Düğün günü için hazırlıkların en başında gelen davetiyeleriniz için farklı tarzdaki seçenekleri denemeye ne dersiniz? Belki elde hazırlanan, bir tasarımcı ile anlaşıp eskilerden ilham alarak yaptıracağınız vintage davetiyeleriniz ile oldukça özgün bir yola giderek davetlilerinize de nostalji yaşatabilirsiniz. Bu ilginç yol hem sizlere hem de davetlilerinize unutulmaz bir düğünün de ipuçlarını vermiş olacaktır.

Eskiye olan düşkünlüğünüz illaki 1920 ve sonrası değil ise daha eski sanat akımlarından da esinlenebilirsiniz. Mesela, art nouveau tarzı bir davetiye de oldukça hoş olacaktır. Tamamen vintage esintiler olsun ve bunun dışında çıkmayayım derseniz de eğer yine esinlenebileceğiniz birçok kaynak mevcut. Eski dergilerden, dökümanlardan, yazılı metinlerden, grafiklerden ve yazı karakterlerinden özellikle de afişlerden ilham alarak oldukça orijinal davetiyelere sahip olmanız mümkün. Dilerseniz sizin için hazırladığımız vintage davetiyeler yazımızı okuyarak işinizi kolaylaştırırabilir ve sizin için seçtiğimiz davetiyeler sayesinde fikir sahibi olabilirsiniz.

Romantik Davetiyeler

Vintage davetiyelerde karar verirken, düğün konseptinizi, mekanı ve tabii ki en önemlisi “siz nasıl bir şey istersiniz” onu iyi düşünüp karar vermek gerekmekte. Belki bir kır bahçesi belki de balo salonunda gerçekleşecek bir düğün konsepti için romantik davetiyeler tam da siz ve müstakbel eşinize göre. Bir de romantik bir evlenme teklifi üzerine bu davetiyeleri görürseniz eğer, emin olun ki karar vermeniz de bir o kadar kolay olacaktır. Sizler için seçmiş olduğumuz romantik davetiyelere göz atarak ilham alabilir ya da size fikir vererek yepyeni bir davetiye yaratabilirsiniz. Vintage ruhunu yakalamak için floral akıcı desenlerden, fotoğraf kullanacaksanız eğer gün ışığından ve aşıkları konu alan bir vintage kartpostalından faydalanmalısınız.

 

Floral Desenli Davetiyeler

Yaz ve sonbahar aylarına yakıştırdığımız floral desenli davetiyeler, insanın içini açan baktıkça bakası gelen davetiyelerden biri olmalı ki içinde çiçek olan her şey insana ferahlıkta verebilmelidir. Vintage davetiyeler içerisinde floral desenli davetiyeleri mutlaka bir tasarımcıya ya da ressama yaptırıp çoğaltmanızı öneririz. Floral desenler sulu boya etkili ya da sizin ve tasarımcınızın yaratıcılığına kalmış şekilde olursa etkisi de o kadar fazla olur. Mevsim çiçeklerinden ilham alarak ya da düğününüzün gerçekleşeceği mekanın renklerine göre floral desenlerinizi belirleyebilir, kullanacağınız yazı karakteri ile de vintage havayı yakalayabilirsiniz.

vintage_davetiye_modelleri_1_20141130_1521822267

Afişlerden İlham Alan Davetiyeler

Eski film afişlerini, tiyatro ya da konser afişlerini ve hatta reklam ilanlarını bilmeyenimiz yoktur. Vintage dükkanlardan ve antikacılardaki dergilerden ya da arşivlerden ulaşacağınız görsellerden ilham alarak siz de kendi afişinizi tasarlatabilirsiniz. Vintage ruhuna en çok yakışan afişlerden ilham alan davetiyeler, davetlililerinizi de oldukça şaşırtacak ve onlara nostalji yaşatacaktır. Belki de eskilerden müstakbel eşiniz ile birlikte en sevdiğiniz film afişini ya da konser afişini kendiniz için uyarlatarak, sonrasında evinizin duvarını süsleyecek olan davetiyetinizi de oluşturmuş olabilirsiniz.

Farklı Kombin Edilmiş Davetiyeler

Vintage deyince akla ilk gelen şeylerden biri olan danteller, farklı kombin edilmiş vintage görünümlü davetiyeler ile karşımıza çıkıyor. Sadece dantelin kendisini değil, desenini de davetiyeniz de kullanabilirsiniz. Farklı kombin edilmiş davetiyeleri oluşturuken farklı materyaller kullanacağınızdan rüküş olmasına izin vermeden, zarifliği ön planda tutarak kompoziyonlar oluşturun. Dantel sizin yardımcı unsurunuz olsun ve farklı kombin edilmiş davetiyelerinizi bir araya getirmek için danteli kullanın. Danteller, urganlar ve kraf kağıtlar vintage ruhunu yakalayabilmek için gizli silahlardır, unutmayın!

vintage-davetiye-kartlari-12

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!