Tesettürlü Gelinlik Modeli Nasıl Olmalı?

Bir düğünün en vazgeçilmez aksesuarı tabi ki gelinlik. Bir gelin için gelinlik seçmek hem heyecan verici hem de oldukça stresli bir süreç. En az stresle ve en çok mutlulukla bu süreci atlatmak için tesettürlü gelinler için yazımızda en güzel tesettürlü gelinlik modellerini derledik…

İnsan ömrü boyunca bir çok anı heyecanla ve merakla bekliyor. Kuşkusuz düğün günü de bu heyecanla beklenen günlerden. Tüm detayların, ayrıntıların en ince ayrıntısına kadar düşünülüp hayata geçirilmesi gerekiyor. Hayalinizdeki düğünü gerçekleştirmek ne kadar mutluluk verici olsa da bir o kadar da yorucu bir süreç. Düğününüze bir ay kala aklınızdaki tüm planların somutlaştırılması gerekiyor. Mesela hangi kuaföre saat kaçta ve kiminle gideceğiniz, saç ve makyaj modeliniz, gelin çiçeğiniz, takılarınız, ayakkabınız ve tabi ki en önemlisi gelinliğiniz.

Bu yorucu süreçte isteklerinizin gerçekleşmesi için güvendiğiniz kişilerden yardım almanız, hem hızlı hem de daha konforlu bir hazırlık süreci geçirmenize yardımcı olabilir. Yardım alabileceğiniz kişiler olduğu gibi bu konular için tasarlanan dergi ve sitelerden de yardım alabilirsiniz.

Gelinlik seçimi oldukça keyifli ve dikkatli olunması gereken bir unsur. Hem moda ve trendlere uygun bir gelinlik seçilmeli hem de vücudunuza uygun, sizi daha alımlı ve güzel gösterecek bir gelinliğe ihtiyacınız olacak. Gelinlik seçimi tesettürlü bayanlar için daha çok zaman alıcı bir konu. Çünkü her ne kadar tesettür modası geçmişe oranla oldukça gelişme gösterse de aynı şeyleri tesettürlü gelinlikler için söyleyemiyoruz. Genelde aynı model ve tarz gelinlikler bulunuyor. Bu durum da farklı ve daha şık olmak isteyen tesettürlü gelinler için sıkıntı oluşturuyor. Farklı bir gelinlik satın almak içinse daha fazla araştırma yapmak gerekiyor. Biz de sizi uğraştırmamak adına birbirinden güzel ve farklı tarzdaki gelinlikleri bu yazıda derledik.

Eğer ağır bir gelinlik modeli tercih etmek istiyorsanız bu tarz bir model size göre diyebiliriz. Taşlı ve işlemeli modelleri olan gelinlikler gelinleri oldukça havalı ve gösterişli gösteriyor. Aynı zamanda farklı bir başörtüsü seçeneği de sunuyor.

Yine ağır bir model tercih etmek isteyen gelinler için uygun bir tercih olan işlemeli gelinlik oldukça ihtişamlı bir düğün gecesine davet ediyor.

Eğer sade bir tesettürlü gelinlik modeli tercih etmek istiyorsanız bu model tam size göre. Sık sık düğmeleri ile oldukça asil bir duruş sergileyen gelinlikle sade ve şık bir gelin olabilirsiniz.

Farklı bir başörtü modeli tercih etmek istiyorsanız şık bir şapkayı aksesuar olarak kullanabilirsiniz.

Görüldüğü gibi tesettürlü gelinliklerle de oldukça şık ve farklı tarzda modeller bulunuyor. Artık klasik tesettürlü gelinliklere bağlı kalmak zorunda değilsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!