Vücut Tipine Göre Nişanlık Önerileri

Söz, nişan ve düğün gibi önemli günlerde yaşadığınız en büyük stres “ Nasıl bir şey giymeliyim?” sorunudur. İnsanların hataya düştüğü en büyük nokta ise, vücut tiplerini bilmeden, kısaca kendilerini tanımadan tercih ettikleri modellerdir. Kim bu yanlış tercihler yüzünden daha kısa ve daha kilolu görünmek ister ki? Dolayısı ile nişan gününüzde elbise seçerken en çok dikkat edeceğiniz nokta, vücut tipinize göre olması. Vücut tipine göre seçilmiş bir nişan elbisesi kadar harika bir başka elbise daha yoktur.

Belki hayalinizdeki elbiseyi bulmak için mağazaları dolaşacaksınız, belki de elbisenizi moda dergilerinden bulacak ve diktireceksiniz. Kararınız ne olursa olsun, kendinizi tanımadan bu yolculuğa çıkmamanız gerekiyor. Biz sizler için, vücut tipine göre nişanlılık önerilerini ele aldık ki sizler de hem vücut tipinizi öğrenin hem de kendinize göre elbise modelleri seçin.  Hem de böylesine özendiğiniz bir günü kusursuz kılın!

gece_elbisesi_modelleri_2015-1

Vücut Tipine Göre Nişanlık Önerileri/ Elma Tipi

Vücudunuza göre dar kalçalara, iri göğüslere, biraz kalınca bir bele ama mükemmel düzgünlükteki ince bacaklara sahipseniz eğer vücut tipinizi bulmuşsunuz demektir. Her vücut tipinde olduğu gibi kusurları kapayıp, güzellikleri ön plana çıkarmak önemli. Siz de elma tipi bir vücuda sahipseniz eğer dar kalçanızı ve düzgün bacaklarınızı ön plana çıkarabilirsiniz.

untitled-1-17

Size en çok yakışan modeller, işlemeden uzak, daha sade modellerdir. Özellikle elbisenin üst bölümünde herhangi bir işleme olmamasına dikkat edin. Çünkü işlemeler üst bölgenizi daha kalın göstererek, dikkati o bölgeye çeker. Boynunuzu ortaya çıkaracak olan v yaka modeller ya da dökümlü üstler sizin vücut tipinize göre. Kısa abiye elbiseler de sizi mutlu edebilir. Dar kalçanız ve güzel bacaklarınız bu modelde daha da harika durabilir.

Vücut Tipine Göre Nişanlık Önerileri/ Armut Tipi

Armut vücut, tipik Türk kadınının vücut yapısıdır. Dar omuzlar, kavisli ince bir bel ve geniş kalçalar. Vücudunuzun en  güzel yerlerini ortaya çıkarmak tercihlerinize bağlı. Feminen görünümün en büyük anahtarı olan ince bir bel, sizi harika bir nişan elbisesi ile buluşturabilir.

Bu vücut yapısında orantısızlıkları, simetrik bir hale getirmek gerekir. Nişan elbisenizde dikkat etmeniz gereken en önemli nokta; üst bölgenizi biraz daha geniş gösterip, alt bölgenizi inceltmek ve ortaya estetik bir görüntü çıkarmaktır. Göğüs kısmı vücudunuza oturan robadan elbiseler, vatka kullanarak omuzlarınızı daha geniş gösterecek olan formları tercih ederek işe başlamalısınız. Bir de unutmadan; alt bölgeniz ne kadar sade, üst bölgeniz ise ne kadar gösterişli olursa o kadar iyi olur!

Vücut Tipine Göre Nişanlık Önerileri/ Kum Saati

Kum saati; ince ve kavisli bel hatları, iri göğüsleri ve biçimli kalçıları temsil eder. İnce belinizi vurgulayan kuşaklar, drapeli elbiseler, straplez modeller ve vücudu saran bandaj elbiseler tam da size göre! Feminen bir görünümü ifade eden en güzel vücut tipi kum saati formlu vücutlardır. Kadınsı hatlara sahip bu vücudun en büyük dezavantajı ise yılların onlara kötü davranmasıdır. Bunun için spor yaparak formunuzu korumalı ve vücut yapınızdan ödün vermemelisiniz.

Vücut tipinize göre nişanlık önerileri sunarken, en geniş yelpazenin de bu vucüt tipinde barınacağını biliyorduk. Bu yüzden sizler için hazırladığımız görsellerde  size fikir verebilecek hoş modelleri bulabileceksiniz.

Vücut Tipine Göre Nişanlık Önerileri/ Dikdörtgen

Dikdörtgen vücut tipine sahip olanlar yaşadı! Belki o kadar da feminen görünen bir vücudunuz yok ama harika geniş omuzlarınız, dengeli kalça bel uyumunuz ve ince güzel bacaklarınız var. Sadece biraz kavisten eksiksiniz o kadar. Bunun için de spor salonları var!

Elbise seçerken ön plana çıkarmanız gereken yerler kesinlikle omuzlarınız ve bacaklarınız. Omuzlarınızı ön plana çıkararak, belinizi de daha ince gösterebilir, güzel biçimli bacaklarınız ile gerçek bir yıldız olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken straplez nişan elbisesi modelleri tercih edip, etek kısmınızı bol bırakmak. Sakın tamamı vücudunuza oturan modelleri seçmeyin. Ve bir de incecik kumaşlardan uzak durun.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!