Unutulmaz Bir Sevgililer Günü Yaşayın

Aşkınızı özel bir günde özel bir etkinlikle taçlandırmak ve biricik sevgilinizi kendine özel hissettirmek için neler yapmanız gerekiyor? İşte size ilaç gibi gelecek muhteşem sevgililer günü içerik haritası.

“Bize her gün sevgililer günü”, “Ben ona bir gün değil ki her gün aşığım” klişelerini sevdiceğinizin ailesi ya da yakın dostları  yanında kullanıp bonus puanlar elde etme yolunda emin adımlarla ilerlemeye devam edebilirsin. Ama unutma ki sevgili de olsan, sözlü de olsan nişanlı da olsan evli de olsan “Ay hiç işim olmaz öyle şeylerle” , “Kapitalist sistemin düzeni bu kanmam” da desen bu gerçek peşini bırakmayacak: “14 Şubat Sevgililer Günü  özeldir ve sevgilin, eşin senden özel bir şey bekleyecektir.” Şimdi derin bir nefes alın ve bu önerilerimizle unutulmaz bir sevgililer günü yaşayın.

Seni seviyorum” demenin en özel halini yaşamak, yaşatmak ve Sevgililer Günü’nüzü unutulmaz kılmak için bir şeyler yapmak istiyor ancak nereden başlayacağını bilmiyorsun sevgili arkadaşım. Sevgililer Günü sürprizi nasıl hazırlanır, sevgililer gününde erkek için ne alınır, sevgililer günü çiçekleri ne kadardır, nasıldır, bayan için sevgililer günü hediyesi önerileri nelerdir gibi kafanda deli sorular var ve kolayca silemiyorsun. Biz buradayız. Hepsini halledeceğiz. Adım adım gidelim.

SEVGİLİLER GÜNÜ’NE KAÇ GÜN KALDI?

Öncelikle arkadaşım aç bakalım bir takvimini kaç gün kalmış Sevgiler Günü’ne bak. Sevgililer Günü ne zamanSevgiler günü hangi güne denk geliyor? Eğer hala 1 haftadan fazla vaktin varsa derin bir nefes alabilirsin. Ona içerisinde duygusal yoğunluğu fazla, emek verilmiş şeyler hazırlayacak kadar vaktin var demektir. Eğer bu yazıyı 13 Şubat akşamı okuyorsan ne diyeyim ki. Az daha bekle seneye daha büyüğünü alırsın! Şaka şaka sakin ol! Hepsine bir çözüm var. Eğer yeterli zamanın yoksa hemen sitede yer alan hediye önerileri başlığını bulabilir oradan yaratıcı fikirler elde edebilirsin. Kuru kuru hediyeyi vermek yerine daha önceden gittiğiniz özel bir mekanda bir rezervasyon ayarlayarak hediyeni sevgilin kişisine takdim edebilirsin.   İlla efendim ben kucağında kalp olan ayı alacağım ve klişelerden potpuri yaparak kendimi yerden yere vurdurtacağım dersen sana önerimiz elini çabuk tut. Çünkü Sevgililer Günü’nde onların fiyatları uçuşa geçiyor.

BENDE ZAMAN BOL FİKİR AZ KİŞİSİ DİKKAT! BU SANA GELİYOR…

Sevgiliniz böyle bir günde emin olun, kendisini özel hissetmek isteyecektir. Ona özel olduğunu hissettirin. Pahalı hediyeler elbette insanı mutlu eder ama paranın alamayacağı şeylerden daha kıymetlisi yoktur. Eğer ikisini bir arada verebiliyorsanız Allah sizden herkese nasip etsin diyor ve sevgililer gününde hediye önerilerime başlıyorum.

Öncelikle Sevgililer Günü’nü özel kılacak en temel şeyler sizin davranışlarınız olacaktır. Davranışlarınız ve ağzınızdan dökülecek kelimeler unutulmaz bir güne başlamak için oldukça ideal olabilir. Unutmayın, bu yolda size en büyük tüyoyu geçmişiniz ve yaratıcılığınız verecek. Gitmek istediğiniz mekanın seçiminden almak istediğiniz hediyeye, o gün giyinmek için seçeceğiniz kıyafetin renginden sıkacağınız parfüme kadar her şey, siz ve karşınızdaki kişi için anlam ifade etmeli.

Sevgiliniz için hazırlanmaya başlayın ve yaratıcılığınızı ortaya koyun. Ona unutamayacağı bir sürpriz hazırlayın. Belki de sizin müziğe yeteneğiniz vardır ve aşkınız için bir beste yaparsınız ya da resmini çizersiniz. Yazı ya da şiir yazma  yeteneğiniz varsa hediyenizin kenarına sevdiceğinizin isminin baş harflerinden oluşan ve ona duygularınızı anlattığınız bir akrostiş hem heyecanlandırır hem de unutulmaz bir anı olarak evinizin bir kenarında yerini alır. Bu yolla mağazalardan seçeceğiniz basit hediyelerle dahi ona unutulmaz bir sevgililer günü yaşatabilirsiniz. Ben beceremem demeyin bu uğurda çalışmanız bile büyük anlam ifade edecektir.

SEVGİLİLER GÜNÜ NEREDE KUTLANIR?

