İlk Andan İtibaren Akılda Yer Edecek Bir Düğün İçin: Yaratici Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyesi tasarımına karar verirken davetlilerin üzerinde akılda kalıcı bir etki bırakmanız için size yardımcı olacak yaratıcı, dikkat çekici ve benzersiz fikirleri derledik…

İster küçük ve samimi bir parti ister görkemli ve büyük bir organizasyon planlayın, düğün hazırlıklarının en önemli aşamalarından biri de şüphesiz düğün davetiyeleri seçim süreci olacak. Son yıllarda farklı tarz ve çeşitleriyle göz dolduran yaratıcı düğün davetiyeleri sayesinde her konsepte uygun bir stil bulmanız mümkün. Ne istediğini bilen gelin ve damatlar için düğün davetiyesi seçimi son derece eğlenceli ve kolay olacak.

Evliliğinize dair en önemli ayrıntılardan birinin yaratıcı düğün davetiyeleri olduğunu söylemeye gerek bile yok. Sevdiklerinizi, ailenizi, arkadaşlarınızı düğününüze çağırmak için kullanacağınız bu davetiyeler, doğal olarak davetlilerinizin aklında düğününüze dair ilk izlenimleri oluşturacak. Günümüzde düğün davetiyesi konusunda herkes yaratıcılığını konuşturur, birbirinden farklı ve güzel düğün davetiyesi örnekleri ortaya çıkarırken siz sıradan ve eski moda bir davetiye istemezsiniz herhalde? Bu nedenle düğününüzün konseptiyle gereklerini iyi bir şekilde analiz etmeli ve birbirinden farklı düğün davetiyesi seçenekleri için iyi bir araştırma yapmalısınız.

Davetiyenin tarzına karar verirken yola çıkış noktanız düğününüzün konsepti olmalı. Örneğin beş yıldızlı bir otelin balo salonunda düzenlenecek, şık bir düğün yapacaksanız, karikatürlerinizin yer aldığı esprili bir davetiye böyle bir düğün için fazlasıyla hafif kaçabilir. Bu davetiye planladığınız organizasyonun ciddiyetini kaçıracak ve düğüne gelecek insanların beklentilerin farklı olmasına yol açacak. Bu nedenle partinin ağırlığını ortaya koyacak, daha romantik ve ağırbaşlı bir davetiye seçmeniz gerek. Ya da tam tersi, tyakın aile ve arkadaşlarınız arasında, resmi olmayan samimi bir düğün düzenliyorsanız, şatafatlı ve çok iddialı bir davetiye yine misafirlerinizde yanlış bir beklenti oluşturur. Kendini büyük ve şaşaalı bir olaya hazırlayan davetlilerinin aradığını bulamaması düğünün ilerleyen zamanlarda sönük bir anı olarak akıllarda kalmasına bile neden olabilir. Davetiyenin tarzı konusunda doğru kararı verebileceğinizden emin değilseniz ya da eşi benzeri olmayan bir davetiyeyle düğününüzün hep hatırlanmasını istiyorsanız mutlaka bir bilenden yardım almalısınız. Düğün organizasyonu yapan şirketlerden, düğün davetiyesi üreticilerinden veya internet üzerinden hizmet veren bazı firmalardan bu konuda yardım almanız mümkün.

 

Eğlenceli ve Yaratıcı Düğün Davetiyeleri İle Konuklarınızı Gülümsetin

Düğün davetiyeleri arasında son dönemin en moda akımı kuşkusuz karikatürize karakterlerin kullanıldığı eğlenceli davetiyeler. Sizi ve eşinizi temsil eden iki sevimli karikatürün birbirine sarıldığı, bisiklete bindiği veya ellerinde balonlar ile resmedildiği bu davetiyelerle aşkınızın naifliğini açıkça ortaya koymanız mümkün. Bu şekilde, düğüne davet etmek istediğiniz konukların içini de daha düğüne gelmeden ısıtmış olacaksınız.

Şayet istediğiniz böyle bir davetiye ise size önerimiz özellikle eşiniz ile aranızda anlam taşıyan bir olayın veya nesnenin illüstrasyonunu kullanarak davetiyenizi çok daha anlamlı bir hale getirmeniz. Böylece aşkınızı kutsadığınız bu önemli günün hatırası, bütün sevdikleriniz ve akrabalarınızın hem zihninde hem de evinde yer edinecek.

Nostaljik Ve Modern Dokunuşları Bir Araya Getiren Düğün Davetiyesi

Modern düğün davetiyeleri her ne kadar dikkat çekici olsa da, klasik ve nostaljik düğün davetiyeleri de hala ilgi görmeye devam ediyor. Geçmişten izler taşıyan şık davetiyeler birçok gelin ve damadın tercihleri arasında yer almayı sürdürüyor.

Retro akımının yükselişinin de etkisiyle, klasik davetiyelere modern dokunuşlar yapılarak tasarlanan davetiyeler de en az diğerleri kadar rağbet görüyor. Beyaz renk üzerine hafif pırıltıları olan bir hatıra kartı biçiminde tasarlanmış davetiyenizle düğününüzü taçlandırmaya ne dersiniz? Büyüsünü aşkınızdan ve yaşayacağınız o özel günden alacak olan bu tasarım, eski günlerin romantizmini bugüne taşıyan hoş bir alternatif olabilir. Ayrıca retro akımına meraklı biriyseniz, aile yadigarı davetiyelerden birini kendi davetiyenizin tasarımı için uyarlamak da epey yaratıcı bir fikir olabilir.

