Yaz Düğünü için Damatlık Modelleri

Düğün hazırlıklarında damatların gelinlere göre daha arka planda kaldığı söylentisi artık tarihe karıştı. Aylarca aranan gelinlik modeli, bulunamayınca büyük bir emek ile yeniden dikilen gelinliğin hazırlık süreci artık erkekler için de damatlık konusunda geçerli. Yaz düğünü için damatlık seçerken siz smokin mi yoksa takım mı giyineceğinize karar verin, sonrası yine büyük bir titizlikle hazırlanacak diğer unsurlara kalsın; kumaşı, mevsimine göre tarzı, kol düğmeleri, ayakkabı, papyon vs…

deneme-damatlik-firmasi

Düğününüz yaz ayına denk geliyorsa mevsime uygun stil ve renk seçmek işinizi kolaylaştırır. Müstakbel eşiniz ile hazırlanacağınız bu süreçte her şeyin bir bütün olması için gelinliğin tarzından ya da gelin çiçeğinden ilham alarak siz de ortaya stil sahibi bir damatlık çıkarabilirsiniz. Renk olarak daha pastel renkler yaz düğünü için ideal olandır ama klasik bir damatlığa da hayır demezseniz eğer sizler için seçtiğimiz damatlıklara bir bakın. Kumsal düğününden cesur tercihlere, klasik severlerden rahatlığına düşkün olanlara kadar oldukça geniş yelpazedeki damatlıklara yazımızdan ulaşmanız mümkün.

Kumsal Düğünü İçin İdeal Olanlar  – Yaz Düğünü için Damatlık Modelleri

Kumsal düğünlerine en çok yakışan damatlıklar casual tarzda olanlardır. Hem rahat hissedebileceğiniz hem de kirlenmesinden endişe duymayacağınız takımlar sizi oldukça özgür hissettirir. Kumsal düğünleri için ideal olan damatlıklar, basic beyaz gömlekler ve keten ya da beyaz pantolonlardır. Kumsala yakışan bir damat olmak isterseniz eğer pantolonunuzun paçalarını kıvırarak daha rahat bir görünümde elde edebilirsiniz. Papyon olarak gelin çiçeğinin renklerinden birini tercih edebilirsiniz. Ayakkabı olarak ise çıplak ayak kumsal için idealdir. Ceket yerine yelek ya da sadece gömlek ile takılmanız ortamla uyumlu olmanızı sağlar; e ne de olsa kumsaldasınız ve dilediğinizi yapmakta özgürsünüz!

d7bcdf1da7d3383e1f483bc87b8b6e5b1429379746

Cesur Tercihler – Yaz Düğünü için Damatlık Seçimi

Yaz düğünü için damatlık deyince akıllara gelen klişe stillerin dışında sizlere farklı bir seçenek sunmak istedik. Yaza yakışan renklerden  ilham alarak kombininizi de o şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Müstakbel eşinizin gelin çiçeği ve düğün mekanınızdan esinlenerek renklerinizi oluşturmanız bütünlük açısından da oldukça önemli. Artık şort takımların ne kadar revaçta olduğunu bilmeyen kalmadı. Bunu günlük stilinizden çıkararak düğününüze de uygulayabilirsiniz. Yaza yakışan renklerden kumaş seçerek kendiniz için cesur bir adım atmış olursunuz. Sizler için seçtiğimiz şortlu takımlara bakarak ilham alabilirsiniz.

ferah_yaz_dugunleri

Bej Rengini Severler  – Yaz Düğünü için Damatlık Modelleri

Yaz düğünleri için ideal olan ve risk almadan tercih yapabileceğiniz bir başka renk bejdir. Bej renginin büyüsü steril bir görünümden ziyade şık bir duruş sergilemesidir. Yaz ayına çok yakışan bej rengi takımlar, damatlık için doğru bir seçim olabilir. Bej rengi takımlarınızda  uçuk mavi ya da beyaz gömlek tercih edin. Kravat ve yaka çiçeği ile damatlığa vurgu yapabilirsiniz. Bej rengi takımlara kravat kadar papyon da yakışır. Renkli ya da desenli kumaşlardan seçilmiş bir papyon damatlığınızı farklı kılabilir. Ayakkabı olarak ise kravat ya da papyonunuzdan ilham alabilirsiniz. Bej rengi takıma en çok yakışan kahve tonlarını ve deve tüyü rengini ayakkabınızda kullanabilirsiniz.

Klasik Damatlıktan Vazgeçemeyenler  – Yaz Düğünü için Damatlık Modelleri

Yaz düğünü için klasik damatlıktan vazgeçemeyenlerdenseniz eğer, sizlere sunduğumuz takımlardan ilham alabilirsiniz. Smokin ya da klasik takım tercih edecekseniz eğer; smokinde papyonunuzu beyaz kullanabilir, takımınızda ise yaka çiçeğinizi renkli kullanarak damatlıklarınıza farklılık kazandırabilirsiniz. Daha çok salon ve saray avlularına yakışır olan damatlıklarınızı seçerken mekanı sakın ola göz ardı etmeyin. Gelin çiçeğinden ilham alarak yaka çiçeğinizi kompoze edebilir ya da papyonunuzu müstakbel eşinizin gelinliğine uygun şekilde seçebilirsiniz. Takımların altına rugan ayakkabı tercih edin, çünkü klasik bir damatlığın olmazsa olmazı onlardır.

Rahatlığından Ödün Vermek İstemeyenler – Yaz Düğünü için Damatlık Modelleri

Yaz düğünü için damatlıkta rahatlığından ödün vermek istemeyenler olacaktır elbet. Takımın olmazsa olmazları sizin için olmasa da olur parçalardan ibaret. Siz rahat spor ayakkabıları tercih edebilir ya da kravat ve papyon kullanmayabilirsiniz. Ceketinizin önünü açık bırakabilir, pantolonunuzun paçaları klasik bir damatlığa göre kısa olabilir ya da gömleğinizin birkaç düğmesi açık kalabilir. Smokin yerine rahat takımları, gömlek yerine de tshirt seçebilirsiniz. Damatlık için ezberleri bozan tarafınız, bu şekilde şık olmayacağınız anlamına gelmiyor. Beyaz bir takımda gömlek yerine kullanacağınız bir tshirt ve loafer ya da sneakers tercih edebilirsiniz. Yaz düğünü olacağından renkli takımları yine gömleğin yakası açık bir şekilde kullanarak rahatlığı elden bırakmazsınız. Bunun yanı sıra takımın tek bir renkten ibaret olanı da oldukça karizmatik görünür, unutmayın!

spor-takim-elbise-modelleri-yeni

 

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!