Vintage Düğün İsteyenlere Öneriler

Bir başka dünyanın kapılarını aralamaya ramak kaldı. Sevdiğiniz insanla birleştireceğiniz yepyeni bir dünya için geri sayımlar başladı. Siz; romantik, biraz hüznü seven, nostaljiye bayılan, eskiye özlem  ve merak duyan birisiniz. Hayalini kurduğunuz düğün, klasik düğün konseptinden uzak, tamamen sizi yansıtan bir formatta; vintage! Aşınmış mobilyalara, dönem kıyafetlerine, vintage eşyalara bayılıyorsunuz. Yeni dünyanınızı tüm bu güzel şeyler üzerine kurarak, davetlililerinizi zamanda yolculuğa çıkarmak mümkün.

Vintage düğün isteyenlere bizim de önerilerimiz var. Siz yıllardır hayalini kurduğunuz bu günü, çoktan planlamış olabilirsiniz. Peki ama ya gözden kaçırdığınız şeyler var ise?  Farklı bir bakış açısı her zaman için sizin ufkunuzu açacaktır. Bizim sizler için seçtiğimiz dekorasyondan gelinliğe, gelin aracından pastaya ve diğer detaylara kadar her şeyi yazımızda bulmanız mümkün. Renklerden, kumaşlardan, formlardan ve dönemin ikonik parçalarından ilham alarak oluşturacağınız kusursuz bir düğün ile, davetlilerinize unutulmaz anlar yaşatabilirsiniz.

Dekorasyon – Vintage Düğün

Vintage dekorasyonda her zaman için objelere ve mevsim çiçeklerine yer vermek yerinde olacaktır. Bunun yanı sıra dantel ve oyaları da masalarda kullanabilirsiniz. Aşınmış mobilyalar, pirinç aynalar, eski kitaplar ve altın varaklı çerçeveler ile hoş bir ambiyans yakalayabilirsiniz. Hangi sezonda olursanız olun mutlaka mevsim çiçeklerine yer verin. Vintage vazolarınızı mevsim çiçekleri ile tamamlayın. Çiçeklerde beyaz, pembe, mor ve tonlarını tercih edin. Asla ve asla şamdanları unutmayın.

Gelinlik – Vintage Düğün

Vintage düğün konseptinin alametifarikası gelinliklerdir. Her dönemin kendine özgü çizgi ve formlarının olmasının dışında, kumaşları da kendi içinde farklılık göstermiştir. Gelinliğinizi seçerken mevsime ve mekana dikkat edin. Saçınızla, makyajınızla ve dekorasyonla uyumlu olması önemli. Vintage gelinliğinizin rengi kırık beyaz ya da krem olabilir. Tüller, danteller ya da el işlemeli boncuklar dönemin izlerini taşıyan unsurlar olacaktır.

Gelin Aracı – Vintage Düğün

Gelin aracı vintage konseptinde bir düğün için şahane bir seçenek. Çünkü içinde olmak istediğiniz dönemi en iyi yansıtan öğelerden en güçlü olanı. Dilerseniz motorsiklet, dilerseniz de üstü açık ya da kapalı klasik bir otomobil; vintage konseptini bunlarla tamamlamak olası. Gelin aracını süslerken arabanın orjinalitesinin önüne geçmesine izin vermeyin. Gösterişten uzak, steril duran süslemeler seçin. Bu hem aracınızı ön plana çıkarır hem de sizi.

Pasta – Vintage Düğün

Vintage pastada soft renkler, mevsim çiçekleri ve danteller olmazsa olmaz. Tek renk bir pasta üzerine elde işlenmiş gibi duran çiçek süslemeleri pastanıza çok yakışacak. Dantel görünümlü, birkaç katlı pastanızın tam ortasına iliştirilmiş olan saten kurdela ise vintage ruhu yansıtarak, görselliği güçlü kılacak. Pastanızı yine vintage bir tabağa ottuturabilir, eski pirinç tekerlekli bir masada sunabilirsiniz.

pasta

Detaylar – Vintage Düğün

Detaylar bölümümüzü ya hemen akla gelebilecek ya da hiç akla gelmeyecek şekilde belirledik. Vintage konseptini sadece gelinliğinizde, dekorasyonda ya da gelin aracında kullanmayın. Çorabınızı tutmaya yarayan jartiyerinizi dantel ve çiçeklerle süslü tercih edebilirsiniz. Eski görünümlü bir defter hazırlayarak konuk defteri yapın. Düğün sonunda davetlilerden sizinle ilgili dileklerini yazmayı isteyebilirsiniz; hem  bu sonrası için güzel bir anı olarak da kalacaktır. Son olarak; masa numaralandırmalarını aynadan yaparak bayanlara kolaylık sağlayarak onları memnun edebilirsiniz. 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!