Küçük Dokunuşlar İle Şıklaşan Bir Düğün Davetiyesi

Hayatınızın bu en önemli günlerinden biri için elbette her şeyin kusursuz gitmesini istiyorsunuz. Bu nedenle en ince detaya kadar düşünmeli ve daha da önemlisi kalbinizin sesine kulak vererek karar vermelisiniz.

Davetiye seçimi sırasında da küçük ayrıntılara dikkat ederek harikalar yaratmanız mümkün. Ufak dokunuşlarla davetiyenizde arzu ettiğiniz şıklığı yakalayabilirsiniz. Örneğin, modası hiç geçmeyen dantelli bir davetiyeyi tercih edebilirsiniz. Daha ilk bakışta dikkat çekmeyi başaracak dantel dokulu davetiye seçenekleri, hem romantik hem de şık bir düğün planlayan gelinler ve damatlar için adeta biçilmiş kaftan. Diğer bir alternatif olarak, eskitilmiş saman kağıt üzerine yazılmış bir davetiyeyi dantel dokulu bir şeritle sararak konuklara sunabilir, böylelikle sade şıklığı temsil eden etkileyici bir davetiyeye sahip olabilirsiniz. Davetiyeye eklenecek pırıltılar ve aşkınızı anlatacak bir güzel metin sayesinde davetiyeniz de düğününüz kadar unutulmaz olabilir.

İlginç ve Yaratıcı Düğün Davetiyeleri

Düğün davetiyeleri tasarım konusunda sınır tanımıyor. Renkli ve yaratıcı düğün davetiyesi fikirleri günümüzde birçok farklı mecradan elde edilebiliyor. Bunun için size lazım olan yalnızca özgür bir ruh, geniş bir vizyon ve biraz da araştırma.

İlginç ve kimsenin daha önce görmediği bir davetiye hayal ediyorsanız önünüzde birçok seçenek bulunuyor. Örneğin, takvimli bir davetiye tercih edebilirsiniz. Davetiyenize bir illüstrasyon ekletmek de ilginç seçeneklerden bir diğeri. Bu şekilde eğlenceli ve farklı yanınızı konuklarınıza göstermeniz mümkün.

Yaratıcı fikirlerden bir diğeri ise gelin ve damat biçiminde tasarlanan davetiyeler. Gelini temsilen bir gelinliğin, damadı temsilen ise damatlığın kullanıldığı bu tasarımlar da oldukça farklı ve şık düğün davetiyeleri arasındaki yerini alıyor. Ayrıca üç boyutlu bir davetiye de sizi herkesten ayıracak başka bir tercih. Hem çocuk ruhunuzu temsil edecek, hem de aşkınızın eğlencesini ortaya koyacak bu fikirle düğün davetiyenizi ilginç kılmanız hiç de zor olmayacak.

Yaratıcı Düğün Davetiyesi Metniyle Aşkınızı Ortaya Koyun

Düğün davetiyelerinin tasarımı kadar içeriği de önem taşıyor. Aşkınızı duyuracağınız ve bunu paylaşmak için düğününüze çağıracağınız insanların düğünle ilgili ilk izlenimi davetiyenin ta kendisi oluyor ve bu da davetiye üzerine yazılacak metnin içeriğine özen göstermenizi gerektiriyor.

Sık rastlanan biçimlerden ilki kuşkusuz birkaç satırlık romantik sözlerin yer aldığı davetiyeler. Bu satırlar için sevdiğiniz şiirlerden alıntıları veya sözleri kullanabileceğiniz gibi eğer kaleminize güveniyorsanız, aşkınızı ifade edecek cümleleri kendiniz de yazabilirsiniz.

Eğer süslü cümlelerden fazla hoşlanmıyorsanız, yalnızca düğünü duyurduğunuz ve sevdiklerinizi davet ettiğinizi belirten bir metinle de yetinmeniz. Seçim tamamen düğünün temasına ve sizin tercihlerinize kalmış.

Düğün davetiyesi seçimi konusunda farklı opsiyonları mutlaka değerlendirmelisiniz. Bu konuda yardım alabileceğiniz farklı kaynaklara başvurmak işinizi kolaylaştıracak. Düğün stresini ikiye katlamak yerine, işleri kolaylaştırmayı deneyin. Gerek internet üzerinden gerekse birebir olarak görüşebileceğiniz birçok farklı yer bulunuyor. Seçenekleri iyice değerlendirdikten sonra içinize en çok sinen davetiyeyi seçin.

Unutmayın, düğününüz sizin ve aşkınızın en unutulmaz hatırası olarak akıllara kazınacak. Doğru bir düğün davetiyesi seçimi de diğer bütün ayrıntılar gibi büyük önem taşıyor. Güzel bir davetiye seçimi sayesinde, aşkınızın yeminini gerçekleştireceğiniz o önemli günü çok daha özel ve keyifli kılabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!