Yaz Düğünü İçin Alternatif Mekan Önerileri

Her çift; ömür boyunca hatırlayacakları, güzel ve ferah bir düğün ister. Böylesine özel olan bir gün için elbette ki oteller ya da şık mekanların davet salonları tercih edilebilir. Fakat hiçbiri, açık havada yapılan yaz düğünlerinin yerini tutmaz. Özellikle yaz mevsiminin güzel geçtiği bölgelerde yaşayanlar için açık havada yaz düğünü seçeneği çok daha caziptir.

Yaz düğünü demek birçok kişi için sadelik, ferahlık ve rahatlık anlamına gelir. Şatafatlı otel veya kapalı düğün salonlarında ise düğün organizasyonu ne kadar mükemmel yapılırsa yapılsın, açık mekanın yarattığı ambiyansı yakalayamaz. Eğer siz de yaz mevsiminde düğün yapmayı planlayan ve bu özel günün nerede gerçekleşeceğine henüz karar veremeyenlerdenseniz; bizler bu yazımızda size yaz düğünü için alternatif mekan önerileri sunarak yardımcı olmaya çalışacağız:

Deniz / Nehir /Göl kıyısında Bir Yaz Düğünü

Yaz düğünü denince belki de akla ilk olarak, ılık ve tatlı bir havanın hakim olduğu deniz ya da göl/nehir kıyısı gelir. Böyle bir ortamı düşünerek gözlerinizi kapattığınızda; kendinizi uçuş uçuş ve sade bir gelinliğin içinde, hayatınızın devamında sizinle birlikte olacak kişiye doğru yürürken görürsünüz. O sırada karşıdan gelen hafif meltemle dalgalanan gelinliğiniz ve fonda çalan ruh okşayıcı bir müzik düğününüze daha da masalsı bir hava katar. Tüm davetlilerin gülen gözleri ise sizin üzerinizdedir. En mutlu anınızda, sevdikleriniz çevrenizde sizi alkışlarken eşinize sarılıp, uzakta batan güneşi izlemenizden daha güzel bir düğün karesi olabilir mi? Bu kareye sahip olmak ise hiç de zor değil. Özellikle de Türkiye’nin muhteşem doğal güzelliklere sahip olduğu düşünülürse, muhteşem bir düğün yapmak için birçok şeye sahipsiniz.

Yaz düğünleri eğlencelidir, yaratıcıdır fakat çok daha fazla detay gerektirir. Giyilecek kıyafetten, misafirlere dağıtılacak ikramlara kadar her bir detay yaz konseptine uygun olmalıdır. Buna göre açık havada yapılan böylesi bir yaz düğününün menüsünü de bu ferah ortama uygun, lezzetli ve hafif yemek ve içeceklerden oluşturulmalıdır. Aynı zamanda mekanın dekorasyonu, konsepti, çalacak müzikler de unutulmaz bir yaz düğünü için oldukça önemlidir. Ayrıca ülkemizdeki sahil kentlerinde bulunan birçok plaj, bu konsepti uygulamak isteyenler için oldukça elverişlidir.

Dekorasyon detaylarına dikkat!

Mavi, su yeşili, pembe ve beyaz tonları ise yaz düğünü mekanları deyince akla ilk gelen renkler arasında yer alır. Siz de iç açıcı, pozitif enerjisi olan bu renkler ile sade tasarımlarda masa ve sandalye süslemesi yapabilir; dilerseniz bu konuda profesyonel ellerden yardım alabilirsiniz. Düğünü daha yaratıcı ve doğal bir hale getirmek istiyorsanız, davetlilerin tümünden bu tonlarda canlı renkler giyinmelerini rica edebilir ve bu özel geceyi daha da farklı kılabilirsiniz. Süslemelerde ise renkli fenerler, dekoratif denizyıldızları ve hasır kumaşları tercih edebilirsiniz.

Kırda Düğünü Konsepti İle Masalsı Bir Ambiyans Yakalayın

Hiçbir düğün, kır düğünlerindeki kadar samimi ve sıcak olamaz. Dolayısıyla şehir hayatının karmaşasından uzakta ve doğanın kollarında gerçekleştireceğiniz düğününüz, yıllarca unutulmayacak bir organizasyon olabilir. Özellikle büyük şehirlerde kır düğünü yapabileceğiniz yer bulmakta zorlanıyorsanız, merkezin biraz dışına çıkıp buna uygun mekanlar bulmanız hiç de zor olmayacaktır. Ayrıca bulunduğunuz şehirde bu tarz düğünlerin yapılabileceği orman varsa gerekli izinleri aldıktan ve şartları sağladıktan sonra kendinizi masalsı bir ortamın içinde bulabilirsiniz.

Kır bahçeleri, ormanlar ve özel mekanların açık alanları, kır konseptli yaz düğünü planlıyorsanız sizin için ideal seçenekler arasındadır. Fakat son yıllarda kır düğünlerine olan talep çok fazla artış gösterdiğinden; seçeceğiniz mekanla çok öncesinde anlaşmanız, sonradan zor durumda kalmamanız için oldukça önemlidir.

