Unutulmaz Bir Düğün Pastası İçin İpuçları

 

Gelin ve damat adaylarının hayallerini süsleyen, herşeyin eksiksiz, mükemmel ve tıpkı masallardaki gibi olması beklenen özel ve güzel gün düğün günüdür. Düğün gününün asıl güzelliğini ortaya çıkaran en önemli maddeler düğün içerisinde yer verilen herşeyin minik fakat önemli olan ayrıntlarıdır. Unutulmamalıdır ki ayrıntılar bütünü ortaya çıkaran en önemli şeylerdir.

Gelin ve damat adaylarının hayallerini süsleyen, iple çektikleri, sevdiklerine kavuşacakları o güzel günde herşey eksiksiz ve tam tamna istenildiği gibi olmalı elbette. Unutulmaz bir dugun pastasi icin ipuclari belki adayların beklentilerini hayal ettiklerinin bile iyisiyle karşılaşmalarına olanak sağlayabilir. Düğün bütünüyle bakıldığında her ne kadar şaşalı, sorunsuz, rüyalara benzeyen mükemmel bir organizasyon olarak anılsada, sorunsuz ve istenilenler doğrultusunda, mükemmel bir organizasyon gerçekleştirmek ufak ufak detayların birleşip, bütününe bakıldığında ise göz kamaştıran bir hal alması ile gerçekleşiyor. Elbette düğün hazırlıklarının her bir zerresi oldukça önemli. Yapılacak her bir seçim, tercih edilen her bir ayrıntı bir ömür boyu beklenen, hayalleri süsleyen ve ölene dek anıları ile yaşanacak olan gün için büyük önem taşımakta.

Düğün organizasyonu birçok detayla harmanlanan, yorucu bir süreç. O detaylardan biri de düğün pastası. Hem güzel, hem lezzetli olması gereken, misafirlerinize ikram edeceğiniz bu pasta, hayatınızın en önemli pastası olacak belki de. En güzel ve en lezzetli düğün pastasına ulaşmak kolay değil. Dikkat edilmesi gereken çok fazla şey var. Başta çift olarak sizi daha sonrasında ise gelen misafirlerinizi mutlu etmesi gereken, lezzeti ile damaklarınıza, görseli ile gözlerinize bir şenlik sunması beklenen bu güzel günün tatlı mı tatlı ayrıntısı için aşağıda önerilerimizi bulabilirsiniz.

1- Hafif Bir Pasta Seçin- Unutulmaz Bir Düğün Pastası

Özellikle yazın evleniyorsanız, sıcak havada bol kremalı, mideye oturacak cinsten bir pastadan uzak durun. Öncesinde yenen yemek, sıcak hava ve heyecan faktörlerini de göz önünde bulundurarak yaz düğünleri için en hafif, en ferahlatıcı pastaları seçmeye özen gösterin. Kış aylarında bile ağır olabilecek pastalardan kaçınmak oldukça mantıklı bir davranış olacaktır. Lezzetli mi lezzetli, özene bezene seçim yaptığınız pastanızın herkes tarafından yenebilmesi için oldukça önemli bir özelliktir hafif pasta seçimi. İç bayan, aşırı tatlı bir pasta yerine daha fresh hem yaz hem de kış aylarında tercih edilebilecek, herkesin damak tadına ortak hitap edebilecek bir lezzette pasta seçimi yapmanız güzel bir tercih olabilir. Pasta tercihi yapmak, hem eğlenceli hem de eşinizle birlikte geçirebileceğiniz lezzetli, özel bir aktivite çeşitidir.

2- Yaratıcı Olun- Unutulmaz Bir Düğün Pastası

Klasik beyaz yuvarlak düğün pastası kalıbına takılıp kalmayın. Kişiliklerinize, düğün yeri ve konseptine uygun seçilmiş; daha yaratıcı, daha eğlenceli bir pastanız olabilir. Yeter ki bunun için gerekli vakti ayırın. Pasta seçmek de en az yapmak kadar bir sanat işidir. Düğün gününüzde seçeceğiniz o muazzam pastanızın eşinizle beraber herkese sizi yansıtacağını unutmamalısınız. Belki de pasta ustası ile konuşup, müstakbel eşiniz ile beraber olan anılarınızı pastanıza yansıtabilir ve gelen davetlilerinize görsel bir şölen sunabilirsiniz? Pastacılık özellikle son dönemde çok fazla bir gelişme  göstermiştir. Bu gelişme sonucunda pastacının kafasında canlanan her olay bir sanat eseri olarak pastada kolaylıkla can bulabilmektedir. Bu güzel gelişmeleri iyi değerlendirmeli ve mutlak suretle düğün pastanız için değerlendirmelisiniz.Klasik, büyük bir pasta yerine cup cakes pastalar farklılığı ile düğündeki dikkatleri üzerine toplayacak ve çok konuşulacaktır.

