Uzun Saçlı Gelinler İçin Rüya Gibi Saç Modelleri

Gelin adayları en büyük telaşı saç modellerine karar verirken yaşıyor. Bazıları seçimlerini daha çocukken yaparken, bazılarının ise kararı sürekli değişiyor. İşin içerisine en özel gün girince bu kadar titizlenmek de olağan tabii. Daha düğün tarihi belirlenmeden saçların kesilmesine ara veriliyor, saç bakımları ise aylar öncesinden yapılmaya başlıyor.

Saçınız zaten uzun mu? O halde çok şanslısınız, boşuna stres yapmayın. Bir de kararınızı aylar öncesinden verdiyseniz keyfinize diyecek yok. Hala bir seçim yapamayan kararsızlardan mısınız? Uzun saçlı gelinler için onlarca model var ama siz içlerinden birini seçemiyorsunuz. O halde sizin için hazırladığımız listeye bir göz atın.

1- Uzun saçlı gelinler için saç modeli seçeneği çok ama yüzünüze ve gelinliğinize uygun modeli bulmanız gerekiyor. Bunun için bir bilene danışın. Kuaförünüz yüz şeklinize uygun modeller hakkında bilgi verecektir, siz de onlarca uzun gelin saçı modelini elemiş olacaksınız. Oval ya da üçgen bir yüz tipine sahipseniz saçlarınızı özgür bırakabilirsiniz. Saçlarınıza hareketli bukleler yaptırabilir uzun saçlarınızla muhteşem bir gelin saçı modeline sahip olabilirsiniz.

2- Doğal topuzlar da uzun saçlı gelinlerin en çok tercih ettikleri arasında. Düğününüz açık bir mekanda yapılıyorsa doğal topuz modellerini uzun saçlarınıza hava katmak için kullanabilir, topuzunuzun arasına örgüler yaptırıp saçınızın ışıltısına fark katabilirsiniz.

3- Saçlarınız açık mı kalsın yoksa toplansın mı diye karar veremiyorsanız, yarı toplu modelleri tercih edebilirsiniz. Böylece gelenekselden biraz uzaklaşıp modern bir görünüm yakalayabilirsiniz. Yarı toplu saçınız için ister duvak kullanın isterseniz taşlı tokalar, her ikisi de gelinliğinizin ihtişamına uyum sağlayacaktır.

4- Uzun saçlara sahipseniz istediğiniz kadar doğal olabilirsiniz. Saçınızın ihtişamı zaten ilk bakışta dikkat çekecektir. O nedenle doğal saçlar, uzun gelin saçı modeliniz için düşündüğünüzden çok daha şık bir görünüm sağlayacaktır.

5- Şık topuzlar her zaman hayat kurtarır. Gelenekselden vazgeçemeyen gelin adayları, saçınız uzunsa gösterişli topuzları gönül rahatlığıyla seçebilirsiniz. Doğal, klasik ya da sıkı topuzlar… Gelin topuzu için tek şart var, gelinliğin yakasına ve dekoltesine uygun bir model yaptırmanız gerekiyor. Gelinliğiniz derin bir sırt dekoltesine sahipse ensede toplanmış bir saç modeli öneririz. Fakat gelinliğinizin sırt kısmı zaten kapalıysa gerilerek tepede toplanan bir model seçmeniz yerinde olacaktır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!