Türkçe Düğün Müzikleri

Her kızın çocukluk hayali herkesin hakkında konuşacağı, rüya gibi bir düğün… En heyecanlı kısmı ise çalınacak Türkçe düğün müzikleri… Günlerce üzerine konuşulur düğün müziklerinin, fikirler havada uçuşur. Türkçe düğün müzikleri seçilirken titizlenen kızların mahareti düğün başladığında ortaya çıkıyor. Misafirleri de en az gelin kadar farklı yerlere götüren düğün müziklerinin en zoru da Türkçe şarkıların seçimi. Çünkü birçoğu daha önce başka çiftlerin en özel anlarının ilk tanığı oldu. Biraz farklı biraz iddialı Türkçe düğün şarkılarını seçmek için elinizi çabuk tutmanız gerekir, yoksa düğün telaşı yüzünden en iyi müzikleri seçmeye vakit bulamayabilirsiniz. Düğün müziklerini seçerken birlikte karar verilmesi gerekse de yine her zaman olduğu gibi en büyük iş geline düşüyor. Giriş müziği, pasta kesilirken çalacak olan müzik ve en özeli ilk dans müziği…

Türkçe Düğün Müzikleri -1-    Giriş müziği düğünün en önemli kısmı, en özel gününüz güzel bir müzikle başlamalı. Düğünün giriş müziği hareketli ve romantik bir Türkçe müzik olacaksa Enbe Orkestrası’nın Senden Kıymetli Mi? parçası tam da bunun için biçilmiş kaftan.

Türkçe Düğün Müzikleri -2-    Ve ilk dans… Çiftlerin Türkçe düğün müziklerini seçerken en zorlandıkları konu ilk dans müziği. Birçoğu başka bir çift için çalındı. İlk dansın müziği, hem özel olmalı hem anlamlı. Mustafa Ceceli’nin ‘Hastalıkta Sağlıkta’ şarkısının sözleri tam da sizin için yazılmış sanki. ‘Dünya malı zenginin olsun, sen benim kadınım! Seni hastalığımda sağlığımda da yanımda görmeliyim!’ Kimse  sormadan, çoktan birbirinize verilmiş bir söz gibi.

Türkçe Düğün Müzikleri -3-    Düğünün önemli anlarından birine geliyor sıra. Muhteşem bir pasta, heyecanlı bekleyişler. Pasta ortaya çıktığında heyecanlı bekleyişi hızlandıracak bir düğün müziği gerekli. Seçiminiz Türkçe bir şarkı olacaksa, yaza damgasını vuran Yalın parçası ‘Kalpten Dudağa’ muhteşem bir pasta müziği olabilir.

Türkçe Düğün Müzikleri -4-   Bin bir özenle menüleri seçtiniz, davetiye istediğiniz gibi oldu mu diye uykularınız kaçtı. Uykularınızı kaçıran bir diğer şey de “Ya düğünde pist boş kalırsa, kimse eğlenmezse” sorusu oldu. Konukları piste dökmek için müzik seçilirken çoğunluğu düşünmek gerek. Misafirlerinizin Türkçe müzik sevdiğini biliyorsanız, düğün boyu çalınan müzikleri de ona göre seçmelisiniz. Kenan Doğulu’nun kıpır kıpır şarkısı ‘Kız Sana Hayran’ ise bu yıl düğünlerde en çok çalınanlar arasına girmeyi başardı.

Türkçe Düğün Müzikleri -5-  Romantik, eğlenceli ve hareketli Türkçe düğün müzikleri seçilirken en çok da anlamlı olmasına dikkat edilmesi gerekir. Gece devam ediyor ve gözler hep sizin üstünüzde. Kapanışa da romantik bir dans yakışır ancak. Geceye damganızı vurmak istiyorsanız en özelini seçmelisiniz. Tıpkı Tarkan’ın ‘Gün Gibi’ parçası gibi…

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!