Yaz Düğünleri için Menü Seçimi

Bizim yaza hala henüz hazır olmadığımız şu günlerde, nefis bir yaz havasında düğün töreni yapacaklar kendini çoktan hazırladı. Gelinlik ve damatlık seçildi, düğün mekanı belirlendi hatta düğün müziklerine bile karar verildi… Kusursuz olmasını istediğiniz düğün gününüz için gelin bir kez de hazırlıkların üzerinden beraber geçelim. Mesela düğün menüsü seçiminiz hazır mı? Her şeyi catering şirketine ya da mekana bıraktıysanız bunu bir kez daha düşünün deriz. Çünkü yaz düğünleri menü konusunda özenli bir seçim yapmayı gerektiriyor. Sizin düğününüzün menü seçimini de sizden iyi kimse yapamaz! Bu yüzden kollarınızı hemen sıvayın ve güneşli bir yaz düğünleri için menü seçimi yapmak için işe yazımızı okuyarak başlayın.

Serin Bir Başlangıca Ne Dersiniz?

Yaz düğünlerinde menünün olmazsa olmazı bizce soğuk içecekler… Konuklarınız düğün mekanına adım atar atmaz buz gibi içeceklerin servis edilmesi günü kurtaracak en büyük detaylardan. Taze naneli bir limonata, meyveli kokteylleri hatta buzlu milkshakeler… Sımsıcak bir yaz düğününde menüye eklenen buzlu içecek sunumları misafirlerinizi serinletirken size günün tadını doyasıya yaşamak kalacak!

Meyvelerle Boyanmış Bir Düğün Pastası

Yaz düğünleri menü seçimindeki belki de en büyük başrol oyuncusu pastalar… Çünkü doğru pasta seçimini yapamazsanız yazın ortasında tadı bozulmuş pasta dilimlerinin masalarda kalması sizin bile gözünüzden kaçmayacaktır. Yaz düğünlerine uygun pasta seçimini menünüze eklemek için hemen mevsim meyvelerini seçmeye başlasanız olur. Çilekli beyaz çikolatalı mı? Vişneli, frambuazlı mı? Yaz çiftleri pasta konusunda zengin bir seçeneğe sahip. Taze meyvelerle donatılmış damak zevkinize göre seçilmiş bir pastayı tercih edebilirsiniz, hatta bir adım daha ileri gitmek isterseniz pasta yanında vanilyalı bir dondurma sunmak da iyi bir fikir olabilir.

Yaz Düğünleri Menülerinin Vazgeçilmezi: Soğuk Mezeler

Düğün töreniniz yazın yapılacaksa menü seçiminize soğuk mezeleri eklemeniz şart! Ana yemekten çok onların tüketileceğine şaşırabilirsiniz fakat zeytinyağlı ve yoğurtlu mezeler gerçekten yaz düğünleri menülerinin kurtarıcısı. Soğuk bir haydari, közlenmiş patlıcan, fava ve soğuk kızartmalardan oluşan ordövr tabağına sıra geldiğinde bize hak vereceksiniz.

Ana Yemekte Mütevazi Olun

Düğün menünüzün gösterişli olmasına özen gösterdiğinizi biliyoruz. Fakat yaz düğünleri için yağlı etler ve karışık menü seçimlerinden uzak durmanız gerekiyor. Yaz düğünleri için ana yemek seçiminde ise ızgara sebzelerle servis edilen balıklar ya da çeşitli soslarla zenginleştiren tavuk ızgaralar en iyi alternatiflerden.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!