Sevgililer günü nerede kutlanır sorusunun cevabı da yine sizin tarzınızla alakalı. En çok nerede mutlu oluyorsunuz? Baş başa evde kalınca, bol danslı bir parti ortamında ya da deniz kenarında… Kutlamanızı evde yapmayı düşünüyorsanız ortamı kesinlikle iyi ayarlamalısınız ki parasına kıyamamış da bir rezervasyon yaptırmamış demesin. Sevgiliniz kapıdan adımını atar atmaz bugün farklı olacak diye geçirmeli içinden. Kalpler, mumlar, fotoğraflar evinizin dört tarafını süslemeli. Evinizi iyice havalandırıp güzel kokularla süsleyebilirsiniz. Gül yaprakları ve mumlar ile hazırlanmış özel bir yürüyüş yolu muhteşem bir geceye ilk adımın atılacağı yer olacaktır. Bu fikri beğenen okuyucularımız hızla ulaşabilecekleri yerlere sürahilerle su ya da varsa bir yangın söndürme tüpü zulalasınlar. Unutulmaz sevgililer günü dediysek sonu hastanede 1. derece yanıkla bitenden bahsetmiyoruz.

Sevgilinizin Sevgililer Günü’nü sürprizlerle geçirmesini sağlayın. Onun sevdiği şeyleri göz önünde bulundurarak hazırlıklarınızı yapın. Onu şaşırtın. Unutmayın sürprizler sonsuza kadar unutulmazlar. Bir dilek tutun ve gökyüzüne bir dilek balonu gönderin ne dersiniz?

Bir diğer fikir ise evde belirli yerlere ip uçları saklayarak onu bir hedefe, yani hediyesine yönlendirmek olabilir. İpuçlarının bulunduğu yere birer fotoğrafınızı da koyabilirsiniz. Bırakın heyecan artsın ve o tatlı telaşın keyfini çıkartın. Heyecanı katlamak isteyen bekarlar büyük sürprize bir Sevgililer Gününde tek taş ile final yapabilir.

Bir cam kavanoz içerisine 365 tane minik kağıtla neden onu çok sevdiğinizi anlatan ufak kağıtlar atabilirsiniz. Yok onunla kim uğraşacak kardeşim az buz değil aylık yapsak olmaz mı 12 tane falan diyorsan seni bu miskinliğin için kınıyor fakat bir diğer öneriyi de hizmetine sunuyorum. Bunun için internette bulacağın hazır hediyeler mevcut. Ancak bir başkasının kalıplaşmış sözleri ne kadar samimi olabilir ki. Hadi 12 tane yap aylık olsun ama kendin yap!

Sevgililer Günü hafta sonuna ya da çalışmadığınız bir güne denk geliyor ise  neden ufak bir kaçamak yaparak onu şaşırtmıyorsun? Uzun zamandır gitmek isteyip ama gidemediğiniz bir yere gidin mesela. Ya da sakin bir sahil kasabası bulun baş başa bir hafta sonu geçirin. Sürprizlerle dolu geçecek bir tatil üstelik Sevgililer Günü’nde kimse bunu unutamaz. Gideceğiniz yerlerde ufak birkaç ayarlama ile ona küçük sürprizler de hazırlayabilirsin. Mesela kalacağınız otelde yetkililer ile konuşup odada şampanya, yemek, oda süslemeleri gibi ufak sürprizleri önceden hazırlatabilirsin.

Sevgililer Günü için birçok mekanda özel geceler düzenleniyor. Sevgililer günü etkinlikleri muhteşem olabilir. Bizce etkinliklere göz atın. Belki de sevgilinizin en sevdiği sanatçının bir konseri vardır. Yok biz hareketli bir gün geçirelim derseniz Sevgililer Günü için düzenlenen partilere de katılabilirsiniz. Siz yine de sevgilinizin elini sıkı sıkı tutun malum o partilere avcı bekarlar da katılabiliyor. Bizden söylemesi.

Daha önce büyük ihtimalle hiç mektup yazmadınız. Sevgilinize aşk mektubu yazmak sizce de unutulmaz olmaz mı? Sevgililer Günü’nü unutulmaz kılacak unutulmaz bir mektup. Romantik, nostaljik, unutulmaz ve sonsuza kadar saklanacak bir sürpriz. Ama internetten sevgililer günü mektubu nasıl yazılır diyerek Google’a sorarsanız ve sevgilinizin de az çok copy paste yeteneği varsa sonu biraz sıkıntılı olabilir. Yazının başından beri söylediğim gibi Sevgililer Günü’nü özel yapacak şey senin samimiyetin olacak. Bu yüzden iyi ya da kötü, uzun ya da kısa her ne olursa olsun önemli olan nokta senin olması, senden olması.

Sevgililer Günü’nde sevgilinize unutulmaz bir gün yaşatabilirsiniz. Tüm bunları yaparken ona hissettiklerinizi, sevginizi söylemeyi ihmal etmeyin. Ona verdiğiniz değeri göstermek için aklınıza gelen sürprizleri yapmaktan çekinmeyin. Sevgilinize unutulmaz bir Sevgililer Günü geçirtmek istiyorsanız bunun sizin elinizde olduğunu unutmayın.

Aşkınız bol olsun…

Bu arada en son sevgilinizden ne hediye aldınız ve ona ne hediye ettiniz?

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!