Vintage Gelin Aksesuarları

2014 yılına yeni yeni ısınmaya başladığımız şu günlerde vintage ürünlere olan hayranlığımız düğünlere de yansıdı. Düğün organizasyonlarında  herkesin farklı konseptlere yönelmesi,  eski olanı da günümüze taşıdı. Şimdilerde oldukça revaçta olan vintage gelin aksesuarları modası da popülaritesinden hız kesmeden gelinlerin rüyasını süslüyor. Evet belki düğün konseptiniz tamamen vintage ruhu taşımıyor ama moda olan şeyden de sizi haberdar etmek bize düşüyor. Çünkü yeni ile eskiyi karıştırmanın ve ortaya eklektik bir görsel şölen sunmanın modası tam da 2014 yılına tekabül ediyor. Eğer ailenizden yadigar kalan ve en az 25 yıllık bir aksesuara sahipseniz ne şanslısınız!

Gelin şimdi eskinin ruhunu taşıyan, yaşanmışlıkları ile sizde farklı duygular uyandıran bu birbirinden şık ve zarif vintage gelin aksesuarlarına  göz atalım.

Ayakkabılar- Vintage Gelin Aksesuarları

Günümüz dünyasında yenilikleri takip etmek oldukça zor bir hale geldi. Yeniliklerden ziyade ihtiyacınıza göre yapacağınız bir alışverişte ise sonsuz seçenekler ile karşınıza çıkan trendler, aklınızı oldukça meşgul eder oldu. Oysa vintage dünyasında durum oldukça yalın. Çünkü yeni olan gibi önünüzde sonsuz bir seçenek yok. Sadece kendinizi çok iyi tanıyın ve gelinliğinizi nasıl bir ayakkabı ile tamamlayacaksınız iyi karar verin. 1940’ların romantik dokunuşları, 1950’lerin feminen tarafı, 1960’ların kadife ve bolca fiyonklu tasarımları ve 1970’lerin gösterişli ayakkabıları… Ayakkabıları denerken, ergonomiyi de unutmayın!

Saç Aksesuarları- Vintage Gelin Aksesuarları

Vintage gelin aksesuarlarının  başını çeken ve en çok ilgi gören bölümüne geldi sıra. Vintage saç aksesuarları birbirinden estetik, narin ve dokunmaya bile kıyamayacağınız türden. Görünüşleri gibi kullanılan malzemeleri de oldukça kırılgan. Eski zamane ürünleri mütemadiyen elde dikildiği için, sizin de ömür boyu saklayabileceğiniz böylesine nadide bir parçanızın olması gerçekten müthiş bir şey.

Güpür işlemelerin yer aldığı, inci taneleri ile süslenmiş taçlar, gümüş ya da altın zemin üzerinde yer alan değerli taşlar ile bezeli saç tokaları; tüm bunların harmonisi sizi büyülecek.

Eldivenler- Vintage Gelin Aksesuarları

Gelinliğinizin kumaşı ne olursa olsun, ona uygun bir çift vintage eldiven bulma şansınız her zaman için var. Mevsimine ve gelinliğinize göre seçecek olduğunuz eldivenler size kesinlikle farklı bir hava katacaktır. Vintage gelin aksesuarları arasında belki en gözde olanı bu güzelim eldivenler değil ama siz siz olun alışılmışın dışına çıkarak kendinize bir çift vintage eldiven alın. Eldiveniniz saten, güderi, dantel, deri ya da süet olsun farketmez; sizi, bir prenses gibi hissettireceği kesin.

Duvaklar- Vintage Gelin Aksesuarları

Bir gelinliğin olmazsa olmazlarından biri olan duvaklar, yıllar geçmiyor ki popülaritesinden bir şey kaybetsin. Duvak takmak kimi için bir gelenek kimi içinse gelinliğininin ayrılmaz bir parçası. Vintage duvaklar ise modasına göre oldukça çeşitlilik göstermekte; uzun, kısa ve hatta şapka gibi tamamıyla kafaya oturan modeller mümkün. “Gelini , gelin yapan duvaktır “  düşüncesindeyseniz eğer vintage duvaklara bayılacaksınız demektir.

Kolyeler- Vintage Gelin Aksesuarları

Gelinliğiniz ile birlikte kullanacağınız vintage kolyenizi seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden biri de gelinliğinizin ve sizin önünüze geçmemesidir. Dönem dönem değişen moda ile birlikte gösterişli takılardan daha zarif olanlara kadar oldukça geniş bir yelpaze insanların gözdesi olup durmuştur. Büyük abartılı taşlar zamanı gelince yerini minik incilere bırakmış, ortaya zarif boyunları süsleyen harika kolyeler çıkmıştır. Biz de sizler için bu zarif çiçek ve inci süslü kolyelerden örnekler topladık. Umarız size hayalinizdeki kolye için örneklerimiz yol gösterici olmuştur.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!