Üç Kartlı Açılım ile Tarot Falı

En eski açılımlardan birisi olan üç kartlı açılım ile tarot okuyucusuna geçmişinizin, bugününüzün ve geleceğinizin genel bir değerlendirmesini yaptırabilirsiniz.

Geleceği bilmek ya da kendi geleceğini öğrenmek geçmişten beri her dönemde insanların ilgisini çekmiştir. Çeşitli araçlar kullanılarak fal bakılması ise geleceği öğrenmekten çok genellikle kişilerin istediği şeyleri duyarak rahatladıkları psikolojik bir terapi işlevi görür. Gelecekte olacak olaylar ile ilgili öngörülerde bulunulmasının yanında, kişinin geçmişinden ve mevcut durumundan da haber verilen popüler fallardan birisi de tarot falıdır.

Tarot falı, üzerinde insanların yaşayabileceği her türlü durumun ifade edildiği farklı semboller içeren toplam 78 kart ile bakılır. Bu kartların üzerindeki sembollerin anlamları değişiklik gösterirken açılan kartın ters ya da düz olması da sembolün anlamını değiştirir. Tarot falı bakılacak olan kişi tarafından seçilen kartlar yapılacak olan açılıma göre belirli bir düzen içinde dizilir ve bu kartlar açılarak kişinin falına bakılır ya da kişinin merak ettiği sorunun cevabı tarot kartlarında aranır.

tarotfalikart

Üç Kartlı Tarot Falı

Tarot falında kullanılan en eski açılımlarından birisi de üç kart açılımıdır. Bu açılımda seçilen ilk kart geçmiş hakkında, ikinci kart şimdiki zaman hakkında, üçüncü kart ise gelecek hakkında bilgi verir. Üç kartlı açılımda öncelikle tarot falı bakılacak olan kişinin yoğunlaşması ve acele etmeden, sırasıyla kartları seçmesi gerekir. Her kart seçiminde ise kişi seçtiği kartın zamanıyla ilgili olarak yoğunlaşmalıdır. Bu yoğunlaşma ile kişinin bir mıknatıs gibi çekerek kendi özellikleriyle ve kaderi ile ilgili doğru kartları seçtiğine inanılır. Kişinin özenle seçmiş olduğu kartlar ise masa üzerine yerleştirildikten sonra okuyucu tarafından sırasıyla açılarak okunmaya başlanır. Bu şekilde seçilen tarot kartlarının okuyucu tarafından okunmasıyla kişinin geçmişinin ve bugününün değerlendirilmesi yapılır ve kişinin geleceği hakkında da öngörülerde bulunulur. Bu açılım ile tarot falı bakılan kişinin içinde bulunduğu döneme genel bir bakış sağlanırken, kartların okunmasında kişinin aklındaki soruya göre de yorumlama yapılabilir.

Tarot falında okuyucunun sezgileri çok önemlidir. Özellikle 6. his olarak da adlandırılan bu sezgileri güçlü olmayan okuyucuların değerlendirmeleri çok da yerinde olmayacaktır. Aynı zamanda tarot kartlarının okunabilmesi derin bir bilgi birikimi gerektirmektedir. Bu bilgi birikiminde dinler, maji ilmi, astroloji ve mitoloji de mutlaka yer almalıdır. Kartların anlamlarının genel olarak ezberlenmesi ile tarot falı bakılması mümkün değildir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!