Yaz Düğününde Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Yeni bir güne uyanacak olduğunuz zamana sadece saatler kaldı. Uzun zamandır düşünüp planladığınız, dergilerden kuaförlere kadar ince eleyip sık dokuduğunuz saç modeline karar vermeye geldi sıra. Beğendiğiniz modelleri şöyle bir kenara bırakın ve size söleyeceklerimizi dikkate alın. Gelin saçı seçerken oldukça dikkat etmeniz gereken hususlar var. Yaz düğününün en büyük handikaplarından olan havadaki nem, saçınız için düşman sayılabilecek nitelikte. Bu durumda da saçınızın modelinden önce saç yapınıza göre modeller seçmeniz çok daha doğru olacaktır.

Saçınızı, gelinliğinize ve makyajınıza göre yapmanız da işinizi kolaylaştıran bir diğer unsur. Bizler sizin için birçok unsuru düşünerek saç modellerini bir araya getirdik. Saçınız düz, kıvırcık, kısa ya da kahküllü olsun; saç yapınız, gelinliğiniz ve makyajınızda bu modellere uyuyor ise kendinize kusursuz bir saç yaptırabilirsiniz. Kahküllü modellerden uzun ve açık saçlara, kısa modellerden örgülü toplu modellere kadar en güzel modeller burada! Hemen yazımızı okuyun, gözlerinizi kapatın ve saç modelinize karar verin!

Kahküllü Modeller – Yaz Düğününde Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Açık bir alnınız ve düz yapıya sahip saçlarınız var ise kahküllü bir saç modeli size harika olacaktır.  Kahküllerinizi ayırmadan önde düz bırakacak şekilde düzleyin. Arkada kalan saçları ise dağınık topuz yapıp, saç aksesuarı kullanın. Bunun yanı sıra düzgün bir topuz yapabilir ya da krepe yaparak hafif kabartılan saçlarınızı gelin topuzu olarak toplayabilirsiniz. Kahküllü saçlara uzun ve kısa duvaklar çok yakışacaktır.

Uzun ve Açık Modeller – Yaz Düğününde Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Düğününüzde saçlarınızı açık kullanmak isteyebilirsiniz, peki ama yapısı bunun için uygun mu? Özellikle kıvırcık saçlara sahip olanlar, saçlarına bukle yaptıracak ise bu modelden kesinlikle vazgeçmeli çünkü havadaki nemden etkilenecek olan saçınız kısa sürede bozulacaktır. Saçları düz ya da dalgalı olanlar saçlarını açık kullanabilir. Açık kullanacağınız saçlarınıza duvak ya da mevsim çiçekleri çok yakışacaktır. Duvağınızı uzun kullanarak rüya gibi bir görüntü kazanabilirsiniz.

Kısa Modeller – Yaz Düğününde Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Kısa saç modellerinde, kullanımı oldukça rahat modeller tercih etmelisiniz. Saçınız kısacık ve düz ise, güzelce tarayıp saç aksesuarı ile saçınızı hareketlendirin. Hemen omuzlarınızın üzerinde saçlara sahipseniz de bir dönem kadını yaratabilirsiniz. Saçlarınıza iri dalgalar ekleyin ve alnınızdan geçen taşlı bir saç bandı tercih edin; bu görünüm sizi hippi yapabilir! Küt saçlarınız için iri dalgalar saçınızı havalı gösterecektir. Dalgalarınızın bozulmaması için arada bir spreylemekte fayda var.

Örgülü Toplu Modeller – Yaz Düğününde Gelin Saçı Nasıl Olmalı?

Uzun, dalgalı ya da düz saçlara sahipseniz eğer örgülü toplu modeller saçlarınız için iyi bir görünüm olacaktır. Saçlarınızı düz kullanarak ya da dalgalarınızı daha belirgin hale getirerek bu modelleri uygulatabilirsiniz. Saçlarınıza duvak kullanmayın çünkü oldukça hareketli bir görünümü kapamış olursunuz. Mevsim çiçekleri ya da minik saç tokaları bu tarz modellere giden en iyi aksesuarlardır. Çiçekleri örgülerinizin arasına sıkıştırabilir ya da örgüyü detay olarak kullanıp topuzunuzun hemen bitimine mevsim çiçeği ya da saç tokası iliştirebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!