Tesettür Nişan Kıyafetleri Modelleri

Tesettürlü kadınlar, aradığınız nişan kıyafetine ulaşmakta zorluk çekiyor ve bir türlü nasıl bir model tercih etmeniz gerektiğine karar veremiyorsanız, sizlere çok işinize yarayacak önerilerimiz var!

Hayatınızın erkeğini bulduğunuzu düşünüyorsunuz, mutlusunuz ve üstelik evlenme teklifini de aldınız. O zaman geriye sadece sırasıyla adetleri yerine getirmek kalıyor. Genellikle isteme merasiminden sonra söz kesmek olarak tabir edilen ve her kadın için ayrı heyecan ve önem taşıyan durumların ardından gelen nişan, işleri resmiyete dökmeye bir adım daha yaklaştırıyor. Türk örf ve adetlerine göre nişan, kız tarafının düzenlediği bir tören olduğundan, haliyle heyecan iki katına yükseliyor. Nişan yeri, ikramlar, damada takılacak hediye derken; kadın için en önemli sorunlardan biri ortaya çıkıyor: “Ne giyeceğim?” Ama telaşa kapılmayın çünkü, sizler için işinizi oldukça kolaylaştıracağını düşündüğümüz önerilerimiz var.

Eğer tesettürlü iseniz ve istediğiniz gibi nişan kıyafeti bulmakta zorlanacağınızı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Hadi hep birlikte 2015 yılının en güzel tesettür nişan kıyafetleri modellerine biraz göz atalım. Öncelikle nişan törenini nerede yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Çünkü salon ya da evde yapılacak olan nişan merasiminde, haliyle giyilecek olan nişan kıyafetleri de farklılık gösteriyor. Eğer salonda bir nişan düşünüyorsanız, kabarık, tül detaylı, prenses model elbiseleri tercih edebilirsiniz.

Bu kıyafetleri baş örtünüzü bağlama şeklinizle daha da zengin ve şık hale getirmeniz mümkün. Salon nişanlarında hemen hemen her tarz ve kumaştan nişan kıyafetleri giymenize olanak var.

Ancak nişan töreniniz evde gerçekleşecek ise, daha sade ve abartısız modelleri seçmemenizde fayda var. Çünkü, abartılı modeller ev konseptine uygun olmazken, kalabalık ve dar ortamda da hareket alanınızı kısıtlayıp, rahatsız bir nişan günü geçirmenize neden olabilir. Daha düz, sade kesim, esnek ve likralı kumaştan üretilen elbiseler, tafta, saten gibi zor kullanımı olan kumaşlara tercih edilmelidir.

Ayrıca çok beğendiğiniz abiye bir elbiseyi, üzerine uygun renk ve kumaştan yapılmış bir bolero ile kombinleyip, tesettür giyime uygun hale getirerek nişanınızda kullanmanız mümkün. Bu sayede çeşit olanağınız fazlalaşmış, aradığınız nişan kıyafetine de bir adım daha yaklaşmış olursunuz. Evde nişan yaptığı halde daha gösterişli nişan kıyafetleri tercih etmek istiyorsanız, aynı şekilde baş örtüsü ve aksesuar seçimleriyle kıyafetinizin şıklığını bir üst seviyeye taşımanız mümkün.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!