadığı gibi gelinlik modelleri arasında seçim yapmak gibi bir durum ile de karşılaşmıyorsunuz.

Tesettür ile giyim Türkiye’de çok farklı bir yöne doğru gitmeye başladı. Artık abiyeler dahil günlük kullanıma uygun bütün tesettürlü elbiseler modaya uygun olarak tasarlanıyor ve tesettür giyim sektörü her geçen gün daha da büyüyor. Kadınların büyük ilgi gösterdiği bu pazarda ayrıca çok daha değişik tesettürlü gelinlik modelleri yanında cazibesini ve seçkinliğini hiçbir zaman yitirmeyen düz gelinlik modelleri de tasarlanıyor. Sadelik ve şıklığın tasarımla bütünleştiği düz tesettür gelinlikler zarafetinizle taçlanıyor. Abartıya kaçmadan şık olmak bu modellerle artık çok kolaylaşıyor. Gelinlik modasında her yıl farklı tarzların öne çıkması kaçınılmazdır. Bazı yıllarda gelinliklerde omuz ve bel bölgesindeki değişimler öne çıkarken, bazı yıllarda bu değişim gelinliğin kuyruk kısmında görülebiliyor. Bazı yıllarda ise işçilik ve bazı değerli taş, dantel gibi detay süslemelerle gelinlikler çeşitleniyor. Örneğin, 2015 senesine damga vuran gelinlik modellerinde danteller, parlak taşlar, fırfırlar ve kurdeleler vardı. Fakat hem bu yıl hem de gelecek yılki gelinlik modelleri düz olarak rağbet görmeye başladılar. Klasik kesim olarak da nitelendirilebilen düz gelinlik modelleri modasını ve cazibesini yitirmeden her yıl gelinler tarafından seçilmeye devam ediyor.

Düz Gelinlik Modellerinin Sunmuş Olduğu Avantajlar

Özellikle abartıyı sevmeyen ve sadelikten hoşlanan gelin adaylarının tercih ettiği düz kesim gelinlikleri satın almadan önce dikkat etmeniz gereken bazı noktaları hatırlatmak gerekiyor. Öncelikle, bir gelin hem şık hem de sade olabilir mi sorusunun cevabı düz gelinlik modelleri ile elbette mümkün olacaktır. Düz kesim gelinliklerde kalça ve basen kısımlarının prenses ya da balo tipi gelinlik modelleri kadar geniş olmadığını ya da balık gelinlik gibi de kalçanızı çok sarmayacağını bilmeniz gerekir. Üzerinde fazla taş veya dantel işlemesinin olmaması da gelinliği daha sade gösterdiği, bunun da gelinliğe elbise havası verdiği unutulmamalıdır. Bunun için düz gelinlik modellerini denerken beden yapınıza, boyunuza uygunluğunu kontrol etmeniz, beklentilerinizi tam olarak karşılayıp karşılamadığını netleştirmeniz gerekiyor. Düz gelinlik modelleri size bedeninize ve isteğinize göre tasarlatma avantajı da sunuyor. Bunun için küçük dokunuşlar ve hayal ettiğiniz detayları tasarımcıya anlatmanız yeterli oluyor. Bu şekilde hem hayalinizdeki gelinliğe sahip olabilir, hem tesettürünüzü gelinliğinize rahatça uygun hale getirebilir hem de gelinliğinizi elbise görüntüsünden kolayca kurtarabilirsiniz. Örneğin, tesettürlü bir bayan olarak gelinliğinize uygun daha gösterişli bir eşarp modeli seçilebilirsiniz. Bu eşarp gelin saçı yapılıyormuş gibi tasarlanabilir. Ayrıca, sade bir eşarp üzerine dantel işlemeli uzun bir duvak düz gelinliğinizi ve sizi günün yıldızı yapabilir. Bunun için de özel olarak tasarlanmış tesettür gelin başı aksesuarları da kullanılabiliyor. Bel kısmını öne çıkarmak için taşlarla işlenmiş bir kemer kullanılabilir, kemerde kullanılan aynı taşlarla işlenmiş bir gelin çantası hazırlatabilirsiniz. Ayrıca, İspanyol kolların düz gelinliklerinizi hareketlendireceği unutulmamalıdır. Gelinliğin üst kesimlerinin boncuklarla veya dantellerle süslenmesi gelinliğe şıklık katacaktır. Tüm bu dokunuşlarla hem tesettürünüze dikkat etmiş hem de sade olduğu kadar şık ve vücut hatlarınız çok belli olmadan estetik bir gelinliğe kavuşmanızı sağlamış olursunuz.

Birçok kadının tek hayali bembeyaz gelinlikler ile birlikte dünya evine girmektir. Yaşamlarında bir kere bile olsa bu günü yaşamak ve heyecanı tatmak isterler. Avrupa’da ki modanın aksine ülkemizdeki düz gelinlik modelleri tesettürlü bir biçimde rağbet görmeye başladı. Hayatımızın her alanında yapılan yenilikler, günlük yaşantımız dahil bütün hayatımızı etkilediği düşünüldüğünde bu değişimin gelinlik modellerinde de yaşanması kaçınılmazlaşıyor. Düz bir tasarımı olan gelinlik modelleri satın alırken veya kiralarken tesettürlü modelleri seçmeye kalktığınızda neredeyse hepsinin harikulade eşarp tasarımlarına sahip olduğunu görebilirsiniz. Sizlere özel olarak tasarlanabilen eşarplar sayesinde düğün gününüzde çok şık olabilir, bütün tanıdıklarınızı etkileyebilirsiniz.

Farklı tasarımları tercih ediyorsanız bile düz gelinlik modelleri sizi etkileyebilir. Sade ve düz olduğu kadar, modern bir görüntü hissi veren tasarımlara ilgi her yıl artıyor. Bu ilgiye yetenekli tasarımcıların da eklenmesi, tüm gelinlik modellerinin bir birinden güzel ve eşsiz bir hale getiriyor. Yetenekli eller ve zihinler sayesinde tesettürünüzü gönül rahatlığı ile gelinliğinizde de yaşayabiliyorsunuz. Özellikle son yıllarda ülkemizdeki tasarımcıların tesettürlü gelinlik modellerine çalışmalarında çok yer vermeleri ve tesettürlü gelinlik modellerinin artışı kadınları sevindiriyor ve bir o kadar da heyecanlandırıyor. Eğer siz de dininizin gerektirdiği şekilde evlenmek ve giyinmek istiyorsanız yapılacaklar listesine tesettürlü bir gelinliği eklemelisiniz. Düz modellere sadece tesettürlü olarak değil tesettürsüz de ilgi büyük. Gösterişli bir gelinliğe sahip olmak isterken aynı zamanda sade olmasına da dikkat ediyorsanız bu tür gelinlikleri siz de çok beğeneceksiniz.

Tesettür gelinliğinizi seçerken hangi detaylara dikkat ettiğinizi, düz gelinlik modelini neden seçtiğinizi bizimle yorum bırakarak paylaşabilir, yeni gelin adayları ile deneyimlerinizle yol gösterebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!