Vintage Damat Aksesuarları

Damatlar için vintage aksesuarların önemi ne kadardır bilinmez ama meraklısı için güzel önerilerimiz var. Eskiye duyulan merak ya da hayranlık, her ne ise, sizin için bir tutkuya dönümüşse vintage aksesuarlar oldukça ilginizi çekecek. Şu günlerde vintage ve reto olan her şeyin revaçta olmasıyla birlikte, bit pazarlarına nur yağdı dememiz yanlış bir tabir olmaz. Sizin de düğün konseptiniz vintage aksesuarları kaldıracak nitelikteyse eğer, damatlığınızda kullanmanızı kesinlikle öneririz. Özellikle vintage pantolon askılıkları, fötr şapkalar, kravat iğneleri ve her erkeğin aksesuarı sayılabilecek dönemlere göre farklılık gösteren saç şekilleri ile harika bir bütünlük kazanacaksınız. Bakalım sizlere önerdiğimiz aksesuarlar arasında neler varmış.

Kravat İğnesi –  Vintage Damat Aksesuarları

Özellikle 1960’lı dönemlerde kravatları kravat iğnesi olmadan görmek neredeyse imkansızdı. Kravat tercihiniz sade ise desenli ya da taşlı kravat iğneler, desenli kravat tercihinde bulunursanız da eğer sade olan kravat iğneleri tercih ediliyordu. Siz de bu şekilde ilham alarak, kendi kravat iğnenizi tercih edebilirsiniz. Vintage dükkanlar ya da vintage yeni tasarımlara göz atarsanız eğer aradığınız kravat iğnesini de bulursunuz.

Mendil –  Vintage Damat Aksesuarları

Damatlar için vintage aksesuarlarda mendil olmazsa olmaz. Bazı dönemler mendil cep bölümüne yerleştirilirken, bazı dönemlerde boyna da bağlanabiliyormuş. Düğün mevsiminiz kış ya da sonbahar ayına denk geliyorsa eğer vintage mendilinizi cep içerisinde kullanabilirsiniz, ama yaz ya da ilkbahar ayında düğünü olacaklar, mendili boynunuza bağlayarak kullanabilirsiniz. Boyuna bağlanan mendiller özellikle kır düğünü ve kumsal düğünü için ideal ve bütünleyici bir aksesuar olacaktır.

 

Kol Düğmesi –  Vintage Damat Aksesuarları

Damatlık için kol düğmesi mutlaka olmalıdır. Düğün konseptiniz vintage olsun olmasın, artık yeni ile eskiyi karıştırarak birlikte kullanmanın ne kadar moda olduğunu bilmeyen kalmadı. Düğün konseptinize, damatlığınıza ve en önenmlisi gömlek- ceket uyumuna en çok yakışan kol düğmelerine karar verin ve alın. Bizim sizler için seçmiş olduğumuz kol düğmelerine göz atarak ilham alabilirsiniz. Hayal ettiğiniz formda da olabilir, taşlı, pirinç ya da sedef de olabilir; karar sizin.

Cep Saati Ya Da Kol Saati –  Vintage Damat Aksesuarları

Vintage kurmalı saatleri ve yine cep saatlerini bilirsiniz, hatta hatırlarsanız da eğer dedelerimizin alışkanlık halinden kullandığını bilirsiniz. Damatlığınız için bütünleyici bir unsur olacak ve kalabalık yaratmayacak ise cep saati vintage bir aksesuar olarak oldukça hoş görünecektir. Bunun yanı sıra, kareli ya da kadife bir damatlık seçecekseniz de daha sade vintage bir kol saati tercih etmenizi öneririz.

Saç Stili –  Vintage Damat Aksesuarları

Damatlar için vintage aksesuarlar arasında saç stilinin de ne işi varmış demeyin. Saç stili tıpkı kadınlar da olduğu gibi erkeklerde de en önemli aksesuarlardan birini oluşturur. Pskolojimizi dahi etkileyen saçlarımızın iyi görünmesini özellikle de düğün gününde arzu ederiz. Vintage aksesuar kullanacaksanız eğer bu pek tabii saçlarınız da olabilir. Eski dergileri karıştırarak ya da eski filmlerden ilham alarak siz de kendi saç stilinizi oluşturabilirsiniz. Bizim sizler için seçtiğimiz ve farklı dönemlerdeki saç stillerinizi yansıtan görseller, size de mutlaka ilham olacaktır.

Kişisel Tercihler –  Vintage Damat Aksesuarları

Damatlar için vintage aksesuarlar arasındaki kişisel tercihler, düğün konseptinize, düğün mekanına ve mevsime göre değişkenlik göstermektedir. Ya da tamamen kişisel zevklerinizden ileri gelen tercihler de olabilir. Örneğin düğününüz yazın ya da ilkbahar ayında olacak ve siz düğün arabası yerine motorsiklet tercih edecekseniz bu vintage bir kask olabilir. Damatlığınız smokin ya da frak olacaksa eğer harika bir işçiliğe sahip baston olabilir. Eldiven, kolye ya da yaka çiçeği de yine bu kişisel tercihler arasında yerlerini alır.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!