3- Bütçe Belirleyin- Unutulmaz Bir Düğün Pastası

Düğünün her detayı gibi pastanın da fiyat skalası epey geniş. Kararsızlıklar yaşamamak ve boşa vakit harcamamak için düğün bütçenizin içinden pastaya ayıracağınız miktarı mutlaka önceden belirleyin ve bu bütçeyi aşmayın. Düğün dönemi özellikle harcamalara dikkat edilmesi gereken, hassas bir dönemdir. Mevcut bütçenizi en idareli şekilde kullanmalı ve ihtiyaçlarınıza uygun olarak bölüştürmelisiniz. Pasta fiyatlandırması genellikle içerisine konulan malzemeler başta olmak üzere, süslemesine ve dilim sayısına göre belirleniyor. Fiyat aralığı ise şehirden şehre göre değişim gösteriyor. Hatta büyük şehirlerde semtlere göre bile farklılık gösteriyorlar. Bu nedenle bütçenizi ayırdıktan sonra gerekli araştırmalarınızı iyi yapmalı ve en iyiyi en uyguna bulabileceğinizi unutmamalısınız. Tanıdık tavsiyeleri de özellikle bu dönemde hayat kurtarıcı bir pozisyonda yer alıyor. Kimsenin dediğini duymamazlığa gelmemeli, mutlaka söylenenlere kulak verilmeli ve tavsiye edilen yerler ile iletişime geçilmelidir.

4- Teslimata Dikkat- Unutulmaz Bir Düğün Pastası

Pastanızın düğün mekanına teslim edileceği zamanı önceden ayarlayın ve yolda geçecek vakit boyunca uygun gıda taşıma şartlarında taşındığına emin olun. Hem kendi sağlığınız, hem de misafirlerinizin sağlığı için unutmayın, krema en kolay bozulan gıda maddelerinden biridir. Masallar gibi gerçekleşen, güzel düğününüzde herhangi bir problem hele ki sağlık problemi ile karşılaşmayı asla istemeyeceğinize bizler de eminiz. Düğün gününüzde yaşayacak olduğunuz stresten ötürü belki de pasta işi ile ilgilenmesi adına yakın çevrenizden bir kişiden pasta ile ilgili sorumluluğu üstlenmesi rica edebilir ve üzerinizde bulunan yükü az da olsa hafifletebilirsiniz. Bir yakınınızın pastanızı organize etmesi sizin açınızdan oldukça rahatlatıcı bir faktör olacaktır. En azından pastayı yapan yer ile iletişim halinde olmaktan, bir sürü soru ile karşı karşıya kalmaktansa, yakın çevrenizden birisinden süreki olarak bilgilendirilmek oldukça güzel olacaktır. Aynı zamanda hem gelin hem de damadın düğün gününde sürekli bir koşturma halinde olacağı göz önünde bulundurulursa, pastanın düğün mekanına sağlık koşullarına uyum sağlayan bir şekilde ve zarar görmeden gelmesi için bir yakınınızın sürekli olarak pastacılar ile iritibat halinde olması da büyük önem taşımaktadır. Pasta, pastacının bir sanat eseri olduğundan muhtemelen zarar görmesini asla ama asla pastacıda istemeyecektir fakat yoğun trafik koşulları, hava şartları ulaşım sırasında büyük rol sahibidir. Öyle ki sık sık takipte kalmak oldukça önemli bir nitelik taşımaktadır.

Pasta teslimatınızın düğün mekanına sorunsuz bir şekilde gerçekleşmesi sonrasında dikkat etmeniz gereken bir durum daha bulunmakta. Düğün mekanınızda sizlere yardım edecek, organizasyonun çoğu işini gerçekleştiren kişilerin pasta taşınmasında da rolleri oldukça önemlidir. Ufacık bir dikkatsizlik sonucunda çokça emeğin sarf edildiği, adeta sanat eseri konumunda olan, davetlilerin ise merakla beklediği tatlı mı tatlı pastanız zarar görebilir. Bu nedenle düğününüzü yapacağınız mekan ile önceden pasta konusunun hassasiyeti üzerine bir görüşme gerçekleştirmeniz sağlıklı olacaktır.

5- Pastanızı Afiyetle Yiyin- Unutulmaz Bir Düğün Pastası

Pek çok çift bol curcunalı ve stresli düğün ortamında pastasını keser, birer çatal alır ve sonra bir daha dönüp de pastasını yemeye fırsat bulamaz. Bunu yapmayın ve düğününüzün en tatlı detayı olan düğün pastanızı rahat rahat, keyifle yiyin! Siz siz olun düğününüzde en çok eğlenen siz olun. Bilindiği gibi düğün sahipleri zaman kısıtlılığından dolayı herşeye az zaman ayırabilen, organizasyon sırasında eğlense bile sürekli bir tetik halinde olan,  birden ortalıklarda gözükmeyen, her an her yerden çıkabilecek bir pozisyonda olan çiftlerdir. Pasta ikramı sırasında sizde tıpkı davetlileriniz gibi oturmalı, pastanızın tadına bakarak düğününüzün tadını çıkarmalısınız.

Pastanızın tadını çıkarın, sizlere şimdiden afiyet olsun! Mutluluklar diler, hem eşinizi hem de sizi tebrik ederiz!

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!