Gemide Nefis Manzara Eşiğinde Özel Bir Gün Geçirin

Bırakın herkes kara kara nerede düğün yapacağını düşünedursun. Siz düğününüzü tek bir mekânda yapmak zorunda değilsiniz. Ya da her 5 kişiden 3’nün tercih ettiği klasikleşmiş mekânları tercih etmeniz gerekmez. Bu yüzden özellikle ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan ve yaratıcılığınızı konuşturabileceğiz gemi konseptli yaz düğünü sizin için ideal bir seçenek olabilir. Çünkü düğününüzü bir gemide yaparsanız, bir anda tüm şehir ayaklarınızın altına serilir. Bu şekilde ister hareket halinde, ister sabit bir yerde mavi suların üstünde doğayla ve muhteşem şehir manzarasıyla iç içe rüya gibi bir düğün gerçekleştirmeniz mümkün. Zaten İstanbul Boğazı’nın büyüleyici manzarası eşliğinde, gemide yapılan bir yaz düğününe kim hayır diyebilir ki?

Elbette gemide yaz düğünü deyince tek seçenek İstanbul olarak anlaşılmamalıdır. Muhteşem güzellikteki kıyı bölgelerimizde de yeni evlenecek çiftler için birçok seçenek bulunur. Gemide düğün yapma fikri gittikçe yayıldığından; hem bütçenize en uygun fiyatları bulmak, hem de sonradan yer sıkıntısı yaşamamanız içinse öncesinde bu hizmeti veren firmalarla görüşüp rezervasyon yaptırmanız gerekebilir. Aynı zamanda internetten de ulaşabileceğiniz, gemide düğün organize eden bu tür firmaların size sunduğu farklı seçenekleri değerlendirip; kişi sayısından yeme-içmeye ya da canlı müziğe kadar, düğününüze dair tüm detaylara öncesinde karar verebilirsiniz. Böylece sürekli değişen manzara sayesinde konuklarınız asla sıkılmaz, siz de böylece kendinizi bir masaldaymış kadar mutlu hissedersiniz.

Havuz Başında Yaz Düğünü

Havuz başı organizasyonları, yaz düğünü fikirleri deyince kuşkusuz akla gelen ilk seçeneklerden biridir. Böyle mekânların fiyat, mekân büyüklüğü ve verilen hizmetler konusunda çok fazla seçenek sunması ise evlenecek çiftlerin işini oldukça kolaylaştırır. Dolayısıyla otellerin ve çeşitli özel mekânların sunduğu havuz başında düğün hizmeti ile açık havada bu unutulmaz günü siz de davetlilerinizle paylaşabilir, şık bir ortamda açık hava ambiyansını yakalayarak ileride gülümseyerek bakacağınız güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz.

Havuz başında yapılan düğünler genelde diğer seçeneklere göre daha avantajlıdır. Çünkü bu konseptin hizmetini veren firmaların genelde kapalı olan yedek bir mekânı da bulunur. Yaz da olsa havaların her an sürpriz yapabileceği de düşünülürse; yedekte her zaman kapalı bir mekân olması daha iyidir. Elbette diğer yaz düğünü seçeneklerinde de aynı hizmet sunulabilir. Bu hizmet, anlaşacağınız firmaya göre değişir. Bu yüzden aniden olumsuz hava şartlarıyla karşılaşıp en güzel gününüzün bölünmesi ihtimaline karşılık, firmalarla bu konuda önceden anlaşmanız daha yerinde bir karar olur.

Yaz Düğünü İçin Doğru Saç ve Makyaj Önemli Bir Ayrıntı

Yaz düğününüz için kır konsepti planlıyorsanız bazı detaylara da dikkat etmeniz gerekir. Örneğin hafif, yüzünüzü yorgun göstermeyecek ve sıcaktan etkilenip akmayacak bir yaz düğünü makyajı yaptırmanız tüm gün kendinizi güzel hissetmeniz için önemli bir detaydır. Genelde kır düğünü de olsa birçok gelin adayının bu önemli detayı atlaması, gecenin ilerleyen saatlerinde sıkıntı yaratabilir. Saçlar ise mutlaka kır konseptine uygun sadelikte olmalıdır. Bunun için kalın dalgalı saçlar, örgülü modeller ya da enseden yapılacak doğal duruşlu topuzlar tercih edilebilir.

Seçeceğiniz Gelinlik Modeli Önemli

Masal gibi unutulmaz bir düğün için elbette mekanların, dekorasyonun ve konseptin çok önemi var. Hatta seçilecek müzikler bile tüm ortamın havasını değiştirebilir. Fakat özellikle kır bahçeleri, deniz kenarı, orman gibi alanlarda güzel görünmenin yanında kendinizi rahat hissetmeniz de oldukça önemli. Örneğin kapalı bir ortamda ya da otelde yapacağınız bir düğün için uzun kuyruklu ya da kabarık modelleri rahatlıkla seçebilirsiniz. Fakat hem konsept gereği, hem de rahatlığınız açısından yaz düğünü gelinlikleri konusunda iyi bir araştırma yapmanız gerekebilir. Bunun yanı sıra giyeceğiniz ayakkabı, kullanacağınız takılar, saçınıza konduracağınız aksesuarlarla da zarif görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Siz de bu özel günü farklı konseptlerden biri ile deneyimleyebilir, düğün detaylarını paylaşarak henüz mekan konusunda karar veremeyen diğer okuyuculara  yaz düğünü için alternatif mekan önerileri konusunda fikir edinmelerine yardımcı olabillirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!