Viktoryen Düğün Teması İçin Öneriler

Hayallerinizdeki gibi evlilik teklifi, sonrasında düğün için planlar ve programlara sıra geldi. Bir “evet” ile bütün bir dünyanız değişti. Artık ilginizi çeken ve ilgilenmeniz gereken, gündelik hayatın rutininde kalan şeylerden çok daha başka. Bunun heyecanı ile nereden başlayacağınızı ve işleri nasıl yoluna koyucağınızı düşünüyorsunuz. Sonuçta sizin de hayatınızda bir ilk gerçekleşmek için can atıyor! Düğün için öncelikle konsepti belirlemekten başlamak istiyorsunuz. Çünkü siz her zaman şahit olduğumuz düğünlerden çok daha farklı bir şey istiyorsunuz. Siz, Viktoryen konseptinden bir düğün istiyorsunuz! O dönemi anlatan kitapları okumayı seviyor ve dönemin stiline hayran kalıyorsunuz. Bizim, sizler için araştırdığımız ve viktoryen düğün teması için öneriler sunduğumuz yazımıza hoş geldiniz! Aradığınız her şeyi bu içerikte bulmanız mümkün. Viktoryen dönemine yakışan gelinlikler, aksesuarlar, gelin buketleri ve saç modelleri size ilham olacak! Aradığınız ve kafanızda soru işareti olan her şeyi yazımızda bulabilmenizi ümit ediyoruz.

Gelinlikler — Viktoryen Düğün Teması

Viktorya Dönemi, 19. yüzyılın ikinci yarısını kaplayan bir dönem.  Bu döneme ait kıyafetler ise oldukça ihtişamlı. Korselerin, belden sıkım elbiselerin revaçta olduğu bu dönemdeki gelinlikler de aynı formlarda karşımıza çıkıyor. Polonez tarzı olarak isimlendiren dönem kıyafetleri; belden korsajlı, etek bölümü drape, fırfır ve dantellerle süslenmişti. Gelinlikler kadar günlük kıyafetler de oldukça gösterişliydi. Sizler için seçtiğimiz Viktoryen tarzı gelinlikler, dönemi birebir yansıtacağınız harika parçalar.

Saç Stilleri — Viktoryen Düğün Teması

Dönemin oldukça gösterişli olduğunu ve her şeyin en üst seviyede yaşandığını biliyoruz. Dönemin şaaşalı tarafı saç stillerine de yansıyor. İri dalgalar, bukleler bu dönemde görülen saç stillerini oluşturuyor. Siz, günümüze uyarlamak isterseniz  eğer saçlarınızı bukleler halinde açık bırakabilirsiniz. Viktoryen dönemini tamamen yaşamak isterseniz de dalgalı ya da bukleli saçlarınızı dağınık topuz yaparak ya da yarım toplu şekilde kullananbilirsiniz.

Gelin Buketi — Viktoryen Düğün Teması

Viktoryen düğün konsepti için önerilerimizde gelin buketine geldi sıra. Bu dönemi yansıtan drapeleri ya da dantelleri gelin buketinizde de kullanabilirsiniz. Mevsim çiçeklerinden kompoze edilmiş gelin buketinizin tutma yerine dantel fiyonk çok yakışacaktır. Gelin çiçeğinizi oldukça gösterişli hale de getirebilirsiniz; daha büyük ve akıcı bir buket kesinlikle göz doldurur!

Çanta — Viktoryen Düğün Teması

Viktoryen dönemine ait aksesuarlar ve takılar dönemi yansıtır nitelikte oldukça görkemli. Çantaların boyutları oldukça minumumda tutularak, taşlarla, dantellerle ve o döneme ait motiflerle süslenmiş. Gelin olurken çanta takmayabilirsiniz ama o dönemi bütün ruhuyla ele geçirmek istiyorsanız eğer takı kesesi yerine pek ala çanta da kullanabilirsiniz. Gelinliğinize ve gelin buketinize uygun çantayı seçin ve harika kombinle davetlileri büyüleyin.

Dekorasyon — Viktoryen Düğün Teması

Düğünün gerçekleşeceği mekanı, birlikte çalışacağınız organizatörünüz ile birlikte bizim sizlere viktoryen düğün konsepti için bulunacağımız önerileri çok daha iyi bir şekilde organize edebilirsiniz. Viktoryen dönemine ait birkaç objeyi sizlere ipucu olarak veriyor, devamını sizlerin hayal gücüne bırakıyoruz. Kullanmak istediğiniz masa süslemelerinden, sandalyeye kadar her şeye siz karar verebilirsiniz; ne de olsa bu döneme hayransınız!

Pasta — Viktoryen Düğün Teması

Gösterişli ve belki de o dönemin tüm unsurlarını yansıtacak olan pasta, Viktoryen dönem konseptinden olmazsa olmazlarından. Birkaç katlı pastanızın renginden kulanılacak olan figür ve formlara kadar her şeye siz karar vermelisiniz. Yine dönemi yansıtan şeyler pastada da muhakkak olmalı. Tüyler, danteller, iri çiçekler ve altın sarısı konsepti Viktoryen dönemi yansıtmak için doğru tercihler olacaktır.

Ayakkabı — Viktoryen Düğün Teması

Viktoryen dönemde ayakkabılardan ziyade zarif botlar tercih ediliyormuş. Ayakkabı tabii ki yok değil ama kıyafetin bütünlüğünü sağlamak adına botlar daha revaçta kullanılıyormuş. Tercih edeceğiniz gelinliğinize uygun ayakkabı seçiminde sizlere birkaç alternatif sunuyoruz. Beyaz ya da farklı renklerdeki ayakkabıları kullanarak harika bir görünüm elde edebilirsiniz.

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!