Unutulmaz Kına Organizasyonu

Kına gecesi düğün organizasyonunun en önemli parçası. Bu yazımızda muhteşem bir kına organizasyonu için önerilere yer verdik.

kina-organizasyon

Sevgilinizle mutlu bir hayata yelken açıyorsunuz. Belki sade bir nikah, belki de görkemli bir düğünle dünya evine gireceksiniz. Nasıl bir program yapmış olursanız olun, kına gecesinin eksikliği düşünülemez.

Kültürümüzde Edirne’den Kars’a kadar değişmeyen tek şey kına gecesinin ta kendisidir. Düğün ile ilgili her şey farklılık gösterir, ancak kına gecesinin varlığı hiç tartışılmaz. Siz de davetli hanımları, -hatta bazen bey davetlileri- heyecanlandırmak ve şaşırtmak istiyorsanız kına organizasyonu önerilerimize göz atmanızda fayda var.

Öncelikle kına organizasyonu için bir konsept belirlemek gerekiyor Bu adım, işin en önemli kısmı. Çünkü mekandan, davetiyeye, dekorasyondan kostüme ve ikramlara kadar her şey bu doğrultuda şekillenecek. Konsept seçiminiz doğrultusunda öncelikle davetiye tasarımı önem arz ediyor. Davetlilerinize bu yolla bir ipucu vermenizin iyi olacağı düşüncesindeyiz.

Kına organizasyonu konsept önerilerimize bakacak olursak;

-Osmanlı kına gecesi: Tüm öğeler Muhteşem Yüzyıl tadında tasarlanıyor. Hürrem de kimmiş dedirtmeniz için tüm koşullar uygun. Kostümler, mekan, menü, dekorasyon, müzik ve dans ekipleri. Bütçenize göre köşk ve kasırların birinde de gayet hoş olacaktır. Hızınızı alamayıp bu organizasyonu geleneksel bir hamamda sazendeler ve fasıl ekibi eşliğinde yapabilir dosta düşmana nam salabilirsiniz. Mekan süsleme için satenler, yeşiller, bordolar kullanılabilir. Görkemli bir taht gerekecektir. İkramlar için ise geleneksel saray mutfağından bir seçki yapabilirsiniz. Kaftan ise işin olmazsa olmazı.

-Balkan kına gecesi: Adından da anlaşılacağı gibi Balkan kültürü ile buram buram yoğrulmuş, Roman dans ekipleri ve müzik grupları ile eğlence dozu yüksek tutulmuş, gecede 7 ayrı kıyafetle arz-ı endam edebileceğiniz dokuz sekizlik bir kına organizasyonu… Süslemede renkli organzeler, erguvanlar, fuşyalar tercih edilmeli. Soğukların ağırlıkta olduğu hafif bir menü tercihini öneriyoruz. Zira gece sahnede geçecek!

-Yörük kına gecesi: Doğu kültürü ve Türk ananeleri ile bezeli, testilerin kırıldığı, elmaların çikolataların atıldığı, sini sini baklavaların bağlandığı, ciritlerin atıldığı muhteşem bir kına organizasyonu düzenleyebilir, konuklarınıza unutulmaz bir gece yaşatabilirsiniz. Çiçeklerin ağırlıklı olduğu pastoral bir dekorasyon konuklarınızı bir gece için bile olsa yaylaya götürebilir. Menüde yayık ayranları, hafif ve organik atıştırmalıklar olmalı.

-Modern bekarlığa veda partisi: Kız arkadaşlarınızı en çok mutlu edecek konsept bu olmalı. Günümüz pop parçaları eşliğinde cool ve relax bir parti de seçeneğiniz olabilir. Bir cafe bar ya da modern bir otel balo salonunda White black party ya da mor renklerin ağırlıklı olduğu bir dekorasyon hoş olabilir. İkramlar ise kokteyl prolonge şeklinde verilebilir.

Eminönü ilçe sınırlarında standart bir kına gecesi için tüm ihtiyaçlar (kına, tepsi, tefler, ziller, çerezler, duvaklar) kolaylıkla edinilebilir. Konuklara verilecek armağanların da yine gecenin ruhuyla paralel olması gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Kına organizasyonu için, sizin ve müstakbel eşinizin kostümünü konseptinize göre belirlemenizi salık veriyoruz.

Şimdiden unutulmaz bir kına organizasyonu ve masalsı bir düğün dileriz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!