Yaz Düğününde Makyaj Nasıl Olmalı?

Harika bir zamanlama ile bambaşka bir dünyanın kapılarını aralamaya geldi sıra. Aylar öncesinden yapılan düğün mekanı rezervasyonuzla birlikte, organizasyon da tamam. Gelinliğiniz ise tam da düşündüğünüz gibi; şahane! Şimdi sıra geldi gelin makyajına. Yaz düğünü için gelin makyajının kusursuz olması çok önemli. Gün boyu açık havada olmanız beraberinde bazı riskleri getirir. Makyajınızın havadan kötü etkilenmemesi için kusursuz olması gerekmektedir.

Gelinliğinizden sonra konsepte göre karar vermeniz gereken makyajınızda karar aşaması çok önemli. Biz sizler için yaz düğününde makyaj nasıl olmalıdır sorunsalını çeşitlendirerek, sizlere yardımcı olmak istedik. Gündüz ayrı gece ayrı güzel görüneceğiniz makyajı tercih ederek, sizlere harika bir görünüm kazandırmayı amaçladık. Derinlemesine temizlenen bir cilde uygulanacak olan makyajı yüz şeklinize göre belirlemeyi sakın unutmayın! Yüz şeklinize doğru bir teknik ile uygulanacak makyaj sizi harika gösterecektir.

kapak

Soft Tonlar – Yaz Düğününde Makyaj

Yaz düğünü için en çok tercih edilen makyaj renklerinden biri olan soft tonlar, risk almadan size ışıltılı bir görünüm kazandırır. Soft tonlardan tercih edeceğiniz renkler; şeftali, yavruağzı, pembe ve toprak tonlarından en açık olanlarıdır. Kirpik diplerinize uygulanan kalemin varlığı bakışlarınızı daha güçlü kılar. Teniniz ile uyumlu oldukça doğal tonlarda föndöten tercih edin. Allık renginiz mutlaka şeftali tonlarında olsun. Dudaklarınıza ise en çok yavruağzı, pembe ve açık toprak rengi ruj yakışacaktır.

Dudaklar Ön Planda – Yaz Düğününde Makyaj

Yaz düğün konseptinizi belirledikten sonraki aşama olan makyaj ve saç kombinasyonunda önceliğinizi makyaja verdiyseniz eğer, harika bir mevsim olan yazdan esinlenebilirsiniz. Her şeyin o kadar vurgulu olmadığı bu zamanda, tek başına bir şeylerin daha bir ön plana çıktığına şahit oluruz. Bunun için biz de size olan önerilerimizde, dudaklarınızı ön plana çıkarmanızı istedik. Bunun için beyaz tenliyseniz eğer yaşadınız! Teninizle uyumlu fondötenden sonra, gözlerinize sadece eyeliner çekin. Allığınız en uçuk tonlarda pembe olsun. Ön plana çıkaracağınız dudaklarınızı ise mat rujlardan kırmızı ya da bordo rengine boyayın.

Var Yok Arası – Yaz Düğününde Makyaj

Yaz düğünlerinin genelde havuz başı ya da kır düğünü olarak hayal edersek, makyajınızın da hem gündüz hem geceye uygun olmasında fayda vardır. Güneş ışığının altında sizi terletmeyen, gece ise yakamozun altında sizi yorgun göstermeyecek olan bir makyaja ihtiyacınız var ise bu kesinlikle var yok arası bir makyajdır. Koyu ve baskın tonları bir kenara bırakın ve şöyle doğal renklere yaklaşın. En uçuk tonlar sizin tercihiniz olabilir ve natürel bir makyaj sizi harika bir gelin yapar. Yanaklarınıza pembe allık uygulayarak doğal bir görünüm kazanabilirsiniz. Pembe, yavruağzı ve şeftali renklerinden seçeceğiniz rujunuz ise kesinlikle mat olmalı.

Gözler Ön Planda – Yaz Düğününde Makyaj

Düğün makyajınızda gözlerinizin ön planda olmasını istiyorsanız eğer, dumanlı göz makyajını tercih etmelisiniz. Gözlerinizin rengine göre seçeceğiniz siyah ya da toprak tonları ile gözlerinizi istediğiniz gibi ön plana çıkarabilirsiniz. Bunu yaparken dudaklarınızı daha soft renklerde boyayın. Rujunuz mutlaka mat olsun. Dudaklarınızı daha soft tutarsanız eğer gözleriniz daha çok ortaya çıkacaktır. Allık hiç kullanmayın, kullanacaksanız da eğer toprak tonlarından en uçuk olanını ya da uçuk pembeyi tercih edebilirsiniz.

Düğünün İçin En Uygun Fiyatı Al! Kategori seçerek düğünün için arama yapmaya başla!