Tüm Gelinlerin Gözdesi Straplez Gelinlik Modelleri

Gelin adaylarının gelinlik tercihlerinde neredeyse son 10 – 15 yıldır straplez modeller bir numarada geliyor. Hala az da olsa uzun kolları olan ya da askıları olan modeller tercih ediliyor ama gelinlik modellerinin yıldızı kesinlikle straplez tasarımlar! Mevsim, mekan, konsept ne olursa olsun; etek, işleme ve kumaş farklılıklarıyla straplez gelinlikler gelin adaylarının gözdesi olmaya daha uzun yıllar devam edecek gibi görünüyor. Hayallerinizi süsleyen ve vücut tipinize uygun straplez gelinlik modelleri için farklı seçeneklere göz atalım…

1-    Klasik bir straplez gelinlik modeli… İşlemeli üst gövde ve fırfırlı, tüllerle kabartılmış bir etek ile hem şık hem de sade bir gelinlik modeli. Farklı vücut tipine sahip gelinler bu tarz bir straplez gelinliği rahatlıkla tercih edebilirler.

1-

 

2-   Straplez modelin en çok yakıştığı gelinlikler şüphesiz ki denizkızı gelinlik modelleridir. Vücudu tamamen saran bandaj tarzı bir üst gövde ve kalçayla diz arasında yatay şekilde kabarıklaşan etek… İnce bir vücut yapısına sahip olan gelinler bu tarz bir straplez gelinliği tercih edebilirler.

2-

 

3-   Farklı olmak isteyen gelinler için cesur bir straplez gelinlik modeli… Korseli üst kısım transparan tercih edilmiş. Bel kısmından itibaren kabarıklaşan etek bir gülün katmanları gibi üst üste gelecek şekilde tasarlanmış. Göğsün kup kısmında ise işlemeler kullanılarak ışıltılı bir hava verilmiş.

3-

4-   İşte gerçek bir denizkızı… Balıksırtı şeklindeki ince işlemeleri, vücudu tam olarak saran ve kuyruk kısmında hafifçe kabaran eteğiyle çok özel ve şık düğünlerin gösterişli gelinleri için tasarlanmış.

4-

5-   Robadan gelinlikler, düğününde rahat hareket etmek isteyen gelinler için ideal. Straplez ve robadan olan bu gelinlik modelinde göğüs kısmında tüyler kullanılmış ve roba kısmında bant şeklinde işlemelere yer verilmiş. Etek kısmında herhangi bir hareket bulunmayan bu gelinlik, sadelikten yana olan gelinler için.

5-

6-   Farklı ve karakteristik bir tasarıma sahip olan bu straplez gelinliğin işlemeleri gövdeden eteğe geçtiğinde asimetrik bir şekilde dağılıyor. Sizi düğününüzde bir masal presesine dönüştürecek olan bu gelinlik hareketlerinize zarafet katacak.

6-

7-   Göğüs kısmı tek parça ve düz olarak tasarlanmış bu straplez gelinlikte saten kumaş tercih edilmiş. Kıvrımların bel kısmına doğru toplanıp arkada birleştiği gelinlik, sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir.

7-

8-   Fırfırlı etekleri seven gelin adayları bu straplez gelinlik modelinde aradıklarını bulacaklar. Üç parça şeklinde tasarlanan etek kısmında her parçanın uç tarafları hareketlendirilmiş ve hem şık hem de çocuksu bir masumiyet kazandırılmış.

8-

9-   Tepeden tırnağa dantel kullanılan bu straplez gelinlik görkemli balo salonları için ideal. Uzun kuyruğu sizi Orta Çağ masallarından fırlamış bir prensese dönüştürecek.

9-

10-                  Göğüs kısmında şeritler halinde drapelerin kullanıldığı bu düz gelinlikte saten kumaş tercih edilmiş. Önden bakıldığında tek parça zarif bir elbise gibi duran bu gelinliğin tüm hareketi kuyruğunda! Farklı bir gelinlik modeli peşinde olanlar için iyi bir fikir olabilir.

10-

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!