Yaz Düğünü Süslemeleri

Yaz düğünü süslemeleri için çok fazla fikir bulunuyor. Herkesin yapacak bir önerisi de mutlaka var. Çünkü yaz mevsimi herkesin heyecanlanmasına sebep olur. Geç kararan hava, her sokağı ve her gün batışını daha da romantik hale getirir. Yaz düğünlerinin bir şölen gibi beklenmesi ve masal gibi geçmesi biraz da herkesin ruhunda kış boyu sakladığı enerjinin ortaya çıkmasından kaynaklanıyor. Sıcacık bir rüzgarda, harika melodiler eşiğinde kum, çim veya tarihi taşların üzerinde hem yeni hayatınıza hem de düğün mekanınıza adım atacaksınız. Renklerin yarattığı cümbüş ve yaz düğünü süslemesinin uyum içinde sizi karşılaması yüzünüzü güldürecektir. Sıcak ve içten bir düğün için yaz düğünü süslemeleri için ipuçlarımıza kulak verin.

yaz-dugunu

– Mekanın ışıklandırması oldukça önem taşıyor. Yaz akşamları hava geç kararır ama ne kadar karanlık olursa olsun havadaki ısı sanki hep aydınlıkmış gibi bir his verir. Çok canlı ışıklar yerine mekanı yeterli düzeyde aydınlatacak bir ışıklandırma kimseyi yormayacak ve enerjiyi de düşürmeyecektir. Ağaçlarla kaplı bir alanda evleniyorsanız parlak olmayan ışıklandırmayla gece uzayacak, konuklar yerlerine oturmakta zorlanacaktır. Eğlenceyi en yüksek dozda tutacak ışıklandırmaya dikkat etmeniz gerekiyor. Fotoğraf çekiminde de önem taşıyan aydınlatma ve ışıklandırma konusunda fotoğrafçınıza da danışmanızda fayda var.

– Yaz mevsiminin ve düğünlerin vazgeçilmezleri çiçeklerdir. Seçimini yaptığınız çiçeklerin renkleri, tazelikleri önem taşıyor. Düğün temanız yani düğün renklerinizle uyumlu çiçekler seçerek harika bir bütünlük ve görüntüye sahip olabilirsiniz. Güller, papatyalar, menekşeler ve daha niceleri, hepsini seçmekte özgürsünüz. Damatlıkta düğün temasına uygun olacak şekilde mendil yerine çiçek kullanılabilir veya yaka iğnesi olarak da mevsim çiçekleri kullanılabilir. Gelin çiçeğiniz, masalardaki çiçekler ve düğün temanızın uyumu önem taşıyor. Yaz düğünlerinin seçim yaparken sizi en çok zorlayacak süslemeleri çiçeklerdir. İşin içinden çıkamaz ve bir çiçekte karar kılamazsanız süsleme için canlı renkteki balonları ve rengarenk yaz meyvelerini kullanabilirsiniz. Yaz sıcağı yüzünden su ihtiyacı duyacak konuklarınıza da renkli, küçük şişelerle ikram edeceğiniz soğuk sular masalarda harika bir görüntü oluşturacaktır. Renkli biberlerin de fark yaratan ve iç açan bir görüntüsü olduğunu unutmayın. Özel bir sos ile masaları süsleyebilirler.

– Üzümler ve mumlar, çilekler ve ağaçlardan sarkan aydınlatmalar, yere bağlı uçan balonlar gibi birçok güzel detayla süsleyebileceğiniz sahil düğünleri için son moda, masalara güneş gözlüğü bırakmak. Konuklarınızın yürürken zorluk çekmemesi için yine düğün temanıza uygun bir renkte terlik dağıtabilirsiniz. Eğlencenin dorukta geçeceği, şölen gibi, rüya gibi bir düğün en çok yaz mevsimleri tercih ediliyor.

– Kumaş seçimlerinizi dantel ve ketenden yana kullanabilirsiniz. Masalardaki dantel örtülere, Fransız dantelinden seçeceğiniz duvağınız eşlik edebilir. Yaz düğünü süslemelerinde en çok keten kumaşlar dikkat çekiyor ve tercih ediliyor. Rengarenk bir süslemeye sahip olacak düğününüzde dinlendirici olacak tek şey pastel renkte seçtiğiniz keten masa örtüleri olacaktır.

– Masa ve sandalyelerinizi bambu seçebilirsiniz. Yaz akşamları esen rüzgar kimi konukların üşümesine neden olacaktır. Sandalyelere şal bırakmanız herkesin çok hoşuna gidecektir. Bu sayede içten bir yaz düğünü süslemesiyle oldukça samimi bir ortam oluşturabilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!