Yaratıcı Düğün Fikirleri

Aşkınız o kadar özel, o kadar size ait ki düğününüz de en az aşkınız kadar özel ve eşsiz olsun istiyorsunuz. Şimdiye kadar yapılmış olanlardan farklı bir şeyler yapmak istiyor ama ne yapmak istediğinize karar veremiyorsunuz. Su altında ya da paraşütle atlarken “evet” demek gibi fantastik düşüncelerden de uzaksınız.

Peki, öyleyse nasıl bir farklılık yaratabilirsiniz? Öncelikle şunu iyi bilmelisiniz ki yaratıcı bir düğün fikri bulmak ve bunu hayata geçirmek ciddi bir zaman ve emek ister. Bulduğunuz fikre uygun mekanı, istediğiniz tarih için rezerve etmek bile bir yıl öncesinden harekete geçmek demek. Mekanı seçtikten sonra düğününüzü orijinal kılacak olan şey, küçük detaylarda gizli.

1-Son yılların olmazsa olmaz düğün adeti, gelin ve damadın fotoğraflarından oluşan slide gösterisi hazırlamak. İlk çıktığı zaman güzel bir fikirdi ama artık pek bir özelliği kalmadı. Bunun yerine işin içine biraz profesyonellik katarak misafirleriniz için bir kısa film hazırlayabilirsiniz. Alt yazılı, siyah beyaz ve komik bir film olabilir bu.

2-Eğer düğününüz açık havada, bir kır düğünü olacaksa sinevizyon kullanmak  yerine, fotoğraflarınızı konsepte uygun bir ahşap fotoğraflığa  tutturabilir ve bu köşeyi olabildiğince renkli, cıvıl cıvıl bir hale getirebilirsiniz. Seçtiğiniz fotoğrafları poster boyutunda bastırıp ağaçların dallarına astırmak da hoş bir görüntü oluşturacaktır.

3-Düğününüz önce kokteyl ile başlayacaksa kokteyl masalarını ahşap fıçılardan oluşturabilirsiniz. Doğal ortamla uyum içerisinde bir görüntü ortaya çıkacaktır.

4-Düğününüzün konsepti için bir renk belirleyin ve tüm detayları bu rengin tonlarıyla oluşturun.  Bu düğününüze bir karakter kazandıracaktır.

5-Düğününüze gelen hanımların en büyük sorunu bir saatten sonra topuklu ayakkabıların üzerinde durmakta zorlanmak olacaktır. Eğer gece uzunsa ve parti devam ediyorsa onlar için hazırladığınız tokyo terliklerle güzel bir sürpriz yapabilirsiniz.

6-Bardaklarınızı küçük çiçeklerle süsleyebilir ya da içkiler için bardak kullanmak yerine küçük şişeleri giydirebilirsiniz.

7-Misafirleriniz için düğününüzü sonsuza kadar hatırlayacakları küçük hediyeler hazırlayabilirsiniz. Üzerinde düğün tarihinizin yazılı olduğu küçük el havluları gibi.

8-Düğün arabası yerine düğün bisikletine ne dersiniz? Emin olun düğüne gelen misafirlerin hemen hemen hepsi bu bisikletlerle fotoğraf çektirmek isteyecektir.

9-Sandalyelerinize kumaş giydirmek yerine birkaç farklı renk ve desende kumaş şeritleri keserek bunları sandalyelere bağlayabilirsiniz.

10-Gelinlerin en büyük sorunu kendi düğünlerinde diledikleri kadar eğlenememektir. Upuzun, ayaklarına dolanan gelinlikleriyle dans etmek işkenceye dönüşür. Bunun için düğünün ilerleyen saatlerinde giymek üzere ikinci bir mini gelinlik sizi özgür kılacaktır.

11-

11- Düğüne gelen misafirlerinize uçan dilek feneri dağıtın ve onlardan hem kendileri hem de sizin için iyi dileklerde bulunmalarını isteyin. Sonra bu muhteşem manzarayı seyredin.

12- Misafirlerinize iyi dileklerini yazmaları için bir defter uzatmak yerine,  girişte hazırladığınız bir masanın üzerine daktilo ve kağıt koyarak hoş bir konsept oluşturabilirsiniz.

Yaratıcı düğün fikirleri bu tür küçük detaylar bir araya geldiğinde oluşur. Bu detayları belirleyecek şey ise sizin genel eğilimleriniz olacaktır. Misafirlerinizin her bir detayda size ait bir şeyler bulması düğününüzü unutulmaz bir organizasyona dönüştürecektir.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!